Helikopter leiti hiljem mahajäetuna Põhja-PariisistFoto: AFP/Scanpix
Toimetas Silja Ratt 1. juuli 2018 17:28
Prantsusmaal põgenes pühapäeval vanglast kurikuulus meistervaras Redoine Faid. 46-aastane Faid kasutas põgenemiseks helikopterit.

Kurikaelal õnnestus vanglast põgeneda tänu kolmele relvastatud abilisele, kirjutab AFP. Kusjuures tegemist on juba teise korraga, mil Faid vanglast põgeneb. 2013. aastal lasi ta ühest Põhja-Prantsusmaa vanglast jalga, kasutades dünamiiti.

Tänane põgenime Pariisis asuvast Reau vanlgast võttis Faidil võimuorganite sõnul aega vaid mõned minutid. Õnneks keegi põgenemise käigus viga ei saanud. 

Üks ametnik ütles, et Faid oli parajasti vangla külastusruumis, kui Reau vangla hoovi maandus helikopter, mida juhtisid relvastatud isikud. Faid teadis päästjaid juba oodata ning põgenemine käis kähku. Helikopter leiti hiljem vanglast umbes 60 kilomeetri kauguselt.

Politseijõudude sõnul oli helikopteri juht lennuinstruktor, kes ootas parajasti enda õpilast, kui Faidi kamraadid tema sõiduvahendi konfiskeerisid ning meest lendama sundisid. Hiljem piloot vabastati, kuid ta oli sügavas šokis.

Faidil oli põhjust vanglast põgeneda, kuna talle on relvastatud röövi ning muude kuritegude eest mõistetud aastakümnete pikkune vanglakaristus. Eelmine kord püüdis politsei vanglast põgenenud Faidi kinni kuue nädalaga.