7
fotot

Möödunud nädalavahetusel toimusid järjekorras neljandad Eesti kiirabi kutsemeisterlikuse võistlused Varblas, Pärnumaal. 15 kiirabibrigaadi pea kõikidest Eestis kiirabiteenust osutatavatest ettevõtetest selgitasid, kes on parim kiirabibrigaad Eestimaal.

Terve päeva kestnud võistlusel tuli kiirabibrigaadidel kaheksal erineval harjutusel näidata teoreetilisi ja praktilisi oskusi kriitilises seisus väikelapse stabiliseerimises, raske trauma saanud isiku elu päästmises, suure hulga kannatanutega õnnetuse lahendamisel ja erinevate haiguste diagnoosimises ja ravis. Lisaks meditsiinilistele oskustele tuli näidata ka tehnilisi oskusi kiirabiauto parandamisel, füüsilisi võimeid raskesti ligipääsetava kannatanu vabastamisel, ning erinevate situatsioonide puhul meditsiini põhireeglite tundmist ja käelisi oskusi kiirabi aparatuuri ja varustuse käsitlemises.

Laupäeva õhtuks olid kohtunikud kõikide alade punktid kokku lugenud ja selle aasta võitjaks ja ühtlasi Eestsi parimaks kiirabibrigaadiks tunnistati Tallinna Kiirabi brigaad koosseisus õde-brigaadijuht Helen Vesiallik; parameedik Ergo Mets ja kiirabitehnik Raimo Veemaa.

Eestis töötab ööpäevaringselt 102 kiirabibrigaadi, kes teenindavad ööpäevas 700- 800 patsienti.Tallinna kiirabi teenindab Tallinnat, Viimsi valda, Maardu linna ja nendega piirnevaid piirkondi 23 kiirabibrigaadi ja suvel kiirabi rattapatrulliga vanalinnas. Ööpäevas sõidetakse välja keskmiselt 250 korda, see on uus väljakutse iga 5-6 minuti järel.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis