Eesti uudised

Iga kolmas Eesti laps on vaadanud veebis seksiklippe (4)

Toimetas Silja Ratt, 5. juuli 2018, 10:22
Laps internetiavarustes. Pilt on illustratiivne,Foto: Pixabay.com
„Lapsed ja internet“ uuringu tulemuste järgi on kolmandik 9-14-aastastest Eesti lastest näinud veebis seksiklippe ning iga teine vaadanud vägivalla või piinlevate loomade videoid.

Uuringu viis läbi Tele2. Firma turundusdirektor Katrin Aron tõdes, et Rootsis ja Baltikumis läbi viidud uuringu järgi näevad lapsed neile sobimatut sisu tihti seetõttu, et nad klikivad kogemata endale tundmatul lingil või keegi nende tuttavatest on jõhkraid videoid jaganud või vaadanud sotsiaalmeedias. Uuring paljastas ühtlasi, et vaid kolmandikul Eesti lastest on kodus interneti kasutamisel mingisugused reeglid.

„On väga oluline, et lapsed ja vanemad räägiksid omavahel veebis varitsevatest ohtudest. Kolm last kümnest arvas, et tema vanemad on kursis kõigega, mida laps veebikeskkonnas teeb. See on selgelt liiga vähe, sest lastele sobimatut sisu liigub üha enam ja seda on järjest hõlpsam jagada,“ ütles Aron.

Küsitlusest ilmnes, et iga kümnes Eesti laps on valmis alustama sotsiaalmeedias vestlust endale tundmatu täiskasvanuga. „Siin siiski on näha mingil määral positiivset trendi,“ täpsustas Aron ja tõi välja uuringu statistika, kus 66 protsenti lastest ei vestleks võõra täiskasvanuga või neil oleks ükskõik, kui keegi võõras sooviks alustada vestlust. Aasta varem oli sama protsent viie võrra madalam – 61.

„Täpselt nii, nagu me keelame oma lapsi, et nad ei vestleks tänaval võõraste inimestega ja ei jagaks oma personaalseid andmeid, tuleb käituda ka veebikeskkonnas,“ tõi Aron paralleeli.

Uuringus „Lapsed ja internet“ osalesid lapsed vanuses 9-14 ja see viidi läbi Rootsis ning Baltikumis uuringuagentuuri Novus poolt. Uuringu eesmärk oli saada infot laste veebikäitumise ning neid puudutavate veebiriskide kohta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee