Krimi

Kustutustööd käivad endiselt! Ümberkaudsetel elanikel palutakse hoida aknad-uksed suletuna.

GALERII ja VIDEO | Suur-Sõjamäel süttis jäätmekütuse tehas, päästetöid segasid plahvatavad õlitünnid (37)

Ohtuleht.ee, Video | Alar Truu, 30. juuni 2018 09:52
Foto: Alar Truu
Reedel kell 16.39 sai päästeamet teate põlengust Ragn Sellsi prügikütuse tootmishoones.

Päästeamet reageeris suurte jõududega, kohale sõitsid Assaku, Kesklinna, Lasnamäe, Lilleküla ja Mahtra komandod. Inimesi teadaolevalt hoones ei ole. 

Ragn-Sellsi turundus- ja kommunikatsioonijuht Rainer Pesti rääkis reedel kella poole kuue ajal Õhtulehele, et ta on teel Tartust Tallinnasse ja infot on tal täpselt nii palju, kui talle telefoni teel edastatud on.

"Põleb jäätmekütuse tehas. Sama hoone, mis põles aprilli lõpus. Nädal aega tagasi taastasime seal katsetootmise. Kui eelmisel korral põles nö vastuvõtuhall, kuhu jäätmed eelladustati, siis nüüd on süttinud tehase keskmine osa," sõnas Pesti. Seda, millest põleng võis alguse saada, ta veel öelda ei osanud.

Põlengust tekkinud tume tossupilv ulatub lennujaamani.

"Tõepoolest, hetkel on tuul ka lennujaama poole, nii et tossu on ka lennujaamas tunda ja näha. Lennuliiklust see hetkel ei sega," ütles Tallinna lennujaama kommunikatsioonijuht Margot Holts.

Lennuliiklusteenistust on suitsust teavitatud ja juhul, kui see muutub ohtlikuks lennuliiklusele, antakse sellest ka teada.

Lähipiirkonnas soovitatakse hoida uksed-aknad kinni

Päästeamet teatas reedel kella kaheksa ajal, et teostatud on esmased õhumõõtmised: "Hetkel pole tuvastatud inimese tervist tõsisemalt ohustavaid ühendeid. Siiski soovitame hoida lähipiirkonnas uksed-aknad kinni, lülitada välja ventilatsioon ning võimalusel vältida piirkonnas liikumist."

Põhja päästekeskuse valvepressiesindaja ütles kella üheksa ajal Õhtulehele, et päästetööd käivad, kuid põleng hakkab vaibuma. Tallinna kohal kõrgunud suur must suitsusammas on muutunud heledaks.

"Kustutustööd aktiivselt käivad, üks koht veel on, kus toimub aktiivne põlemine," selgitas pressiesindaja, et tulekahju on lokaliseeritud.

Päästetöid raskendas asjaolu, et hoones sees olid õlitünnid, mis tekitasid plahvatusi. "Sellel hetkel ei saanud päästjad hoonesse sisse minna, vaid tegeleti väljastpoolt jahutamise ja kustutamisega."

Kustutustööd jätkusid laupäevalgi

Laupäeva hommikul teatas päästeamet, et kustutustööd on kestnud terve öö ning lõppu pole neil veel näha. Endiselt levib piirkonnas ka suits, mistõttu palutakse ümberkaudsetel inimestel jätkuvalt hoida aknad-uksed suletuna.

Ka laupäeva keskpäevaks polnud päästjad kustutustöödega veel ühele poole saanud. Päästeameti vanem operatiivkorrapidaja Tiit Käit ütles ERRile, et tulele on põhimõtteliselt piir pandud. Ta lisas aga, et tuli on hakkepuidus, millega on kaetud ligi 900 ruutmeetrine pind: puitu on kokku umbes sada kanti. "Aga kustutustöid siis raskendab see, et sinna on peale on kuumaga vajunud plekk-katus."  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee