Eesti uudised

Pressinõukogus on kaks uut liiget: Martin Šmutov ja Urmet Kook (5)

Ohtuleht.ee, 2. juuli 2018 17:12
Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov.Foto: Robin Roots
Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) nõukogu nimetas uuteks Pressinõukogu liikmeteks Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutovi ja Eesti Rahvusringhäälingu veebiuudiste ja portaalide juhi Urmet Kooki.

Pressinõukogu koosseis on: Tallinna linnavolikogu liige ja endine kohtunik Helve Särgava (aseesimees), advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaat Viive Kaur, Postimehe arvamustoimetuse juhataja Neeme Korv, Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi, Kunstiakadeemia professor David Vseviov, Saarte Hääle väljaandja ja peatoimetaja Gunnar Siiner, Riigikontrolli kommunikatsioonijuht Toomas Mattson, Ekspress Grupi uuriva ajakirjanduse juht Tarmo Vahter, Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov ja Eesti Rahvusringhäälingu veebiuudiste ja portaalide juht Urmet Kook. 

Eesti Ajalehtede Liit nimetab Pressinõukogu liikmed kaheks aastaks. Vastavalt statuudile võib liikmeksoleku aega pikendada ühe tsükli ehk kahe aasta võrra.  

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui Pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutelul ei osale.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on Pressinõukoguga ühinenud Eesti Rahvusringhääling, Kanal 2, Delfi, raadio Kuku, Tallinna TV, BNS, TV3 ning ajalehed Pealinn ja Stolitsa.

Samal teemal

03.06.2018
Õhtuleht, ERR ja Postimees said pressinõukogus võidu Sputniku üle