Kaader kliinikumis filmitud videostFoto: Erakogu
Eesti uudised
4. juuli 2018 10:29

TÜ kliinikumis arstiga konflikti sattunud Lauri: olen palganud Eesti parima advokaadi ja lähen kohtusse (18)

Juuni alguses tekkis Tartu ülikooli kliinikumi erakorralisse osakonda pöördunud Soome kodaniku Lauri Steinbachi ja toona valves olnud arsti Hardi Kaljuranna vahel konflikt, mis pole veel tänaseks vaibunud. Patsient on kinnitanud, et kaebab doktori kohtusse.

Steinbach kõneles juhtunust ka Soome väljaandele Iltalehti, lubades Kaljuranna kohtusse kaevata. „Olen palganud Eesti parima advokaadi. Mul pole midagi Tartu ülikooli kliinikumi vastu, kuid see konkreetne arst tuleb võtta vastutusele oma käitumise pärast,“ ütles Steinbach. 

Iltalehti kõneles ka haigla avalike suhete juht Kristi Taelaga, kes keeldus ütlemast, kas Kaljurand töötab kliinikumis edasi või ei. 

Artikkel pealkirjaga „Soomlase õuduste öö Eesti haiglas: arst käskis paistes jalga ravida tampooniga ning turvamees viskas tänavale“ ilmus Iltalehtis 3. juulil.

Artiklis kirjeldatud sündmused said alguse 5. juunil, kui Steinbach lõi jala nii kõvasti ära, et tema varvas oli õhtuks väga paiste läinud. Seetõttu otsustas Otepääl viibinud mees pöörduda TÜ kliinikumi poole. Paraku saanud ta abi asemel hoopis sõimu.

Hiljem selgitas Kaljurand avalikult: „Tunnen kahetsust, et olukord patsiendiga SA Tartu Ülikooli Kliinikumi traumakabinetis 06.06.18 varahommikul eskaleerus pressis kajastatud tasemeni. Vabandan enda ja tööandja nimel hääle tõstmise ning sobimatu keelekasutuse pärast." Arsti sõnul tekkis konflikt seetõttu, et patsient tõlgendas kaasaegset konservatiivset ravi ravita jätmisena ning ei soostunud seega edasises arutelus ning raviprotsessis osalema, asudes personali provotseerima ning lõpuks ka ähvardama. „Pean tunnistama, et allusin provokatsioonidele ning oleksin pidanud professionaalses mõttes olema võimeline sellises olukorras rahu säilitama.“

Lõpetuseks teatas Kaljurand: „Patsiendi ja temaga kaasas olnud meesterahva poolt esitatud ähvarduste kohta olen esitanud avalduse Eesti politseile ning asjaolusid uuritakse.“