Eesti uudised

Sisekaitseakadeemiasse sisseastujad põruvad, kuna ei jõua istesse tõusta ega kätekõverdusi teha (36)

Toimetas Marvel Riik, 29. juuni 2018 11:51
Pilt on illustratiivne.Foto: MATI HIIS
Neljapäeval lõppes avalduste esitamine sisekaitseakadeemiasse. Akadeemia rektori Katri Raiki sõnul kukuvad sisseastujad nimekirjast välja, kuna füüsiline võimekus on nõrk. „Kummalisel kombel jääb tihti takistuseks istesse tõus, ehk kõhulihaste harjutus, kus 2 minutiga tuleb teha 25 istesse tõusu,“ rääkis Raik Vikerraadio hommikuprogrammis.

Tänavu esitati sisekaitseakadeemiasse 750 sisseastumisavaldust. Kõige populaarsem õppesuund oli toll ja maksundus, kus ühele kohale oli 8,6 kandideerijat. „Sellel on väga lihtne põhjus, Eestis on majandusõpe ennast kokku tõmmanud ja [seetõttu] otsitakse majanduserialasid,“ selgitas Raik.

Populaarsuselt teisel kohal oli politseiteenistuse eriala, kuhu esitati 370 avaldust. Väiksemat huvi näidati vanglateenistuse vastu.

Huvist olenemata kukuvad aga pooled kandideerijaid nimekirjas välja füüsiliste testide tõttu, mis on noortele liialt rasked. „Kummalisel kombel jääb tihti takistuseks istesse tõus ehk kõhulihaste harjutus, kus kahe minutiga tuleb teha 25 istesse tõusu,“ tõi Raik näiteks.

Sisekaitseakadeemias on füüsilised testid naistele ja meestele ühesugused. Raiki sõnade järgi on see tore näide võrdsusest, kuid võrdsetel testidel on ka teine külg – teenistusse jõuavad tugevad naised. „Naiste osakaal politseiteenistuses on 30%–40% vahel ja see võikski olla mõistlik piir. Ka neid tüdrukuid, kes peavad vastu päästeteenistusele, ei ole väga palju.“

Millise füüsilise võimekusega paistavad silma tulevased riigi siseturvalisuse hoidjad, selgub juuli keskpaigaks. Tolli ja maksundusse kandideerijad füüsiliste katsete pärast aga muretsema ei pea, sest akadeemia on õppekava kohandanud ning katsed välja võtnud. „Tulemuseks on see, et nad võib-olla marsivad paraadil võib-olla veidi teistmoodi, aga nad on rõõmsad, et saavad meie paraadile ja naeratavad,“ rääkis Raik otsuse võimalikust mõjust.

Kuula Katri Raiki täispikka vestlust Vikeraadio hommikuprogrammis siit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee