Eesti uudised

Ritchie Blackmore’i unustamatud rokiklassikud 

Ülo Külm, muusikavaatleja, 28. juuni 2018, 17:24
Ritchie Blackmore’s Rainbow „Memories in Rock II“ Foto: Minstrel Hall Music
Väsimatu inglise kitarrigeeniuse Ritchie Blackmore’i nimi – muusikamaastikul on ta tegutsenud juba kuuekümnendate teisest poolest – ilmselt mingit tutvustamist ei vaja.

Aastakümnete jooksul on ta põhi- või asutajaliikmena seotud olnud kultusansamblitega Deep Purple ja Rainbow ning vanamuusikat viljelenud kardinaalselt teise käekirjaga Blackmore’s Nightis.

Nüüd tuli ta rokisõprade suureks rõõmuks vähemalt mõneks ajaks tagasi seitsmekümnendatel loodud superbändiga Rainbow ja on viimase paari aasta jooksul andnud väga hoolikalt väljavalitud ja eriti suurtel areenidel vähestes riikides harvu kontserte. Enamik neist on kiiresti välja müüdud, publiku huvi on olnud tohutu.

Äsja välja antud nägusa kujundusega komplekt hõlmab kahte pikka kontserdilugudega CD-d ja ühte DVD-d. Viimasel on kõigi tema praeguste bändiliikmetega, mõistagi Ritchie endagagi, põhjalikud intervjuud ja kontserdijupidki parema ülevaate saamiseks vahele pistetud. Omamoodi boonusena on ühel plaadil uhiuus Rainbow lugu. „Waiting for a Sign“ on märkimisväärselt hea, ladusa kulgemisega. Tõestab selgelt, et grupi uut materjali tasuks igal juhul oodata...

Uuele ringile asunud Rainbow lauljaks valiti suurepärase häälega Ronnie Romero, kes vabalt ja originaalilähedaselt suudab esitada kõiki teemaga haakuvaid lugusid. Plaadilt leiab ka Deep Purple’i erinevate etappide materjali (Gillani ja Coverdale’i oma) ning Rainbow erinevate loomeperioodide (lauljateks vastavalt Ronnie James Dio, Graham Bonnet ja Joe Lynn Turner) lugusid. Plaadi vingeimate ja tuntuimate klassikute hulka kuuluvad näiteks „Child in Time“, „Man on the Silver Mountain“, „Stargazer“, „Since You’ve Been Gone“, „I Surrender“ ja „Spotlight Kid“.

-------------------------------

Ritchie Blackmore’s Rainbow „Memories in Rock II“ (Minstrel Hall Music)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee