Jootraha (ALDO LUUD)

Kui eeldada, et ühe restorani- või baari­teenindaja keskmine jootrahasumma kuus on 300 eurot ja aastas 3600 eurot, ning arvestada kõiki toidu ja joogi­ serveerimisega seotud töötajaid, siis saame 18 100 töötaja kohta kuu jootraha hinnanguliseks kogusummaks 5,4 miljonit eurot, millest 20% tulumaksu oleks 1,1 miljonit eurot, arvutab Carel Kuus mullu Sisekaitseakadeemia finants­kolledžis kaitstud lõputöös „Jootraha maksustamisega seotud probleemid Eestis“.

Tema hinnang 300 eurot kuus põhineb OÜ Swissotel Tallinn baari, restorani ja hommikusöögisaali töötajate seas läbi viidud anonüümsel küsitlusel, vahendab Finantsuudised.ee. 

„Kõik 54 vastanut olid jootraha maksustamise vastu, kuna maksustamine võtab neilt liialt palju raha ja on lisakohustuseks. Lisaks sellele, et inimesed ei soovi maksta makse, näitab uuringu tulemus ka inimeste teadmatust oma kohustustest,“ kirjeldab Kuus uuringu tulemusi. 

Kuuse sõnul kehtib praegu olukord, kus tulumaksu deklareerimine ja maksu tasumine jootraha saanud ja endale jätnud teenindaja poolt oleneb üksnes isiku südametunnistusest, sest puudub tõhus kontroll ja mõistlik reaalne võimalus vastavat kontrolli teostada. 

Loe edasi Finantsuudised.ee lehelt.

Jaga artiklit

302 kommentaari

O
Onkeltonkel  /   01:35, 5. juuli 2018
Aga see usin noor hagijas hakkab oma kaasmaalasi varsti usinalt kottima ja trahvima, enne kui on ise täiskasvanuks saanud ja mõne töö selgeks õppinud ja aru saanus kuidas raha teenimine ja töötegemine käib juhul kui saad tulu töö eest, mitte riigiametis ametnikuna tooli nühkides ainult 8 h päevas.
Mulle tuli sõber külla, 3 õlut oli kaasas. Pakkisime ühe ausalt sisse ja saatsime EMTA-sse. Kuna ta sai sooja minu saunas, soojus on energia ja energia on saaja tulu, siis otsustasime et tema võtab puud kaasa ja kolmandiku puid pakkisime sisse ja saatsime maksuametisse. Edasi läks asi niiviisi, et mu sõbral oli kaasas naine, paigutasin nad kenasti magama, kuid rehkendasime hommiku välja , et sõber oli saanud emotsionaalse-füüsilise tulu oma naisega olemisest ja see peaks keskmise turuhinna järgi ilusa naise puhul olema ca 90.- euri, seega , pakkisime 30.- euri sisse sularahas ja saatsime maksuametisse. Siis läksime jalutama ja teepeal oli kerjus, neid ikka on vahel, andisme talle 3 euri ja ühe võtsime tema topsit tagasi , pakkisime ära ja saatsime EMTa-sse. Ta sinder ise ju ei oska. Eemaldusime, kuid siis meie aus südametunnistus sundis meid minema tagasi, võtsime kerjuselt 1/3 ku tema topsis olemast rahast ja pakkisime sisse ja saatsime maksuametisse. Kerjus karjus, aga meil on missioon,.
J
jootrahale atsiis 75% !!!  /   20:49, 4. juuli 2018
ja igale kelnerile teenindajale kolm vaatlejat riigiteenistujat!Võiks teha jootrahaninisteeriumi?

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis