Maailm

Marylandi uudistetoimetuses toimus tulistamine, hukkus viis inimest (6)

Toimetasid Greete Kõrvits, Annika Erg, 29. juuni 2018, 00:22
Politsei sündmuskohalFoto: SAUL LOEB/AFP/Scanpix
Marylandi osariigi ajalehe Capital Gazette uudistetoimetuse ruumides toimus tulistamine. Politseiülem William Krampf kinnitas, et tulistamises hukkus viis inimest ja mitmed viibivad haiglas kriitilises seisus. Tulistaja varjas oma identiteeti mitmel viisil, kaasa arvatud oma sõrmi vigastades.

Kahtlusalune, kes osutas kinnipidamisel politseile vastupanu, on vahi all ja teda küsitletakse. Tema juurest ei leitud ühtki isikuttõendavat dokumenti ning ta keeldus oma nime ütlemast ja üldse politseinikega suhtlemast. Ta olevat oma sõrmeotsi vigastanud, mis takistas tema tuvastamist sõrmejälgede abil. Tema isiku kindlaks tegemiseks pidid politseinikud viimaks lihtsalt tema fotot kasutama. Veel pole teada, kas kasutati spetsiaalset tehnoloogiat, mis tema nägu teiste fotodega võrdles, või tundis keegi ta näo järgi niisama ära.

Kahtlusalune on 30ndates eluaastates valge mees. Seda, millist relva tulistaja kasutas, politsei veel ei avaldanud. Esmaste kirjelduste põhjal näib, et mees valis välja konkreetsed ohvrid. Siiski pole teada, kas tulistaja ajakirjanikke tundis.

Ajalehe krimireporter Phil Davis kirjutab Twitteris, et ründaja lasi kõigepealt puruks klaasist ukse ja seejärel tulistas ajalehe töötajate pihta. 

„Ma ei tahaks kedagi veel surnuks kuulutada, aga asi on halb,” kirjutas Davis. Ta kirjeldas õudustunnet, kui peitis end oma töölaua all ja kuulis, kuidas tulistaja relva laeb. Kogu tulistamine kestis kõigest mõned hetked, politsei oli sündmuskohal minutiga.

Annapolise linna The Capital Gazette on üks Ameerika vanemaid ajalehti, asutamise ajal 1884. aastal kandis see nime Evening Capital. 1994. aastal oli The Capital üks esimestest ajalehtedest, mis avas internetis oma veebilehe. Ajalehel on igapäevaselt umbes 67 000 lugejat.

Samal teemal

29. juuni 2018, 20:25
Ajalehetoimetuse tulistaja on pikaaegne jälitaja, kes pidas lehe vastu aastaid vimma
29. juuni 2018, 13:12
PILTUUDIS | Capital Gazette'i esikülg pärast tulistamist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee