Eesti uudised

EKRE sügisene miiting Kultuurikatla juures jäi Jüri Ratase hinge närima (74)

Eesti Ekspress, 4. juuli 2018, 08:42
Jüri RatasFoto: Robin Roots
Peaminister Jüri Ratas rääkis oma 40. sünnipäeva intervjuus Eesti Ekspressile, et tunneb alati Eesti üle uhkust, kuid sügisene EKRE meeleavaldus Euroopa liidu digitippkohtumise ajal jäi ta hinge närima.

"29. septembril 2017, kui oli EL digitippkohtumine ja kui esmakordselt Eesti ajaloos tulid kõik Euroopa liidu liidrid siia Tallinna ning Kultuurikatlast üle tänava toimus meeleavaldus… Ühelt poolt on see raske tunne, aga teisalt toon näite, et kui meil oli sotsiaaltippkohtumine Göteborgis, seda peeti sadamas, siis oli näha, kuidas inimesed järgmise kai peal protestisid minu hea ametikaaslase Stefani vastu (Stefan Löfven on Rootsi peaminister - Ekspress.)," meenutab Ratas.

" Võib öelda, et see ongi demokraatia.Aga 29. septembril mõtlesin, et kas see on ikka kõige hetk öelda Euroopa liidritele, et see, see ja see ei sobi."

29. septembril kui Saksa liidukantsler Angela Merkel saabus Kultuurikatlasse digitippkohtumisele, oli selle kõrvale haljakule kogunenud mitusada tema ja Brüsseli juhitava immigratsioonipoliitika vastast inimest.

Õhtuleht kirjutas toona, et Merkeli multikulti ämmaemandaks risitinud Helme ütles oma kõnes, et Eesti valitsus peab kaitsma Eestit ELi hukutava immigratsioonipoliitika eest. „Meie valitsus peab aru saama, et nende ülemus ei ole Brüssel – see on eesti rahvas! Jüri Ratas ja Andres Anvelt peavad andma riigikogule aru, mitte täitma Brüsseli Eesti-vaenulikke käske,“ ütles Helme.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee