Eesti uudised

Kadri Simson: kõik maksumaksjad panustavad "tasuta" maakonnaliinide käigushoidmisse (65)

Sille Võsaste, 28. juuni 2018, 15:08
Simson näitab, millise sildiga tasuta bussid sõitma hakkavad. Kuvatõmmis pressikonverentsilt
Alates 1. juulist saavad inimesed üheteistkümnes Eesti maakonnas tasuta maakonnaliinidel sõita. Tasuta bussid tunneb ära tänu sinistele “tasuta” siltidele, millega bussid märgistatakse.

Tänasel valitsuse pressikonverentsil rääkis majandus- ja taristuminister Kadri Simson, et lähipäevil saavad inimesed tasuta maakonnaliinidel sõita.  

Samal teemal

Tõsi, viieteistkümnest maakonnast Simsoni sõnul neljas inimesed tasuta sõita ei saa, sest otsustati, et kohalikud omavalitsusjuhid saavad ise valida, kas nad kasutavad riigi poolt võimaldatud vahendeid tasuta sõidu kehtestamiseks oma maakonnas või mitte. Neljaks maakonnaks, kus juulist tasuta maakonnaliinidel sõita ei saa on Harjumaa, Lääne-Virumaa, Raplamaa ja Pärnumaa.

Ühisrahastatud transpordi süsteem on väga lihtne. Bussides tuleb valideerida ühistranspordikaart ja kuna kaartidel on ristkasutus, tähendab see, et ühe maakonna bussikaarti saab kasutada ka teistes maakondades.

Simsoni sõnul ei ole vahet, kuhu inimene sisse kirjutatud on – 11 maakonnas saavad tasuta sõita kõik. “Põhjus on väga lihtne: me rahastame seda riigi eelarvest ja kõik maksumaksjad, sõltumata sellest, kus nad elavad, on panustanud maakonnabusside käigushoidmisse.”

Kõigil bussiliinidel siiski tasuta sõita ei saa. “Tasuta sõidu õigus ei laiene kommertsliinidele, linnabussidele, ei laiene ka praami- ega rongiühendustele, ega ka lennuühendustele – isegi kui need on siseriiklikud,” räägib Simson.

Sellele vaatamata kavatsetakse ka tasuta bussiliine tihendada. Simsoni ütluste kohaselt on riigil selle jaoks 3,3 miljonit eurot. Ta möönab, et varem on selline summa tulnud 14 aasta jooksul. “Loodetavasti on see esimene tõhus samm, miks maainimesed valivad bussi ja jätavad ostmata perre teise, kolmanda või esimese auto,” lisab ta.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee