Eesti uudised

Astronoom Mario Mars: „Inimene peab oma suurimaks vaenlaseks teist inimest, aga oht võib tulla hoopis kosmosest.“

Katrin Helend-Aaviku, 1. juuli 2018, 14:33

57 KOMMENTAARI

k
kui lõpp,/ 2. juuli 2018, 15:28
siis kõigile korraga ja kurat temaga.
e
Ehh/ 2. juuli 2018, 12:52
Tegeldakse ikka sellega mida on võimalik muuta ja mõjutada, taevakehadega võitlemine on suht teoreetilise väärtusega, muidugi on mõned sellest juba elatusvahendi teinud
v
võib tulla,/ 2. juuli 2018, 00:41
aga lähim oht on aafrikast.
o
oht sügavikust/ 2. juuli 2018, 00:38
sealt ta tulebki, iseasi, kas me selleks valmis olema. Seniks, kuniks islamimänge mängime ja puutjaisekesi kummardame-siis kindlasti mitte.
l
Lumememm/ 1. juuli 2018, 22:55
Lp. moderaator!
Kuna kosmosel on ilmselt üsna ükskõik sellest kommentaarist,
mis ma siia lisasin,
ja ma arvan, et ta ei solvu,
siis palun pane see siia tagasi.
l
Lumememm/ 1. juuli 2018, 22:24
Mina arvan,
et inimesed rikuvad oma käitumisega Maa nii ära,
et ta ei suuda seda enam välja kannatada.
Maailmameri on plastmassi täis.
Osoonikiht hõreneb ja Päike kõrvetab kehvemad elusolendid ära.
Mille hulka kuulub ka inimene.
Taimestik hävib ja tükiks ajaks tekib Maale tühi pind.
Siis hakkavad elule ärkama
väiksed elusorganismid, süvaveeolendid, reptiilid, kahepaiksed...
Mingil ajal puhastab Maa end inimloomade tekitatud saastast.
Ja kes küll teab,
mis siis edasi tuleb?
k
köhh/ 2. juuli 2018, 15:51
Maailmameri on plastmassi täis. Aga vb hoopis tooraine?
h
halloo/ 2. juuli 2018, 15:58
Kuningas King Puutin I on juba kohal, vähemalt ta ise arvab nii. See kh muidugi terane tähelepanek, et hüvasti teadus ja kosmosesõidud. Puutjaisandale meeldib hoopis alandlikus ja truualamlikus. Harjutage kummardusi ja nõtkuvaid põlvi ja lülisammast. Puutiniztaanis on juba kombeks tervete külade ja linnade kaupa isakese poole põlvitada, mis iganes probleemi puhul!
h
H./ 1. juuli 2018, 21:50
Unustage lennud Marsile või mujale planeetidele, tulemas on Kuningas, kes kehtestab Kuningriigi. Meil kõigil on võimalus valmistuda selleks kohtumiseks.
p
Planeet/ 1. juuli 2018, 21:12
Maa kestab veel vähemalt 1000 aastat ,enne kui luuakse uus taevas ja uus maa. Mis eelneb 1000 aastale ja mis valitsus siis tuleb, lugege Piiblist.

u
Uunu/ 1. juuli 2018, 20:35
Milleks ajada suust sellist saasta välja? Kah teadus ja teadlased. Tõestada nad oma joba ju mitte millegagi ei saa.
s
Sel pole mõtet/ 1. juuli 2018, 20:34
Pole mõtet siit minna. Inimene on loodud kurjuseolendiks. Tema elumõte on hävitada ja siis ise hävida. Lööme üksteist maha, kuni saabub see kolakas, mis Maa meie painest päästab. Me oleme alaväärtuslikud, mis parata.
a
ab/ 1. juuli 2018, 19:23
Tunguusi sündroom pole üldse asteroidiga seotud, nii palju võiks ikka leheneeger teada! Pole kunagi olnud!
e
Ei tapnud see asteroid midagi, See on sama jama jutt nagu maa on lame nagu pannkook!/ 1. juuli 2018, 19:20
Kas just asteroid dinosauruseid hävitas on sügav vale! Asteroid ei hävitanud dinosauruseid! Kui see on teooria siis mis sugune see praktikas nägi välja on ainult arvutitega ja lmina. Sauruseid hävitas maa planeet ise ja miski aitas sellele ka kaasa. Asteroid pani põnksu ühele territooriumile mis on sama suur nagu soome, rootsi, norra. Teine hävitus löök oli terve ookeani välja suremine 21300 aastat perioodil. Kolmas mida ei suudeta ka läbi närida oli suur Sauruste ajal põleng kas metsa või muu aga kuumus oli tervet venemaa suurune maa ala põles. Mis sellise põlengu tekitas aga sellest ei räägita, see oli kolm miljonit aastat tagasi.
n
Nali või?/ 1. juuli 2018, 18:56
Kas Marssi siis asteroidi ei ohustagi? On ju teada, et Marsil oli juba elu ja see hävitati kord. Mis hirmus "marsihäda" see nüüd siis on?
o
oh ja/ 1. juuli 2018, 18:16
täielises liberaalses demokraatlikus kapitalismis kus enamusses kõik olemas olevad ressursid on rakendatud militaarsetel eesmärkidel inimeste üksteise tapmiseks ei ole kuidagi võimalik ära teha midagi kosmilise ohutuse valdkonnas ja seda veel enam midagi ära teha Marsi koloniseerimiseks vajaliku tehnoloogia väljatöötamiseks ja rakendamiseks kuna selleks oleks vaja muuta absoluutselt kogu ühiskonna toimimist alates ideoloogiast jne. Esimese sammuna võiks inimkonna eksisteerimise tagamiseks ära võtta kõik ressursid militaristidelt ja suunata need kosmose tehnoloogia valdkonda
K
???/ 1. juuli 2018, 18:28
Kes võtab ning kuidas? Oled sa ikka nii kindel, et näiteks Kim jun või Putin enda vahendid sulle naeratades üle annavad? Eks tee proovi!
o
oh ja/ 1. juuli 2018, 18:54
miks ainult Kim ja Putin kuhu jäi kõige sõjakam ja militaarsem USA koos NATO-ga.
Juhul kui keegi midagi muuta ei soovi siis milleks mingid kasutud arutelud ohust kosmosest ja Marsi koloniseerimisest. Jätkame siis vanas vaimus edasi hävingu suunas ning siis pole ka mingit tähtsust kuidas ja millisel teel meite tsivilisatsioon hävib. Ilmselt näib, et enne meie tsivilisatsiooni mitmed Maal elanud tsivilisatsioonid on end kas oma rumalusest ise hävitanud või siis hävinud kosmose toime läbi ning eeltoodust on saanud alguse uus areng ehk restart
e
ei saa veel…/ 1. juuli 2018, 23:37
inimkonnal on veel nii palju avastada süvafüüsikas, et selle uurimiseks vajaliku koormuse "talumiseks" on vaja väga palju inimesi, kes maksudega arengut-uuringuid toetavad.
kui avastused tehtud, siis võib ideoloogia kallale minna, seni aga tuleb lasta sel homosapiensi loomaliigil n.ö. "olla see, kes ta on"
S
Tulnukas/ 1. juuli 2018, 18:07
Siin vist rohkem minusuguseid ei ole, olge rahulikud, te olete pidevalt meie valve all, asteroidid juhitakse Maast eemale, ei mingit paanikat, olukord on kontrolli all.
a
Aadu/ 1. juuli 2018, 17:50
Me oleme selle kera ülimalt õhukesse kihti suutnud hetkeks ennast paigutada. Meie olemasolu on seeotud lugematult paljude keemiliste, füüsiliste, füüsiliste tegurite juhusliku vastastikuse mõju tulemil. Selliseid tingimusi kujutada mingisuguste lähedal asuvate päikese süsteemis olevate kerakeste peal on hea ulme. Kui kunagi suudaks välja muuta käega katsutavaks ja vastupidi siis võiks veel midagi sellist uskuda. Seniks peaks aga meenutama aegu kus me eelkäijad tervitasid üksteist surmale mõtlemise vajadusest. Peaks rohkem mõtlema looduseaduse elementaarsesst liikide enesehävituslikust lõpust. Inimese usk enda kõikvõimsusse kiirendab tema enda hävingut siit maamunalt. Meil olemasolevad tuumajõud on olnud piisavalt lähedal kogu imetajate hävitamisele. Ainult ime läbi oleme veel siin veel. Need apsud on kerged veel tulevikus tulema. Sügaval veneajal oli tuumasõja teemad aktuaalsed pidevalt. Nüüd elame me nagu poleks seda relva vist olemas. See tuumaenergial sõjajõud oleks nagu paisu taga. Kui kuskil mingil põhjusel mõni usufännist segi riigijuht läheb segi, siis sellest tulenev energiavabanemine annab korraliku doominoeffekti, mis ei ole kaugelt entam kontrollitav. Uskuda siin, et me jõuaksime enne selliseid apse siit munalt kuhugi kaugemale on võrdne jumalasse või allahhisse uskumisega. Aga praegu on ju usuvabadus.

i
Inimene on ikka jube loom oma rahaga./ 1. juuli 2018, 17:23
Ise keeravad maa peessse siis põgenevad siit.
z
zerblatt/ 1. juuli 2018, 19:19
ei lasta neid sellelt mullapallilt kusagile.
g
gee/ 1. juuli 2018, 17:00
Kas selline ulme saab ka kunagi tegelikkuseks, seda kas saadakse teada või mitte.
s
Suurim/ 1. juuli 2018, 16:47
tõenäosus on iniselt õnnetust oodata, aga kes seda Jumalat taevas teab, millal otsustab karistada mõne patu eest.
j
järgmine osa/ 1. juuli 2018, 16:37
sinise kirja saanust : fotode peal paistab, et sealne elu hävis korrapealt
lausa üliimelik miks seda peab modereerima?
ü
ülihuvitav/ 1. juuli 2018, 16:34
miks ei tohi arvata, et suur asteroid on juba korra Marsile kukkunud (kohe sinine kiri)
A
???/ 1. juuli 2018, 17:03
Aga kes seda eitab? Igatahes mitte astronoomid. Maad on tabanud sadu suuri meteoriite, muu-hulgas ka Eesti aladel. (ma ei mõtle tiod Kaali-kääbust). Siin õnneks küll kümnete või sadade miljonite aastate eest. Nõiteks Hiiumaa meteoriidikaater või Soome lahes olev, veelgi suurem.
Tuntuim on too Yukatani poolsaare lähedale kukkunud 10 km. läbimõõduga hiiglane, mis 65 miljoni aasta eest dinosaurused hävitas. Kuid varem, eriti Planeedi varases nooruses on kukkunud veel suuremaidki.
k
kole/ 1. juuli 2018, 16:32
vihakõne ja läks modereerimisele
suur naiivsus on arvata, et elu Marsil on rohkem võimalik kui Maal
fotode järgi arvates on Mars juba suure asteroidiga korra pihta saanud, sellest suur pragu ja söestunud puude jäänmustena ning loomade skelettidena tunduvad asjandused
d
Don Pedro / 1. juuli 2018, 16:30
No iga lōpp on millegi algus... nii, et edasi tähtede poole...
P
???/ 1. juuli 2018, 16:21
Põgeneme Marsile? Esiteks puuduvad meil praegu sobivad lennuvahendid, et inimestega pardal üldse nii pikki vahemaid ületada. Ja paljude kuude pikkusel lennul tekiks astronautidel rasked tervisekahjustused nii kosmilises kiirgusest (puudub Maa kaitsev magnetväli) kui ka kaaluta olekust. Nii et kas neist haigetest invaliididest, kes umbes aasta pärast Marsi pinnale astuvad ongi üldse selle hõivajaid ning sellel elama jääjaid, raskustega võitlejaid? Sest Mars on teatavasti inimeste jaoks elamiseks kõlbmatu. Hingamiseks sobiva atmosfääri puudus, liialt väike õhurõhk ning võimsa magnetvälja puudumisest tngitud kosmilise kiirguse vood. Seal elamiseks tuleb püstitada hoóned ja seadmed hapniku, energia, vee ning toidu tootmiseks. samuti ka muu vajaliku. Mis eeldaks sadade vi tuhandete tonnide lasti kaasavõtmist. Tehnoloogiat kiiremaks ning odavamaks lennuks ei ole aga seni veel kahjuks olemas. Et kas või kaasaja tehnóloogial põhinevaid algelisigi Marsile lendamisse kosmoselaevu ja seal ellujäämise ja enda sisse seadmise ja elama jäämis vahendeid konstrueerida, kuluks ilmselt aastakümneid. Ja selleks läheks vaja mitte ühe riigi, vaid kogu maailma jõupingutusi, trijoneid dollareid..
Kujutleme, et saame teada, et nii 15-20 aasta pärast oleks oodata ülemaailmset katastroofi. Ja kogu maailm tõepoolest ühendaks oma jõud. Esimesed aastad kuluks ilmselt teadusuuringuteks, büroodes jooniste tegemises, arvutiańimatsioonideks, katsetamisteks ning konstrueerimisteks. Esimese uued raketid asuksid teele alles pärast nii 10-12 aasta möödumist. Inimkond kulutaks sadu miljardeid või triljoneid. teele saadetaks ehk nii 10-20 kosmoselaeva. Igaühes 5-10 nimest. Ja vähemalt sadakond rasket trantspordilaeva, viimaks kohale eluks vajalikku. Ning kolonistidele uue elu, tööstuse ning kasvuhoonepõllumajanduse alustamiseks. Seega pääseb vaid nii 50-200 nimest. Aga ülejäänud 7-8 miljardit? Sest tohutu asteroid läheneks vääramatul kursil. Kõik nad oleks abitult hukule määratud. Nii mina, sinu kui ka kõik meie sugulased ning tuttavad. Sest pääsenuid oleks vaid üks mijondiik protsenti väljavalitutest. Inimkond hukkuks pea täielikult, päästa õnnestuks heal juhul vaid tühine seeme uue inimkonna sünniks ja loomiseks. ja see oleks veel kõige optimistlikum versioon.
n
1. juuli 2018, 16:32
Nasa tunnistaski avalikult, et tegelikkuses neil puudub tehniline võimekus mehitatud lendudeks Marsile. Paraku jäi see maailma uudisvoos kuhugile tahaplaanile ja Marsile kohe-kohe lendamise hüsteeriat köetakse edasi. Mis paneb mõtlema, mis selle taga on? Kas tõesti kaval plaan väga inspireeriva teema püstituse abil Pentagonile uute ja võimekate inseneride leidmine? Kui siiani on fantasid maalinud pilte Marsi koloniseerimisest kus suured hoonetekompleksid on laiali mööda Marsi pinda siis nüüd on see pilt hakanud kaduma ja asemele tulevad pildid Marsi pinnasesse ehk maa alla rajatavatest kolooniatest. See on aga tehniliselt veelgi kaugem tulevik!
t
Trump allkirjastas eelmisel aastal kava/ 1. juuli 2018, 16:41
Et NASA ning Roscosmos peavad olema esimesed kes inimese Marsile viivad. Ja tuleb hiinlastest varem seda teha.
l
Loogiline/ 1. juuli 2018, 17:16
Kuna Marsi ümber pole Maaga võrreldavat magnetvälja, on Marsi pind pideva kosilise kiirguse võimuses, mis hävitab lõpuks ka sinna saabunud astronaudid. Kiirguse eest pakuks kaitset vaid vastav soomus või piisav kiht pinnast.
Marsi atmosfääri tihedus ja rõhk jääb allapole piiri, kus inimene saaks vaid hapnikumaskis liikuda. Seega saaks inimene seal väljas olla vaid survestatud skafandris. Umbes sellisega nagu avakosmoseski.
Muidugi mõista ei sobi Marsi atmosfäär hingamseks, sest see koosneb pea täiesti süsihappegaasiks, hapnikku on seal vaid mingi tilluke protsendi murdosa.
Sinna asunud inimesed peavad leidma kohapeal vett ja tootma elektrienergiat. kuid kuna Mars on Päikesest märksa kaugemal, on seal ka päikesekiirgus nõrgem ja päikesepaneelid ebaefektiivsemad.
Kolonistid peavad edaspidise kõik eluks vajamineva leidma kohapeal ning olema võimelised seda tootma ning töötlema. Metallid, plastid, klaas j.n.e. Ning kasvuhooned toidu kasvatamiseks ning hapniku saamiseks.

ä
ähhh/ 1. juuli 2018, 16:17
no on aga naiivik !!!
minna Marsile elame, see taevakeha on juba ülima tõenäosusega korralikult asteroidiga pihta saanud ja hingitseb vaevu
see suur pragu ja puu- ning loomajäänused paistavad sedamoodi, et hukkuti hetkega
K
???/ 1. juuli 2018, 17:18
Kas kirjeldad mingit pohmaka-aegset košmaarset unenägu? Kahjuks ei ole veel ükski Marsi pinnale jõudnud robot seal puu ning loomajäänuseid avastanud.
m
marsile võime me minna olles juba teises või viiendas dimensioonis, ainult nii on see võimalik/ 1. juuli 2018, 16:00
aga miks siis just sinna minna, on palju teisi planeete, kuhu võib kehastuda, aga kas seda just vaja on...alles saime ühest kehast lahti.
j
Juhuslik Vedamine/ 1. juuli 2018, 15:59
Kui inimkond hakkas aru saama, et see aeg, mis siin meie planeedil eluks võimalik on, tuleks seda ka targemalt kasutada. Seni on suures plaanis meil veel vedanud, kuid ääretus maalilmaruumis pole 100,00% kusagil turvaline.
a
aeg on juba käes/ 1. juuli 2018, 16:15
likvideerida kiirkorras kaks kolmandikku inimkonnast , juba koheselt muidu hilja
B
???/ 1. juuli 2018, 16:23
Braavo! Kuid kas sa oled ikka täiesti kindel, et just sina satud nende ellu jäävate väljavalitute hulka?
t
to ???/ 1. juuli 2018, 16:36
Puhastusprotsess tuleb nii või naa. Ja loomulikult otsustatakse kõrgemal kes jääb möllu ja kes jääb ellu. Ma ei pea end maailma nabaks ja kõige õigemaks ning sellepärast ei muretse, et mind "umbrohuks" klassifitseeritakse.
p
palju odavam/ 1. juuli 2018, 16:43
on Maal elamise tuksikeerajate ehk metsaraiujatega üks-null teha
kui kohe tegutseda ehk siis jõuab veel kliima päästa
n
nii ongi/ 1. juuli 2018, 15:56
Esimesel etapil tuleb maapeal luua hea ja turvaline elu ja siis teisel etapil pürgida taevastesse kõrgustesse.
k
1. juuli 2018, 16:36
Kas pärast hea ja turvalise elu loomist üldse ongi vaja teistele planeetidele tungida?
k
Kommentaar./ 1. juuli 2018, 15:39
Sama hästi võib kõik mis Marsile saadetakse hävida. Miski ei ole igavene. Ükskord läheb inimene koos maaga, see on kindel. Kahju ainult loomadest ja lindudest ning kaladest, sest nemad on ju süütud ja veatud. Inimene väärib kõike mida ta kaela saab. Lõpetuseks, naudi hetke mis meil on ja ära tee liiga loodusele ning loomadele. Saab ju hakkama ilma loomade söömiseta!
k
Kui Päike, supernoovana, hävitab Maa.../ 1. juuli 2018, 15:50
siis samal ajal, oma superkuumusega, hävitab ka elu Marsil.
a
astronoomiahuviline/ 1. juuli 2018, 17:42
Kui sa viitsinuks astronoomiat lugeda, siis teadnuks sa sedagi, et supernoova tekkimiseks oleks vaja kordades massiivsemat tähte kui meie Päike. Aga ega see tegelikult meid veel päästa, Kui meie lähikonnas, mõnekümne valgusaasta raadiuses mõni suoernoova plahvataks, hävitaks selle kiirgusvood ka meie elu. Nii Maal kui ka Marsil.Vahest ongi lähikonnas mõni supernoovaplahvatus juba aastate eest toimunud, kuid meie seda lihtsalt veel ei tea. Sest kiirgus, mis liigub valguskiirusel ei ole lihtsalt meieni veel jõudnud.
s
selle/ 1. juuli 2018, 16:25
loomade söömise pärast meid paradiisist välja visatigi
paradiis töötab kõrgemal sagedusel ja on meile kättesaamatu
v
1. juuli 2018, 16:36
Välja visati ikka õuna nosimise eest
n
nõia-Ella/ 1. juuli 2018, 16:50
seda tean kindlalt, et tapmise pärast ja et vanakuri muutis selle teadmise ära, et meie üle pikemalt võimu saada
põrgu parimad valiti ka headeks saamise jaoks välja, kahjuks võtab see heaks saamine kole palju aega
c
caff/ 1. juuli 2018, 18:31
ma olen ka asjast nii aru saanud, et paradiisist visati välja vegaanluse pärast
b
Böö/ 1. juuli 2018, 15:14
Ausaltöelda, me oleme kosmose osa
j
Joss/ 1. juuli 2018, 15:04
Hakkame aga mehed minema:Marsile.Mõni saadab pikalt,aga demokraatia võlu on see,et ei pea minema pikalt..Kas jalgrattaga ka on võimalik?Kosmose killud polegi hullud,poliitikud on hullemad
1
10 miljardi inimese marsile vadamine võtab aega miljoneid aastaid/ 1. juuli 2018, 15:52
Nii, et pead kõvasti veel ootama. Tereškova lubas paar aastat tagasi, et tema on esimene naine kes Marsile elama asub ning teab, et ta enam Maale tagasi ei tule. Vist ka Õhtuleht kunagi kirjutas sellest soovist.
J
!!!/ 1. juuli 2018, 17:29
Jutustad absurdi. kogu kolonisatsioon piirduks parimal juhul vaid mõnesaja või mõne tuhande inimese ümberasustamisega. Kes seal siis sigiks, paljuneks ning uue inimkonna looks, Kõik ülejäänud, kõik maa peale jäänud aga hukkuvad. 10 miljardi inimese transport? 10 inimese kosmoselaev kaaluks kümneid või sadu tonne - kümmekond tonni metalli iga inimese kohta. Seejuures mitte lihtsat rauda või malmi, vaid duralumiinimńiumi, titaani ja muud kerget ning vastupidavat. Kui palju uluks kallist kraami 10 miljardi inimese jaoks?
Iga inimese Marsile lennutamine võtaks sadu tonne kütust. Kui palju kuluks 10 miljardile?
Ja selle ajaga, kui sa jõuad tuhat inimest Marsile viia, sünnib Aafrikas mitukümmend miljonit murrjammit juurde. Nii et kõigi Marsile vedamine on sama absurdne nagu sõelaga vee kandminegi.
S
!!!-le/ 1. juuli 2018, 18:11
See viimane lõik meeldis eriti!!!
S
!!!-le/ 1. juuli 2018, 18:12
See viimane lõik meeldis eriti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee