Eesti uudised

Yana Toom: venekeelse hariduse lõpetamine Eestis pole füüsiliselt, pedagoogiliselt ega poliitiliselt võimalik (68)

Toimetas Sille Võsaste, 5. juuli 2018 14:55
Foto: Stanislav Moshkov
Euroopa Parlamendi liige Yana Toom väljendas sotsiaalmeedias oma pahameelt seoses Sven Sesteri üleskutsega venekeelne haridus Eestis täielikult lõpetada. “Valimised lähenevad, igasugust jama võib suust välja ajada, peaasi et kõlaks,” kirjutab Toom.

Riigikogu liige ja majanduskomisjoni esimees Sven Sester selgitab Delfis ilmunud arvamusartiklist, et meie ühiskonna tervise ja majandusliku käekäigu huvides on oluline, et saabujad nendest riikidest ei kapselduks vaid venekeelsesse keskkonda, sest juhul kui siia saabuvad inimesed jäävad ainult oma endise kodumaa inforuumi, süvendab see meie ühiskonna lõhesid.

Samal teemal

“Eesti keel on Eesti riigi ainuke ametlik keel ning selles pole midagi imelikku, et eesti keele oskus tagab paremad võimalused tööturul,” kirjutab Sester ja kirjeldab sealjuures kui rahvuspõhiselt segregeerunud meie töökollektiivid endiselt on.

Ta lisab: "Keeleoskuse puudumine tähendab paraku seda, et muidu kõrgelt kvalifitseeritud inimene ei saa oma potentsiaali rakendada. See on majanduslikult kahjulik nii talle kui ühiskonnale tervikuna."

“Kui sisserändena saabunud töökäed on lihttööde tegijate hulgas üleesindatud, siis avaldub see ka elukohavalikus,” ütleb Sester ja lisab: “Nii veider kui see ka ei tunduks, siis meie lõimumispoliitika edu või ebaedu avaldubki kinnisvaraturul.”

Lõpetuseks tõdeb Sester: “Kui tahame paralleelühiskonnad jätta minevikku ning pakkuda kõigile võrdväärseid võimalusi nii kultuuriruumis kui tööturul, siis tuleb lõpetada eri keeltes õppeprogrammid.”

Yana Toom ei ole Sesteri ettepanekuga absoluutselt nõus. “Lühidalt – see pole tehtav,” kirjutab ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee