14
fotot
NOORED: Helsinki Pride´i rongkäigus domineerisid noored inimesed. (Aadu Hiietamm)

Soome pealinn elas läinud nädalal vikerkaarelippude all. Seksuaalvähemuste festival Helsinki Pride 2018 kulmineerus  laupäeval kireva rongkäiguga, millel politsei hinnangul osales 100 000 inimest ehk koguni kolm korda rohkem kui eelmisel aastal. Tegemist oli kõigi aegade suurima meeleavaldusega Helsingis. 

Värvikas rongkäik startis kell 13 toomkiriku juurest Senati väljakult ja suundus ümber Stockmanni kaubamaja Kaivopuisto parki, kus osalejad pidasid piknikku ja kuulasid kontserti. 

Rongkäigus osalejate suur arv üllatas ka korraldajaid. Kui 2010. aastal kõndis Helsinki Pride´i rongkäigus 5000 ja  mullu 35 000 inimest, siis tänavu oli neid juba 100 000.  Loomulikult ei olnud kõik osalejad geid. Kaugel sellest. Rongkäigus domineerisid nooremad inimesed, kes soovisid seksuaalvähemustele oma toetust avaldada. Väga palju oli kooliõpilasi.

Üritust toetas Helsingi linnavalitsus ning rongkäigus osales ka linnapea Jan Vapaavuori. Samuti sai seal näha lauljanna Saara Aaltot ja maamajandusministrit Kimmo Tiilikainenit. Soome suurim päevaleht Helsingin Sanomat ilmus rongkäigupäeval vikerkaarevärvides ning vikerkaarelipud lehvisid nii linnavalitsuse ees, raudteejaama juures asuval väljakul kui ka Ateneumi ja Kiasma muuseumihoonel.  

Jaga artiklit

33 kommentaari

E
Eedu  /   13:14, 3. juuli 2018
Soome peedud on kampa löönud vasakliberaalidest moslemipagulaste maale importijatega. Eriti tark tegu kuna on teada mida moslem peeduga teeb kui saab. Aga üldiselt on peedude pidu läbi. Kaal hakkab tagasi vajuma ei- peedude poole. Eks nad veel kilkavad ja paraaditavad kuniks on veel antud.
T
tolerants marko  /   08:56, 3. juuli 2018
õnneks meil ruulib VEEL normaalsus!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis