Nädala TOP

Top | Ivan Orav riigikokku? (13)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 29. juuni 2018, 18:20
Foto: Teet Malsroos
Valimiste eel on puhkenud kahesuunaline liiklus. Ühed pagevad riigikogust, sest milleks minna muule tööle kaks kätt taskus, kui on võimalik kolme kuu hüvitis kaasa võtta. Teised aga liituvad parteidega, silme ees terendamas koht riigikogus. Toompea jääb ilma küll seadusloomeväliselt värvikatest Repinskist-Boroditšist, asemele lähevad aga veelgi värvikamad Kaljurand ja Ivan Orav?

Vangla piinab piibliga

Vähemalt vanglasüsteemis on Eesti tagasi keskajas, kui kasutab üksikvangistusse määratute suhtes piiblit piinamisvahendina. Kui kõik muu lugemine on vanglas kui kasvatusasutuses vaimupimeduse tagamiseks keelatud, siis piibel kõlbab vangi hulluksajamiseks väga hästi.

Kardame Helsingit?

Trump ja Putin kohtuvad Helsinkis. Kui Eesti võtab russofoobide nimekirja kandmist pigem tunnustusena senisele tööle, siis soometunud põhjanaabrid astuvad pragmaatikutena nõukaaegsetes saabastes, saades USA kõrval hästi läbi ka idanaabriga, ükskõik, kes impeeriumis parajasti võimul poleks. Iseasi, kas kaks tegijat kavatsevad Soome pinnal hakata mõjusfääre jagama ning peaksime kartma uute Jalta kokkulepete sündi. Soome kohtumise korraldajana on juba sellega kindlustanud endale eritingimused.    

Maopaanika

Nädala tegijaks kujunes plehku pannud madu, kes kogu Eesti ärevusse ajas. Kui lõunamaal neelavad maod täiskasvanud inimesi, siis meil tõstis mao omanik põnevust hoiatusega, et madu võib lapsevankritesse ronida. Nii oli pääs isegi riigitele AKsse tagatud. Millegipärast jäi ohtlik elukas tabamisel hukkamata ja vastutustundetu omanik on seni veel karistamata?   

Oleme Läti prügikast

Vähe sellest, et valitsuse aktsiisipoliitika juhatab rahva lahkelt Läti radadele ja jätab riigieelarve ilma maksurahast, on uppi lendamas ka meie pandipakendisüsteem. Et Lätist toodud taarat meie automaat ei söö ja raha vastu ei anna, siis paremal juhul jõuab Lätist toodud õllepurk või –pudel prügikasti, halvemal juhul aga maanteekraavi või metsa alla.   

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee