Eesti uudised

Loe, milliseid survestusvõtteid hakkab riik elatisvõlgnike peal kasutama

Toimetas Silja Ratt, 2. juuli 2018, 14:07

82 KOMMENTAARI

k
Kuul p'he ja kogumoos/ 4. juuli 2018, 01:56
Kaua see jama Eestis veel kestab?Kuskil mujal maailmas pole sellist äri tegemist ja rikastumist laste arvelt!Mingu ametlikult tööle!Kas mehed polegi inimesed!Lapsed pole naistele küll viis kuida raha teenida ära elamiseks ja üüriarvete maksmiseks!Mehed on võlla lükatud ja ise istuvad samal ajal spaas ja leotavad varbaid.Miks ültse riik oma nina toppis ja maksumaksjate rahakotist seda raha otsib mida kerjustele jagada!Kõik me peame tööl käima ja Eestis kidagi ära elama!Isegi on see Eesti kogu poliitika ja majanduslik seis seda kui rahva ehk lihttöölise seisukohast täielikult persses!!Optimistid ikka säutsuvad ja säutsuvad!Elagu ise miinimum palgaga ja nende kalliste hindadega mis meid igalpool ümbritseb!!Isegi vangid vanglates elavad paremini kui tööinimesed miinimum palgaga,kuna nende ülalpidamine on 900 euri kuus ja miinimum palk on 500!Sellest maha üür,söök,kommunaalid,alimendid riides on ju kah vaja käia,ka tööle kes bussiga,kes autoga.Tehke selgeks kuida peaks mees saama nii hakkama!Ja ärge tooge lapsi ettekäändeks!
j
just just:)/ 5. juuli 2018, 22:55
Meil ju esirikkurid on teadupoolest üksikemad:) Jube rikkad on.
Töötud kodutud ei lähe miinimumi või kahe miinimumi pärast töölegi, töötegemisest rääkimata. Aga näe üksikemad pisku eest kõik püstirikkad, eriti need, kel lapseisad elatisvõlglased.
Aga äkki saaks need töötud kodutud tööle minnes kokkuleppele, et tööandja maksab palgaülekandele ELATIS...kõik mured oleks murtud, töötud-kodutud püstirikkad, üksikemad nii ehk naa juba liiga rikkad:)
Meie mehed noh:) EKRE ütleb, et on veel naiste lati langetamise maad, aga pole ju, põhi niigi vastas, juba liiga ammu. Pangu mehed tööle ja vastutama, siis tulgu naiste lati kallale!
a
arvaja/ 3. juuli 2018, 12:08
teeme ühe asja lihtsalt selgeks.lapse tegemise juures on süüdi mõlemad.kuid meestel pole sest peale enam mingit sõna võrtsust kui naine rasedax jäi.naine tahab last kuid mees ei taha aga ikkagi võidab naine.nii saab mehest kohe elatis kohuslane vasru tahtmist. võiks olla nii et kui laps sünnib küsitakse isa käest kas ta tahab last ennda nimele. ja kui ei taha siis on järelikult naine selle otsuse ilma mehe nõusolekuta teinud. ning mehel ei olex ka hilisemaid kohustusi. aga praegu on nii et peale sexi võtab naine mehelt kummi pealt ä ja tilgutab pool kogematta oma häbeme mokka peale ja nii jääbki rasedax ja hiljem väidab et kumm purunes tegemise ajal.ja nii saabki mees omale võla kaela mida ta nii piinlikult ä hoidis. niisugune juhus olla ka venemaal olnud.kus naine sai 3 last ärimeestega.kuid ta ikka jäi 3 korral vahele.
n
no just,/ 6. juuli 2018, 21:48
ei maksa naist rasestada, kui last ei soovi. LIHTNE ju?
j
juga/ 3. juuli 2018, 10:54
Lõpetage kõigepealt see jäigalt poole miinimumi lollus ära ja hakake siis neid pigistama, kes tõesti saanud võimetekohase kohustuse ning lihtsalt ei maksa. Praegu mõni maksab üle oma võimetegi ja ikka võlg kasvab. Plus muidugi täituritasud ka veel lisaks.
ä
Ära ruiga!/ 6. juuli 2018, 21:46
jäigalt poolitamist pole praktikas olnudki veel. Läbi kohtutäituri on kinnipidamised 30 eurtsi või 50 eurtsi...60 maksimaalselt.
iga miinimumi poolega peaksid naised JÄLLE kohtusse minema ja siis lüüa saama, kuna mees peab miinimumi kätte saama...seega, naised ei jaksa seda teie gutsiversatsiklubipubi ja kulmuraha pärast jännata...meesteta on lihtsalt lihtsam. Kui miskit maksab-lahe, kui lapsega suhtleb-supperlahe. Kõik see muu meeste halvad päevad ja loomsed kutsed, on isegi naisele tapvad, lastest rääkimata.
o
oi mis kisa siin/ 3. juuli 2018, 08:54
Ometigi üks riigimees, kes lastele ettenähtud summade mittemaksjad rongaisad või ka rongaemad ehk alimentide mittemaksjad nüüd pihtide vahele pigistab st astub laste heaolu kaitseks välja.
n
no nii/ 2. juuli 2018, 23:17
naistele vibrad ,meestele kumminaised . Probleeme ei teki,seadusi pole vaja karmistada,,. Elu nagu lill.
r
Raivo/ 2. juuli 2018, 21:53
Elage nii,et naine ei julgegi sentigi küsida.
a
ar/ 2. juuli 2018, 21:28
riik peaks kinni pidama mida on lubanud 10a tagasi ärge kinuge siin!!!
i
inimene/ 2. juuli 2018, 21:21
Ma pole kunagi sellest süsteemist aru saanud, reaalselt kui maksab üks osapool teisele alimente siis teine osapool läheb ostab hoopis uued kingad endale. Õigem oleks kui üks osapool ostaks lapsele asju ja käiks ka koos poes neid vaatamas. Raha maksmine tuleks ära lõpetada. Reaalselt kasutatakse last ainult endale asjade ostmiseks ära.
i
irw/ 2. juuli 2018, 22:48
Hakkad iga päev lapsele poest süüa ostmas käima?

v
volts/ 2. juuli 2018, 21:04
To naine. Lubasid keegi ära ei võta. Ise olen vanaisa. Mul on siiras kahju kui teil läks täbarasti. Ise olen sinnakanti, et kui isa on võlgu siis tuleb panna täiega. Teine asi see, kas ja kui palju kätte saab. Meie seadused ongi nii kuis riigile kasulik. Isegi kaitsja ei aita. Mina ise kaotasin oma poja Tartus Riia mäel tänu Politseile, kes kihutas 120-ga ülekäigurajal. Elan täna edasi suure vihaga, nähes mis toimub meie võimukoridorides.
a
Asooo/ 3. juuli 2018, 00:40
Sinu poeg oli siis see, kes end poolteadvusetuks joonuna operatiivautole "minul on õigus" mõeldes ette astus?
v
volts/ 2. juuli 2018, 20:42
n
naine/ 2. juuli 2018, 20:50
See on hea,et aujuhiluba ära võetakse,see on hea meede.
k
kui / 2. juuli 2018, 21:17
see on töötegemiseks vaja,siis jääb ju töötuks ja raha ikkagi ei saa.
n
naine/ 3. juuli 2018, 00:40
v
volts/ 2. juuli 2018, 20:40
Tere. On tore, et töötab tsensuurija. Mis on Teie valik? Kas need, kes ajapuudusest pritsivad tatti või need, kes tuginevad avalikkuse teadmistele? Palun vastust oma mailile - raul.urbas@mail.ee
v
volts/ 2. juuli 2018, 20:31
miks ei lase õhtulehe toimetaja minu kommi läbi? Tegu on avaliku infoga. Võibolla on see tänaseks isegi suurenenud. Tahan vastust - 5041729
v
volts/ 2. juuli 2018, 20:25
Ütlen veel, et ei pea makse maksma niikaua kui kinnipeetava ülalpidamiskulu kuus on 1313 euri.
v
volts/ 2. juuli 2018, 20:23
kuhu kadus minu komm? Teemaks oli üleskutse maksudest keeldumiseks. Kas ajakirjanikul on selleks õigus?
m
Mul mehega ei ole lapsi,sest me oleme haiged inimesed.Ega vahet polegi,kellel on lapsi ja kellel mitte!Elu ei ole kellelgi kerge!/ 2. juuli 2018, 20:19
Jah ma olen näinud ja kuulnud mis maailas me elame.Meil maailmas lausa põgeneb 68.miljoit inimest oma elu eest.Ja ei saa kohe kuidagi rahulikult oma elu kohe kuidagi võtta.Ei ole kusagilt nii lihtne raha
võtta,pole õieti tööd,pole kodu,ei ole kusagilt vett saada.Päris keeruline värk.Kellel on lapsi ja kellel mitte,ega vahet polegi,sest ei ei ole kerge ega roosiline.Eks see igalt perekonnalt raha koorimine on üliraske asi.Hea on see,et ma endale üleliigseid asja lubada ei saa.Kõige pealt tuleb seisma jäänud maksud ja lubadused ära teha ja ära maksta.Ja ära ei tohiks unustada enda eest hoolitsemise.Nagu
näiteks hammaste eest hoolitsemine,käia aastas vaid korra kontrollis.Ja kui on midagi valesti,siis pannakse uus aeg kirja.Päris kurb on muidugi see,kuhu see raha kõik tegelikult pannakse.Küll juuakse
maha,kellel on väga kallid rohud,mis arst on määranud,siis hügjeeni tarbed,majapidamis tarvete peale,
toit ja muud.
l
lemmo/ 2. juuli 2018, 20:13
Kutsun üles kõiki maksudest kõrvale hiilima, niikaua kui kinnipeetava ülalpidamiseks vanglas maksab üle 1300 euro. Ka mina ei saa palka nii palju. On mõtlemisainet.
t
T.Rex/ 3. juuli 2018, 00:05
Kas valvurid ja kogu ülejäänud süsteem peaks tasuta töötama? Tegu pole mitte ülalpidamis- vaid kogukuluga.

o
Ohtu / 2. juuli 2018, 19:49
Hakkab see survestamine pihta. Huvitav on see, kes ja milline on tulevikus Ew kodanik ja millised õigused tal on tulevikus.
a
Aptäh, Urmas Reinsalu!/ 2. juuli 2018, 19:35
Ometigi üks mees, kes lastele ettenähtud summade mittemaksjad rongaisad või ka rongaemad ehk alimentide mittemaksjad nüüd pihtide vahele pigistab st astub laste heaolu kaitseks välja.
m
minu poolt ka / 2. juuli 2018, 19:39
s
Siit poolt veel lisaks/ 2. juuli 2018, 21:19
"erilised tänud, kiiduavaldused ja aplodismendid"!
v
vandenõuteooria/ 2. juuli 2018, 19:33
Need meetmed on osa suurest globaalprogrammist. Ükski ettenäglik ja ettevaatlik mees nüüd enam sedasi lapsi teha ei julgegi. Kindel pankrott, hä.ving ning hu.kk. Aga et ihu ja hormoonid nõuavad oma osa, selleks pakutakse pealetükkivalt igasugu aseaineid - sooneutraalset kavatust ning gei-abielusid Kuna sedasi aga lapsi enam ei sünni, siis muutub negatiivne iive varsti lausa ka.tastroofiliseks ja Euroopa põlisrahvad hakkavad kiiresti hääbuma. Koos oma keele, kultuuri ning rahvusriikidega. Aga et loodus tühja kohta ei salli, s.
2. juuli 2018, 20:22
siis tekib tungiv vajadus ning lausa moraalne õigustus tühjenevad piirkonnad kiiresti taasasustada ja mandlisilmsete aasialaste ning kärssupäiste šokolaadipoistega täita. Kes oma kodumaale enam ära ei mahu. Ja üle kogu maailma jääb lõpuks üks õnnis multikulti.
M
!!!/ 2. juuli 2018, 19:07
Meetmed on vägevad, kuid antud juhul tuleks ikkagi igal üksikjuhul hoolega kaaluda, kes on ilmne maksmisest kõrvalehoidja, kes aga tõesti vaene kellel selliseid summasid maksta polegie. Näiteks 500-600 eurot teeniv lapsevanem ei saaks parimagi tahtmise juures kahele lapsele elatisraha maksta, kummalegi 250, kukku 500. Aga 3-4 lapsele maksmine muutuks isegi teoreetilist absurdiks. Teenigu rohkem? Aga vabandust, maakohtades kus on tööpuudus, meie edukad suurfarmerid oma sulastel rohkem ei maksagi. Minna Tallinnasse tööle? Aga ega sealgi kõik suurt raha saa. Ikka vaid defitsiitsed spetsialistid ja oskustöölised, näiteks IT mehed. Kellel aga kaasaegset nõutavat eriala ei ole, on kusagil Maxima kaupluses transporditööline ja lükkab käruga või tõstab kaubakaste. Ning mitte just oluliselt suurema palga eestl. Samas peaks ta endale ka üürima pealinnas korterit või tubagi. Aga Suur-Tallinna hinnaskaala on kujunenud ning mõeldud vaid rikaste ning edukate jaoks. Olgu eluruumi ostes või üürides.
Aga võtta maainimeselt autovõimalus, kui meie linnaväline ühistransport on veerandsajandi jooksul turumajanduse poolt sedavõrd välja suretatud, et mõnda külla käib vaid 1-2 bussi päevas kui sedagi. Mõnda külla ei käi buss enam ammugi mitte. Ilma autota pole lootustki kusagil tööotsa leida. Muust nagu vallakeskuses, kaupluses või arstil ja apteegis käimisest rääkimata.
k
Kah keegi/ 2. juuli 2018, 22:45
...ja kuidas siis see vanem, kes lapsi kasvatab, peab seal maakohas minimaalse palgaga need 3-4 last üleval pidama?
j
JUHAN/ 3. juuli 2018, 03:11
Kahjuks meil turumajanduslik ja varanduslikult diferentseerunud ühiskond jagunebki rikasteks ning vaesteks. Ja ka maakohas KOOS elavatel lapsi kasvatavatel vaestel vanematel on majanduslikud suurred raskused ja nad ei suuda oma lastele anda kõike seda, mida näiteks mõni pealinna keskmise või kõrgepalgaline.
Sedasi oli tegelikult ka õndsal nõukogud ajalgi. Minu ema sai 60-ndatel tollase miinimumpalga 60 rubla kuus. Ja isalt sai kolmele laosele veel umbes 50-60 rubla alimente juurde. Me elasime peost suhu. Mina kandsin vanema venna väikeseks jäänud mantleid ning omaenda uutest ajadest, jalgratast, suuskadest ning uiskudest nägin vaid und. Pruukisin teiste äravisatud vanu. Ja käisin suviti kolhoosipõllul kopikat eest kapsataimi kõplamas.
Samas kui mõned teised jõukad vanemad muretsesid oma poegadele Jawad istumise alla, moekad importriided ning jagasid ohtralt taskuraha. Nii et nood said mõne kena tibi tahasadulasse võtta ja sellega linna kohvilusse sõita ning seal ohtralt välja teha.
s
siis tuleb enne moelda../ 3. juuli 2018, 08:00
kui need 3-4 last valmis tehakse
s
suur aitäh/ 3. juuli 2018, 08:47
JUHANILE!
Meie vanaema - Nii rasket ja nälgas lapsepõlveaega ja elu kui vene okuptsiooni ajal, ei oska tänapäeval mitte ükski noor ette kujutada.
m
3. juuli 2018, 19:36
Miks ei oska, kui igapäevaselt elatakse vaat et hullemini?
k
2. juuli 2018, 18:05
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
g
globaalprogramm/ 2. juuli 2018, 19:16
Need meetmed on osa suurest globaalprogrammist. Ükski ettenäglik ja ettevaatlik mees enam sedasi lapsi teha ei julgegi. Kindel pankrott, häving ning hukk. Aga et ihu ja tungid nõuavad oma osa, selleks pakutakse pealetugivalt igasugu aseaineid - sooneutraalset kavaust ning geiabilusid Kuna siis aha lapsi ei sünni, muutub negatiivne iive lausa katastroofiliseks ja Euroopa põlisrahvad hakkavad kiiresti hääbuma. Koos oma keele, kultuuri ning rahvusriikidega. Aga et loodus tühja kohta ei salli, siis tekib vajadus ning lausa moraalne õigustus tühjenevad piirkonnad kiiresti mandlisilmsete aaialaste nng käsupäiste šokolaadopoistega täita. Kes oma kodumaale ära ei mahu. Ja üle kogu maailma jääb lõpuks üks õnnis multikulti. Massoonide ning blderberglaste rõõmuks.
e
ekriid/ 3. juuli 2018, 08:48
sa pane see globaalprogrammi jura sinna oma sooja kohta.
m
Moderaator korjas ära. / 2. juuli 2018, 19:18
Kahjuks on igasugune loogiline arutelu ning arengute prognoosimine andestamatu vihakõne. Kuulub kohesele modereerimisele.
v
Vist isa/ 2. juuli 2018, 17:18
Teen ettepaneku, nendele kõige agaramate lastetoetuste nõudjate lastele teha isadustest....vaatame, kui palju neid seaduslikke järgi jääb...
m
2. juuli 2018, 18:58
Mis see lastetoetus asjasse puutub? Ja sa ära selle testi nõudmisega niiväga plõksi...pärast oled ühe lapse asemel kolmele võlgu!
m
M34/ 2. juuli 2018, 17:01
Olen oma lühikese elu jooksul jõudnud järeldusele, et kõige kindlam on laste saamist üldse vältida, eriti Eestis. Hiljem on endal probleeme ja ekskaasadega jagelemist poole vähem. Tänapäeval suhe naljalt üle 10 aasta ei kesta ja päris suur protsent mehi kasvatab üldse võõraid jõmpsikaid enda teadmata.
p
Pärna Leenu/ 2. juuli 2018, 16:58
Riik võiks võlglastele teha nii õelda varuvariandi ehk...kui ei jaksa maksta või ei taha maksta, siis kiirvangistus nii kolmeks või neljaks kuuks ja enam ei pea maksma. Umbes nagu kokkuleppemenetlus. Kitsed (või hundid) söönud ja lambad terved
v
vangi/ 2. juuli 2018, 17:45
ülalpidamine on maksumaksjale kallis.
k
2. juuli 2018, 18:57
Kui mina oleks see "vang", siis ma oleks nõus selle kiirvangistuse ülalpidamise endal ise kinni maksma. Parem ikka kui surnud hobust maksta ehk siis liisingut maksad, aga auto on juba ammu romulas.
j
2. juuli 2018, 19:00
ja kuidas see aitab lapse üles kasvatada?

ü
2. juuli 2018, 16:43
Ühele riigile oled võlglane, teisele mitte. Ja lasete paljaksvarastada.
m
Ma kasutaks kohe/ 2. juuli 2018, 16:42
10-ne milliseid. St võlad 10-ne kordseks. ei saa muidu vanarauda jms kokku osta.
j
jõudu riigile!/ 2. juuli 2018, 16:21
Aga ega ei maksagi kui 300 invaliisuspension ja kohus määrab 500 lastele!
k
küll maksad/ 2. juuli 2018, 16:58
keskmehed pigistavad ka munakivist vee välja.
m
Ma ei saa aru.../ 2. juuli 2018, 16:16
Endine naine mulle last anda ei soostu. Kuigi mõlemil on hoolduõigus. Raha on kõva küsima. Maksan niipalju kui saan. ( olen õpilane ). Mis mõttes nagu isad peavad jooksma ja alluma. Täielik jura! Lapsega kohtumine ja raha andmine peaksid olema minumeelest seotud. Nimelt isadele kes hoolivad oma lapsest/lastest on see elatise maks mingitmoodi, mingit süsteemipidi seotud. Ma maksan, kuid last ei näe. On see Reinsalu sinumeelest normaalne? Elan välismaal ja mul ei ole praegu võimalik mööda kohtuid joosta. Need ka maksavad. Tee süsteem korda. Isad pole ainult süüdi, emad pole mitte mingil moel paremad. MINA MAKSAN SIIS JA AINULT SIIS, kui ma näen, et need 250e on sent sendilt läinud lapse heaks. TEE SÜSTEEM KORDA! Mida sa o*n4d seal oma toolil. Lõpeta normaalsete isade k*ppimine! Või ku*at pean ise ministriks minema ja su troonilt lükkama või? Keema ajab siuke ajuvabadus.
K
.../ 2. juuli 2018, 16:23
Kirjuta otse Reinsalule, vaevalt ta neid kommentaare loeb.
k
küll loen/ 2. juuli 2018, 16:46
m
Mädanik / 2. juuli 2018, 16:32
Mis ta siis tegema peaks sinu meelest kui te omavahalisi asju klaarida ei oska.
l
loxx/ 2. juuli 2018, 16:39
n
Nõus/ 2. juuli 2018, 16:41
Ma ei saa aru'ga täiesti nõus. Emad peavad tõestama lapse 18 a saamiseni, et nemad omaltpoolt kulutavad 250 ja et isa 250 on kulutatud lapsele. PS. Mädanik, kui sa probleemist aru ei saa, ära kommenteeri.
n
no/ 2. juuli 2018, 17:52
sellise hüsteerikuga ei saagi koos elada ju.
S
!!!/ 2. juuli 2018, 19:28
See on sündiv matriarhaat.
Füüsikas teatavasti kõrvalekallutatud pendel nullseisu pidama ei jää, vaid liigub vastaspoolele, vastasasendisse. Nii on ka ühiskonnaski. Näites poole sajandi eest ning varem valitsenud rassiprobleemid. Siis asuti võrdsustama, kui pendel pääses käest ning liikus vastaseasendisse. Nüüd on mustadel eesõigused. Näiteks USA-s ei julge ükski valge tööandja võtta tööle valget, kui kandideerijate hulgas on ka mõni must. Ja kui vaja on kedagi vallandada, siis ei julge ta lahti lasta musta ning jätta tööle mõnda valget. Sest neil juhtudel saaks ta meedias kohe rassisti häbistava sildi külge. Koos ühiskondliku halvustuse, mainekaotuse ning tema äri boikoteerimisega.
Midagi sarnast toimub praegu ka meete ning naiste õigustegagi. Diskrimineeritutest saavad ise diskrimineerijad. Rõhututest aga privilegeeritud. Patriarhaadist aga matriarhaat.
e
Ehitusmees/ 2. juuli 2018, 16:13
Siristage mõned 100 millid ja ehitame Eesti vanglaid täis. Enamik elanikke jääb vahele või ei suuda kohustusi tagada. Lähevad VANGI ja pikaks ajaks !
h
hulgus/ 2. juuli 2018, 16:00
elatise määramisel olgu kohustuslik dna test
m
MuttL/ 2. juuli 2018, 17:12
DNA d võib varem ka teha, kohe kui tekib kahtlus lapse põlvnemisest, ei pea ootama elatise määramise ja kohtutäiturini
s
see peaks/ 2. juuli 2018, 20:04
just nimelt kohustuslik olema, s.t. kui kohus määrab kaela alimendid, siis tuvastab ka isa, kellele neid määrata ning ei ole nii, et kui abielus sünnib laps, siis on abikaasa automaatselt isa
k
kats/ 3. juuli 2018, 21:24
Soomes pidi kõigile mitte abielus olevalte vanemate lastele tehtama DNA test kohustuslikus korras - tegelikult on see tore- siis ei saa olla kellelgi kahtlusi ja ei oleks ka meeste poolt pidevalt kahtlustamist.
T
.../ 2. juuli 2018, 15:26
Täiesti mõtetu seadus... Täiesti tavalist lihttöölist, kes ei reisi ega oma autot, pole mingil põhjusel lubegi, ei pane see kuidagi maksma. Ja tüüpiline elatisvõlglane just selline ongi. Kasutatakse uue elukaaslase nime autode registreerimiseks ja pangakontot rahadega arveldamiseks. Asi saab alguse juba maast madalast, kui kasvatakse olematute väärtuste keskkonnas, ei see inimene hakkagi ühegi seaduse mõjul oma järglastest hoolima. Kasvab taas uus perekond katkiseid hingi.... Ja ring kordub. Iga tüdruku unistus on kodu ja perekond ja lapsed, aga paraku ei anta eluteele kaasa õpikut kaaslase tundma õppimiseks. Ka kõige ilusam suhte algus võib paari aastaga pöörduda põrguks. Vahel tundub, et meil ongi ainult katkiste hingede riik, kust terved masendava olukorra eest põgenevad. Lähevad ega vaata tagasi, k.a. oma laste poole, needki... Emad kasvatavad oma lapsed suureks kõige kiuste, sest neil ei ole valikut. Naised alati peavad, mehed võivad.
j
./ 2. juuli 2018, 15:41
ja need mehed, kes alati võivad ( üksikvanemana lapsi kasvatada ) ja nende laste emad, kes alati peavad olema kergema elu ja uue kaaslase otsingul?
K
./ 2. juuli 2018, 15:23
Kus see uudis ka on, et mitu eurot isadele jäetakse, kui on tavaline mees ja teeb tavalist tööd?
Ja kes kehtestab emmedele küünetehnikute ja muude tehisosade paigaldamistele keelu?
Samuti peaks emmedele ka alko ja suitsude ostmise keelu kehtestama.
Miks nii ühepoolselt seltsimehed???
j
2. juuli 2018, 16:39
Jah, see alko ja ja eriti suitsetamise probleem naiste hulgas on suur küll. Lisaks võiks naistele tutvustada kohustuslikus korras rasestumisvastaste vahendite kasutamist, mitte et tuleb sõnavõtt "kas sa üldse tead kui kahjulikud pillid üldse on väää"
r
2. juuli 2018, 19:21
rasestumisvastaseid vahendeid on olemas ka meestele, muide
1
16,39/ 2. juuli 2018, 20:07
Miks naistele vahendeid tutvustada, kui nemad (reeglina) kasvatamisest ei keeldu?
Vahendeid peab tutvustama nendele, kes ei viitsi tagajärgede eest vastutada.
e
2. juuli 2018, 20:59
Et siis seksuaalharimatud naised on täiesti OK? Ja see, et püsisuhtes olles ei saa meest naist usaldada? Naine väidab, et võtab pille ja võtab kogu vastutuse. Mees usub. Ja siis oppaa on titt olemas. Naine siis julgeb seda alles siis tunnistada kui aborti teha on liiga hilja ja mainib ka, et ei võtnud 3 kuud pille, kuna tema soovis seda last. Kas see on normaalne? Naine teeb kõige alatuma teo mida üks naine mehele iial teha võiks ja teda ei saa karistada kuidagi. Kas see on OK???
t
to 16,39/ 2. juuli 2018, 22:32
ja meestel on midagi viga või, et ei saa kondoomi peale pandud. naised ei pea oma tervist rikkuma vaid selle pärast, et meestele ei meeldi kummiga sex
a
3. juuli 2018, 12:11
Aa ok, et siis ikkagi on nii, et mees ei või ka mitte püsisuhtes olles oma naist usaldada. palju neid püsisuhtes kummikasutajaid on? Paljud naised on siiski spiraali ja pillide peal, pole keeruline, on mugav ja näitab siiski ka teisest poolest hoolimist. Või tõesti arvavad osad kommenteerijad, et mees on püsisuhtes see, kes peab võtma vastutuse ja vedama kummi peale, naine aga hoolimata oma viljakast perioodist võib kõike teha?
1
12,11/ 3. juuli 2018, 19:51
ei saagi usaldada, kui sa paaniliselt last ei soovi! Kes ei soovi, hoiab ära.
Kui aga laps eostati, siis lausa kaks ei hoidnud ära ja kaks vastutavad.
Meestel kergem ära hoida, ei pea end tablakatest aseksuaalseks sööma ega pea seksima, siis kui organism ei soovi, aga ära ütlema, kui soovib.
See naiste peale rasedusest ärahoidmine suhtes, on naiste mõnitamine. Ainult siis saavad seksida, kui ei soovi, kui aga soovivad nii et ulguda tahaks, siis ei tohi...vaene mees saab lapse.
Pigem siis juba kummiga, ikka mõlemad miskit saavad midagi. Meil kombeks, et ainult mehe kapriisid täidetud saavad. On sul kapriisid, on ka naisel, ka tema kõigest inme, ning temagi ju seksi tahab siis, kui isu on.
Katsu aru saada!
h
2. juuli 2018, 19:15
huvitav, et kõikidest üksikemadeks jäänutest kohe peale seda on saanud sõltlased juuksuriskäigu, kunstküünte ja muude tehisosade suhtes, hakanud suitsetama ja jooma jne :D Enne oma lapse isaga kohtudes, elades ja lapsi tehes olid nad ju ometi nii ahvatlevad kaltsudes ja kasimata naisterahvad, sest just selline tundub olevat tänaste elatisvõlglaste maitse naiste osas :D

i
Issi/ 2. juuli 2018, 15:21
Hahahhha! Nii te seda raha küll kätte ei saa! Rahahimus emane esitagu iga kuu arve, mille on kulutanud lapse peale ja siis ma olen nõus maksma! Igasuguseid küünetehniku ja liisingu arveid mitte esitada! Ja tibuemme ärgu unustagu, et tema peab rahaliselt lapse jaoks panustama! Praegu maksa nagu metsas uitava hundi nahka!
m
2. juuli 2018, 19:06
mis sa siis tegid tibuemmele lapse, siis sind need küüned jms vist ikka ahvatlesid?
a
alati võib/ 2. juuli 2018, 20:09
ka lapse lapsendada anda
1
15,21/ 2. juuli 2018, 20:04
Ei tema unusta. Keeruline on unustada, kui elad koos lapsega, kes igapäevaselt süüa-juua-elukohta-kehakatet-haridust-armastust vajab.
Kuid see ei tähenda, et ema ise paljalt käima peaks, ning juuksurit külastada ei tohiks. Kõik inimesed käivad juuksuris ja maniküüris. Miks üksikema ei tohi?
No. kui sina oma last ei toeta, siis peab tema topeltpanustama, ja ta vist tõesti ei saa?
See ongi siis põhieesmärk? No et üksikema kole ja õnnetu olema peab? Siis rongaisa õnnelikum või??? Ära tuuduta, siin kodutute teema all öeldakse lausa krooniliselt, et väikse palga eest ei hakka nad isegi liigutama, enne koolevad oma enda kaki sisse, aga naised näe saavad kordades väiksema elatise eest töölt koju jääda, küünetehnikuid külastada ja lapsed kasvavad, mis mühiseb. Naeruväärne.
Sa ei kujuta ette, kui suure karuteene teed meessoole oma l.o.l.l.a.k.a väiklase kommentaariga. Sinusugused tippivad kilomeetrite viisi ebaadekvaatseid komme, aga naistel viimnegi lugupidamine meeste vastu kaob. Lootus vähe edukamate ja rikkamate suhtes, aga neid on vähe. Lapsi üksi kasvatada naisel raske, isegi kui tehnikute juures ei käi ega hambaid pese.
n
2. juuli 2018, 22:41
no maniküüri saab ka kodus teha. samuti ei pea endale võlts ripsmeid panema. kui oled kodune emme ja sõltud alimentidest siis unusta sellised asjad. mul on paar töökaaslast kes ei maksa alimente rahas vaid ostab lastele riided- jalanõud ise. samuti katab ka kooli ja lasteaiaga seotud kulutused. vaid nii saab olla kindel, et raha kulub laste peale.
j
3. juuli 2018, 19:43
ja isa siis oma palgast endale miskit meelepärast ei ostagi või? Ei osta uusi riideid, ei käimaniküüris-pediküüris, ei kõi klubis-pubis, ega joo kunagi õlut???
Ei tea miks ema enda peale raha raisata ei või? Naine saab ka palka, pole päris nii, et 18 aastat järjest oma enda raha eest miskit endale osta ei tohi.
Selle väikese elatise eest ostab lapselevajaliku, ise paeb kaugelt üle poole juurde, siis võib ikk endale ka osta. Sa ise käid tööl, et miskit osta ei saaks või? Ikka ostad ju, ja aruannet ei esita? No vot naine võib ka seda teha. Selle elatise eest napilt veerand lapse kulusid katad, küüned kulmud saad alles siis, kui oma palgast üle jääb.
Aru ma ei saa, mida saa õelutsed ja pabistad, kui norm elatist pole sa veel maksnudki. Nu annad vahel 10, vahel 20 eurtsi...ja juba muretsed, et naine nälga ei sure, ega pesemata hammastega ringi käi.
Vot sellised mehed siis. EKRE ütleb, laske latt alla...kuigi latt on juba vastu maad. Madalamale laskmiseks peaks juba auku kaevama hakkama.
Katsugu oma iibe tõstmist ja naistele koha kättenäitamist kuidagi naisteta läbi viia! ikka õppime edasi ja teeme karjääri, las mehed sünnitavad, saavad ka lõpuks püstirikkaks:)
s
surve pörsile/ 2. juuli 2018, 15:17
riik lubas elektri kinni maksta sama lugu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee