Horst Seehofer ja Angela Merkel 3. juulil peetud läbirääkimistel (AP/Scanpix)

Saksa liidukantsler Angela Merkel ning siseminister Horst Seehofer on jõudnud migratsiooni küsimuses kokkuleppele, teatas BBC. Seoses sellega on viimane loobunud oma tagasiastumise plaanidest. 

„Pärast CDU ja CSU tihedaid arutelusid jõudsime kokkuleppele, kuidas saaksime tulevikus takistada ebaseaduslikku sisserännet Saksamaa ja Austria piiril,“ ütles Seehofer ajakirjanikele CDU Berliini peakorterist lahkudes.

Tunde kestnud kriisikõnelustel nõustus Merkel tugevdama kontrolli Austria piiril, et takistada Saksamaale sisenemast neil sisserändajatel, kes on asüülitaotluse täitnud juba mõnes teises Euroopa Liidu riigis. 

Angela Merkel nimetas pingelistel kõnelustel saavutatud kokkulepet heaks kompromissiks. 

Siiski on oma rahulolematust juba üles näidanud Austria valitsus, kes teatas teisipäeval, et valmistab ette meetmeid oma lõunapiiride kaitsmiseks ja taotleb Saksamaalt vastu võetud otsuse kiiret selgitamist.

Pühapäeval teatas Horst Seehofer, et juhul kui Merkeliga sisserände küsimuses kokkulepet ei saavutata, loobub ta nii Saksamaa siseministri kui Baieri Kristliku-Sotsiaalse Liidu (CSU) juhi kohalt. 

Viimaste päevade sündmused ja teravad erimeelsused on ähvardanud purustada vaid neli kuud ametis olnud valitsuskoalitsiooni.

Jaga artiklit

1 kommentaar

M
mida...  /   15:18, 3. juuli 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
N
Näib, et see  /   16:32, 3. juuli 2018
Merkeli kutsutud si..talaar sokutatakse vargsi ikkagi kõigile kaela. Pidasin Seehoferit siiski arukamaks ja kindlameelsemaks meheks. Aga nagu näeme, hoiab ka tema võimust kümne küünega kinni ja teeb oma nõudmistele vastaseid sobinguid.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis