Maailm

GALERII | 100 000! Helsingi geiparaad püstitas osalejate rekordi  (11)

Aadu Hiietamm, 2. juuli 2018 13:22
NOORED: Helsinki Pride´i rongkäigus domineerisid noored inimesed.Foto: Aadu Hiietamm
Soome pealinn elas läinud nädalal vikerkaarelippude all. Seksuaalvähemuste festival Helsinki Pride 2018 kulmineerus  laupäeval kireva rongkäiguga, millel politsei hinnangul osales 100 000 inimest ehk koguni kolm korda rohkem kui eelmisel aastal. Tegemist oli kõigi aegade suurima meeleavaldusega Helsingis. 

Värvikas rongkäik startis kell 13 toomkiriku juurest Senati väljakult ja suundus ümber Stockmanni kaubamaja Kaivopuisto parki, kus osalejad pidasid piknikku ja kuulasid kontserti. 

Samal teemal

Rongkäigus osalejate suur arv üllatas ka korraldajaid. Kui 2010. aastal kõndis Helsinki Pride´i rongkäigus 5000 ja  mullu 35 000 inimest, siis tänavu oli neid juba 100 000.  Loomulikult ei olnud kõik osalejad geid. Kaugel sellest. Rongkäigus domineerisid nooremad inimesed, kes soovisid seksuaalvähemustele oma toetust avaldada. Väga palju oli kooliõpilasi.

Üritust toetas Helsingi linnavalitsus ning rongkäigus osales ka linnapea Jan Vapaavuori. Samuti sai seal näha lauljanna Saara Aaltot ja maamajandusministrit Kimmo Tiilikainenit. Soome suurim päevaleht Helsingin Sanomat ilmus rongkäigupäeval vikerkaarevärvides ning vikerkaarelipud lehvisid nii linnavalitsuse ees, raudteejaama juures asuval väljakul kui ka Ateneumi ja Kiasma muuseumihoonel.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee