TEA entsüklopeedia (Teet Malsroos)

Kuivõrd aastaid finantsraskustes vaevelnud TEA Kirjastus ei ole täitnud tarbijavaidluste komisjoni otsuseid, kandis tarbijakaitseamet kirjastuse nn musta nimekirja.

"Seoses asjaoluga, et kaupleja on mustas nimekirjas, ei ole edasine vaidluste lahendamine tarbijavaidluste komisjonis perspektiivikas ja sekretariaat teeb tarbijale ettepaneku võtta avaldus tagasi, kuivõrd otsuse täitmine ei ole reaalne," teatas tarbijakaitseameti turujärelevalve osakonna juhataja Hanna Turetski ERR-ile.

Turetski sõnul on sel aastal esitatud TEA Kirjastuse vastu viis avaldust, millest nelja osas on tarbijavaidluste komisjon teinud otsuse ja kõik tarbija kasuks. See tähendab, et kauplejal on kohustus tagastada tarbijale saamata jäänud köidete eest raha. Aastatel 2014-2017 esitati TEA Kirjastuse suhtes kokku viis avaldust.

Paar päeva tagasi kirjutas Äripäev, et TEA Kirjastus kavatseb lähipäevil esitada pankrotiavalduse, kuna ei õnnestunud 2016. aastal alustatud saneerimiskava täita.

Jaga artiklit

4 kommentaari

T
T.Mets  /   11:50, 1. juuli 2018
selle kirjastuse pankrotist on kahju. Riigil raha tankide ja rakettide ostmiseks jagub, aga vajaliku kirjastuse toetamiseks mitte Eks ta ole, kahurid on alati võist tähtsamad
N
nõutu  /   19:46, 29. juuni 2018
Ei saa lepingus sätestatud honorari ma, kuigi see on tilluke summa. Telefonid ei vasta, meilidele ei vastata. Mida teha, ei tea

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis