Eesti uudised

Vanglate asekantsler Priit Kama selgitab Assar Pauluse 250 päeva kartseris: „Kõik süüdimõistetud on kohustatud töötama!“ (27)

Eesti Ekspress, 4. juuli 2018 07:54
Priit Kama. Foto: Priit Simson / Ekspress Meedia
Vanglate asekantsler Priit Kama räägib Eesti Ekspressis, et  Viru vangla nõuab allilmaliider Assar Pauluselt harjaga koristamist, kuna seaduse järgi on kõik süüdimõistetud kohustatud töötama. "Vangi töökohustus ei ole minu ega minu tänaste kolleegide poolt välja mõeldud," märgib Kama.

"Vangla roll on kohelda kõiki ühtmoodi," rõhutab Kama, et Assar Paulus ei saa mingit karmi erikohtlemist. "Kui vanglasse tuleb keegi X,Y või Z, siis me ei hakka mõtlema, mida temaga peale hakata."

Samal teemal

Samuti lisab Kama, et kui riik paneb inimese vanglasse, siis ei saa luua arusaama, et keegi saab endale rohkem privileege, kuna ta on subkultuuriliste arusaamade järgi teistest kuidagi tähtsam.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

Eelmisel nädalal kirjutas Eesti Ekspress, et allilmaliider Paulus keeldub vanglas talle määratud koristamistöödest ning on seetõttu juba üle 250 päeva kartseris ehk sisuliselt üksikvangistuses veetnud. 

Samal teemal

20.01.2019
Assar Paulus peab vanglasse edasi jääma
27.05.2018
Allilmaliidri võitlus trellide taga: Viru vangla püüab murda Assar Pauluse autoriteeti
23.02.2018
Verise minevikuga allilmategelane sattus taas politsei tähelepanu alla
15.02.2018
Kurikuulus Assar Paulus jäeti rootsi kardinate taha