Eesti uudised

Alkoholitootjad: soodustusi tehakse mahu järgi

Eesti alkoholitootjad poputavad Läti piiripoode soodsate hulgihindadega (51)

Maarit Stepanov, 4. juuli 2018 00:01
AHVATLEVAD HINNAD: Kodumaised alkoholitootjad peavad oma tooteid müües arvestama ka konkurentsiga. Hinda kujundavad mitte ainult kaasmaalastest tootjad, vaid ka välismaised konkurendid. Pildil SuperAlko pood Lätis.Foto: Robin Roots
Eesti alkoholitootjate sõnul ei müü nad oma tooteid Lätti sugugi kallimalt kui Eestisse. Jutt, nagu muudaksid nad naaberriiki müüdavate kaupade hinnad madalamaks, et sundida valitsust alkoholipoliitikat muutma, ajab mõnda neist lausa naerma. „Ma võin omalt poolt kinnitada, et teen iga päev kõik, et Läti piirile [kaupa] võimalikult kallilt müüa,“ ütleb näiteks Saku Õlletehase müügijuht.

Vahetult enne jaanipäeva toimus ümarlaud varimajanduse teemal, mille meediakajastustes kirjutati, et Eesti alkoholitootjad müüvad oma kaupu Lätti odavamalt kui Eestisse. Liviko ning alkoholitootjate ja maaletoojate liidu juhatuse esimehe Janek Kalvi sõnul on ümarlauas räägitut tõlgendatud meelevaldselt. „Ma ei saa öelda, et Lätti müüme kallimalt või odavamalt – siin ei ole ühtset reeglit,“ ütleb Kalvi ja lisab, et hindu kahe turu vahel võrrelda ei saa, sest need on erinevad. Millised täpselt, ta ei avalda, kuna teave on konfidentsiaalne.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.06.2018
Seisukoht | Jook sisse ja rallima
28.05.2018
Mart Soidro | Silmakirjalikkusest ja õllerallist
28.05.2018
Salasõltuvusega ärinaine: tahtsin, et lapsed saaksid omale ema tagasi