Eesti uudised

JÄLLE! Veel üks Keskerakonnale hääli ostnud mees sai kohtus karistada (26)

Toimetas Marvel Riik, 3. juuli 2018 13:51
Kohalikud valimised.Foto: Robin Roots
Viru maakohus mõistis juuni keskpaigas süüdi Vladimir Goritskit, kes ostis Kohtla-Järve linnas 2017. aasta kohalike omavalitsuse valimistel hääli Keskerakonna nimekirjas kandideerinud Ülle Lepassaarele. Ühe hääle eest lubas Goritski maksta viis eurot.

Häälemüüjaid otsis Goritski Kohtla-Järve tänavatelt, tehes vastutulijatega juttu. Ettepanekuga nõustunud isikud kutsus ta eraldi kokku ning selgitas neile, kuidas ja kelle poolt tuleb valimisjaoskonnas hääletada. Nimelt parteitu Ülle Lepassaare poolt, kes kandideeris Keskerakonna üldnimekirjas. Hääl antud, maksis Goritski eelvalimistel käinutele lubatud viis eurot ning selgitas, et ka nende tuttavatel on võimalus valimispäeval ehk 10. oktoobril raha teenida.

Samal teemal

Kohtus tunnistas Goritski end täielikult süüdi ning sai läbi kokkuleppe menetluse karistatud ligemale nelja kuuse vangistusega, mis asendati 117tunnise üldkasuliku tööga. Kohtus sai tõendatud üks hääle ostmise juhtum. Teised isikud, kes nõustusid Goritski ettepanekuga, jäid kohtueelse menetluse käigus tuvastamata. Samuti jäi tuvastamata see, kelle ülesandel Goritski hääli ostis.

Ülle Lepassaare kogus valimistel 231 häält ning osutus volikokku valituks. Kuigi ta kandideeris Keskerakonna nimekirjas ei ole ta tänasel päeval selle liige. Lepassaar, kes töötab Kohtla-Järve linnapeaabina Järve, Kukruse ja Sompa linnaosas, on väljaandele Põhjarannik öelnud, et tegu on korduva laimuga tema suunal. „Selline info tuli minu kohta ka eelmine kord [st kohalikud valimised 2013]. Toona väideti pärast valimispäeva, et minu hääle eest pakuti raha, kuid ka siis tundus mulle, et see oli fabritseeritud. Ja nüüd mulle tundub ka, et see on kellegi poolt fabritseeritud või keegi tahab lihtsalt mulle paha teha,” lausus Lepassaar möödunud aasta oktoobris.

Ka varem on Ida-Virumaal Keskerakonnale hääli ostetud

See pole aga Ida-Virumaal esimene häälteostujuhtum. Juunis mõistis Viru maakohus süüdi kaks meest, kes pakkusid möödunud sügise kohalike valimiste ajal Narvas raha inimestele – selle eest, et need annaksid hääle Keskerakonna nimekirjas üles seatud kandidaadile. Sergei Karpenko ja Andrei Dmitrijevi pakkusid aga ühe hääle eest tasuks 10 eurot. 

Sergei Karpenko ja Andrei Dmitrijevi võtsid ülesandeks koguda hääli Keskerakonna ridades Narvas volikokku kandideerinud Alvina Belova heaks. Keskealina proua oli alles aasta algul Keskerakonnaga liitunud ja sügisel ta nimekirja tippu ei kuulunud. Läinud kuul mõistis Viru maakohus Serjoža ja Andrjuhha süüdi – häälteostus.

Loe pikemalt SIIT

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee