Juhtkiri

Juhtkiri | Nullpileti stardipauk (17)

Ohtuleht.ee, 29. juuni 2018, 18:20
 
Juulist avanevad väravad tundmatusse, kui enamikus maakondades peab nullpiletiga ühistranspordi käivitamine andma vastuse mitte ainult sellele, kui palju sõitjaid uut sõiduvõimalust tegelikult kasutama hakkab. Muutuda võib kogu senine liinivõrk, vähemalt esimese liini sulgemisest on juba teada antud, sest pole ju mõtet paralleelselt käigus hoida piletiga ja nullpiletiga liine.

Veel hullem oleks variant, kui sõitjate hulk ei muutukski. Sel juhul poleks küsimuseks mitte see, kas sõidu eest tuleb osta pilet või mitte, vaid et maakonnaliinide võrk ei vasta maaelanike tegelikele vajadustele. Pole ju kasu liinist, mis sõidab külast läbi vaid korra päevas või mõne korra nädalas, kuid tagasi ei toogi. Sellega ei saa arsti juurdegi, igapäevasest töölkäimisest rääkimata. Samas oli tööhõive tõstmine ühisrahastatud transpordile ülemineku  üheks põhiloosungiks. Huvitav on jälgida sedagi, kas kõige suurema koormuse saavad need nullpiletiga liinid, millega saab Läti piiril käia odavat joogipoolist varumas.

Esmases hääletusvoorus aga valib maakonnaelanik, kas sõita edasi isikliku autoga või hakata nullpileti toel eelistama ühistransporti. Mida teha aga siis, kui nullpiletiga liinile ei jagugi sõitjaid või ei jätku riigil edaspidi piisavalt raha lubaduste senises mahus täitmiseks? Tasuta asju ei julge ükski erakond rahvalt ära võtta, seda kinnitab Tallinna näide, kus ühisrahastatud transpordi jätkumist kinnitasid valimiste eel ka parempoolsed erakonnad.         

17 KOMMENTAARI

m
maainimene 2. juuli 2018, 09:18
Eks makske ka arsti abikinni kuna see on tasuta,miks te ei võitle tasuta arstiabi vastu siis.Kuigi eriarsti juurde pääseb läbi pikkade ooteaegadega.Tasuline arstiabi on mõeldud ainult rikastele ja t.õ.u.s.i.k.u.t.e.l.e.
t
Tasuta saab transporti siis kui kasutada paukgaasi 1. juuli 2018, 20:47
aparaati. See eraldab veest vesiniku,vesinik juhitakse karburaatorisse jne.
Loe kõiki (17)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee