Krimi

Koplis turvamehi tulistanud eaka mehe tervist asuvad hindama arstid (11)

Ohtuleht.ee, 28. juuni 2018, 14:31
Süüdistatav Alexander Yakimenko ja tema kaitsja Vladimir SadekovFoto: Robin Roots

Harju maakohus määras kahe turvamehe mõrvakatses süüdistatavale 76aastasele Alexander Yakimenkole meditsiinilise ekspertiisi, et saada selgust, kas eakas mees on üldse võimeline kohtuistungitel osalema ja süüdimõistmise korral karistust kandma.

Maikuus alanud kohtuprotsessil tekkis hiljuti paus, sest Yakimenkot tabas vanglas insult. Neljapäeval toimunud kohtuistungile tuli süüdistatav konvoi saatel siiski omal jalal kohale. Prokurör Katrin Pärtlas tegi ettepaneku jätkata kohtuvaidlustega. "Süüdistatav ei ole parandamatult haigestunud. Haigla saatis ta ambulatoorsele ravile ja vanglaarsti hinnangul on tema tervislik seisund rahuldav,” märkis prokurör.

Yakimenko kaitsja Vladimir Sadekov aga vaidles prokurörile kategooriliselt vastu ning kinnitas, et kohtupidamist ei saa ega tohi jätkata. "Tuleb läbi viia kohtumeditsiiniline ekspertiis ja selgitada välja, kas Yakimenko suudab menetluses osaleda või mitte. Kui suudab, siis tuleb uurida, kas ta on võimeline karistust kanda. Tervislikku seisundit saavad tuvastada ainult arstid objektiivselt analüüside abil, mitte juristid. Vangla saadetud paberi järgi on tema seisund küll rahuldav, aga keda see rahuldab?” küsis Sadekov retooriliselt. “Kuhu me kiirustame, ta on eakas inimene! Ta sai kuu aega tagasi insuldi!”

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15. mai 2018, 21:41
Teeneka laskesportlase verine vanaduspõli: „Mina vajutasin päästikule, nemad suunasid mu püstolit hoidvat kätt!“
14. mai 2018, 21:07
Meetrikauguselt turvamehi tulistanud eakas mees eitab kurja kavatsust
14. mai 2018, 10:35
FOTOD JA VIDEO | Kopli tulistaja kohtupingis: „Ma ei tahtnud kellelegi halba teha.“
15. juuli 2017, 04:00
KOPLIS KUULI SAANUD TURVAMEES: „Usun, et oleme paarimehega mõlemad üsna varsti rivis tagasi.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee