Korraga võiks taotleda heinaajal liigsetest sademetest tingitud kahju ja taliviljadele tekitatud kahju,sest talvel tõenäoliselt mõnikord on külm ja mõnikord sulatab. Peale selle on vaja välja vahetada kõik kolm maasturit poja ,minia ja ka isiklik.
Huvitav, miks agronoom Tihemetsast ei ole põllumeheks hakanud, kui selle ameti puhul tööd ei ole vaja teha, ilmastik töötulemust ei mõjuta ja raha muudkui tuleb?
Arvad, et kohe, kui vihma hakkab sadama teeb see kevadise kuiva perioodi tekitatud kahju olematuks? Need, kes taimekasvatust pole isegi kaugelt näinud, võiks enne arvamuseavaldamist ennast natuke harida.
Kas rahaline süst paneb paremini vilja kasvama või täidab loomade kõhtusid. Tava tarbijale lajatatakse sellised hinnad letti et tuleb kuuseokkaid närida. Minuarust peaks just tarbija rahalist toetust saama et jõuaks põllumeeste käest süüa osta (kaudselt muidugi) leib,sai,muna,liha. Praegu tundub küll nii et abistame põllumeest ja tema lajatab oma kesisele saagile veel kolmekordse hinna selga.
Vaadake natuke laiemalt, Eestis on sademeid väga erinevalt tuld, selle tõestus on ilmateenistuse andmed ja ka oma silm, kui läbi Eesti sõita. See et sul sajab iga päev , ei tähenda midagi. Meil ka jaanipäevast saati tuld, aga iga päev natuke. Kui aga mõõtenõud vaatad siis kogus on olematu.juuni lõpuks saime mai normi täis, ehk juuni kuu jagu sademeid on puudu. Samas, põlva ja võrumaal nägin väga lopsakaid põlde. Kippus isegi maha lööma vilja.