Eesti uudised

Kadri Simson: nädalavahetusel laevaliiklus Ruhnuga katkeb. Teeme kõik, mis võimalik (16)

Sille Võsaste, 28. juuni 2018 13:44
Praegu Ruhnu ja Saaremaa vahel sõitev Amalie. Foto: ruhnlane.blogspot.com
Kadri Simson lubas tänasel valitsuse pressikonverentsil, et Ruhnu ja mandri vaheliseks sõitmiseks ostetakse võimalikult pea uus peamasin.

Turismihooaja haripunktis 22. juunil rikki läinud kiirkatamaraan Runö ei saa töökorda veel umbes kaks nädalat. Praegu on ruhnlaste ja turistide alternatiiviks asenduslaev Amalie, mis sõidab Saaremaa ja Ruhnu vahel. Kuid ka selle sõidud jäävad Kihnu veeteede kodulehe andmetel lähipäevil ära. 

Samal teemal

Simsoni sõnul on asenduslaev Amalie küll abiks, ent kuna see on väiksema mahutavusega ja aeglasem ja mitte nii lainekindel, võib tulla järgmisel nädalal suure tuule tõttu probleeme ka selle sõitudega."Teeme kõik, et see olukord kestaks nii vähe kui võimalik," lubas Simson.

Simsoni sõnul on abi küsitud ka naaberriikidest, kuid nii kiiresti ei ole võimalik kuskilt sobivat laeva leida. Võimaliku variandina on kaalutud ka lennuliiklust saare ja mandri vahel ent talviti seda teenust pakkuv firma ei saa nii kiiresti reageerida. “See firma ei ole arvestanud suvel valmisolekuga, pilootidel pole uuendatud lubasid," ütles Simson.

Võimalikest alternatiividest ongi Simsoni sõnul kõige mõistlikum kiiremas korras uus peamasin soetada, sest siis saab seni sõitnud Runö jääda tagavaralaevaks, et tulevikus sarnaseid olukordi vältida. "Siis on edaspidi alati üks peamasin tagavaraks," sõnas Simson.

Ruhnu saarega mereühendust korraldav ettevõtte Kihnu Veeteed teatas oma veebilehel, et tugeva tuule tõttu jäävad ära reisiparvlaev Amalie reisid 29. juunil kell 14.00 Saaremalt Ruhnule ning 1. juulil kell 10.00 Ruhnult Saaremaale.

Nädala alguses läks rikki parvlaev Runö, mis ühendas Ruhnut mandriga, remont võtab aega vähemalt kolm nädalat. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee