Elktrihind on tõusuteel (Tiina Kõrtsini)

Juunis tõusid elektri börsihinnad kõikides Põhjamaade börsi Nord Pool hinnapiirkondades, kõrgeim oli hind Lätis ja Leedus. Eestis tõusis hind võrreldes maikuuga ligi 24 protsenti 47,79 euroni megavatt-tunni kohta. 

Esimese poolaasta keskmiseks elektri börsihinnaks kujunes Eestis 42 eurot megavatt-tunni eest.

Soomes kasvas börsihind juunis võrreldes eelmise kuuga 22 protsenti 47,17 euroni ja Lätis ligi 17 protsenti 50,91 euroni megavatt-tunni eest. Kogu Nord Pooli süsteemihind tõusis möödunud kuul ligi 34 protsenti 44,8 euroni. Eesti ja Soome piirkondades esines hinnavahe 61 tunnil kuu kõikidest tundidest, Eesti ja Läti piirkondade vahel oli hindade erinevust 246 tunnil.

Eesti ja Soome vahelised elektri võimsusvood olid juunis suunatud 82 protsendil ajast Eesti poole ja 11 protsendil Soome suunas. 49 tunnil kaubandust kahe riigi vahel ei toimunud. Turule antud võimsusest kasutati Eesti suunal ära 38 protsenti ja Soome suunal kaks protsenti, sealjuures kasutati kaubanduseks antud võimsus kogu ulatuses ära 59 tunnil Eesti suunas.

Eesti ja Läti vahel olid elektri võimsusvood suunatud 93 protsendil ajast Lätti ja ligi viiel protsendil ehk 34 tunnil Eestisse. Kaubandust ei toimunud 14 tunnil. Läti suunas kasutati ära 65 protsenti turule antud võimsusest ja Eesti suunal üks protsent. Sajaprotsendiliselt kasutati kogu turule antud võimsus ära Läti suunal 247 tunnil ehk 34 protsendil ajast.

Jaga artiklit

2 kommentaari

?
???  /   20:03, 4. juuli 2018
Kas lisaks kallinenud elektri hinnal tõuseb siis nüüd ka too võrgutasu osa? Sest eks nemadki taha ilmselt oma taskuid täita.
Ma just paigutasin oma eluruumile kalli õhksoojuspumba. Mingi silmi rikkuv, laialt reklaamitud säästulamp siis küll minu perekonna eelarvet küll päästa ei suuda. Ja ka elejtripliit, elektri-kuumaveboiler ja muu kodutehnika võtab enda jao.
E
elektritsaabtasuta  /   19:19, 4. juuli 2018
"keskmiseks elektri börsihinnaks kujunes Eestis 42 eurot megavatt-tunni eest."
Eesti Energia omahind on 100 eurot megavatt-tunni eest...

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis