Hiina laserautomaat ZKZM-500. (South China Morning Post)

Hiinas leiutasid Xiani optikainstituudi teadlased laserautomaadi ZKZM-500, mis paneb kuni 800 meetri kaugusel asuva sihtmärgi põlema, vahendab South China Morning Post.

Kolm kilogrammi kaaluv relv töötab liitiumakuga ning ilma seda laadimata saab teha kuni 1000 lasku. Kuigi ZKZM-500 ei ole ametlikult surmarelv, söestab sellest väljuv laserkiir inimnaha sekundi murdosa jooksul ning tekitab ohvrile talumatut valu. Kui riietus on põlevast materjalist, siis süttib ka see ning inimene põleb ära. 

Väidetavalt on uus relv seeriatootmiseks valmis ning tõenäoliselt võtavad selle esimesena kasutusele Hiina politsei eriüksused. Laserrelvast tulistamine on hääletu, laserkiirt ei näe palja silmaga ning seetõttu saab vastast tabada ootamatult.

ZKZM-500 hind on eurodes umbes 13 000. 

Jaga artiklit

35 kommentaari

K
kommenteerija  /   11:50, 5. juuli 2018
Kes siis ei tea, et hiinlastel on "omad mõõtühikud"? Näiteks ostad Hiinast 10W-se LED-lambi aga kui hakkad mõõtma kui palju lamp voolu võtab, siis saad lambi võimsuseks 5 … 6 vatti (nägin vastavaid videosid YouTube-s). Või siis sama värk Li-akudega. Hiinast ostetud aku peale on märgitud 3000 millegagi mAh, aga kui hakkad mõõtma tegelikku mahtuvust, siis saad ca 1800 mAh. Ehk on selle laseriga sama lugu? Poisid blufivad nii et kardinad lehvivad?
A
Ants Rannula  /   07:41, 5. juuli 2018
Oh kui hea ! Eesti kaitseminister saab siis ju hulgi vanarauda/tankie,kahureid..../kallimalt kokku osta.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis