Maailm

AUAHNE PLAAN: Hiina äridraakon soovib allutada kogu maailma (9)

Allan Espenberg, 29. juuni 2018 18:00
Hiina draakon. Foto: Pixabay

Hiina tahab igas pulmas olla pruut ja igal matusel kadunuke. Maailmas on arvatavasti ainult mõni üksik riik, mis ei sõltu suuremal või vähemal määral Hiinast ja hiinlaste rahast. Hiina on juba aastakümneid püüdnud maailma kõiki piirkondi – Antarktikast kuni Arktikani ja Euroopast kuni Austraaliani – majanduslikult oma kontrolli alla saada ja hiinlaste püüdlustel on olnud rohkem edu kui tagasilööke.

Pole saladus, et Hiina majandusliku tõusuga kaasneb hiinlaste üha laiem tegutsemine kogu maailmas ja imbumine paljudesse riikidesse. Nii pole maailmas enam peaaegu ühtki piirkonda, kuhu Hiina pole oma rahade, kaupade ja tehnoloogiaga veel jõudnud. Ühed nimetavad seda loomulikuks asjade käiguks, teised aga ekspansiooniks ja ohuks eksisteerivale maailmakorraldusele.

Hiina ostab ettevõtteid, kinnisvara, maad ja loodusvarasid kõigil mandritel, investeerib miljardeid Euroopasse ja võtab kasutusele isegi pooluseid. Kuigi hiinlased peavad esijoones silmas kasumlikkust, ei heida nad ühtki projekti kergekäeliselt kõrvale. Nõnda võib Hiinat tegutsemas näha nii vanadekodude ehitamisel kui ka kosmosesse pürgimisel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.06.2018
Maha eelarvamused! Hiina autode kvaliteet lööb Euroopa põlvili!
20.06.2018
Austraallased usaldavad Xi Jinpingi rohkem kui Donald Trumpi
19.06.2018
Trump ähvardab Hiinat juba uute mahukate tariifidega
15.06.2018
USA kehtestab tariifid ka „Made in China“-toodetele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee