Eesti uudised

Kompromisslepingutega sunnitakse patsiendid ravivigadest vaikima

Haiglate peidetud saladustele ei pääse ligi isegi riik

Eesti Päevaleht, 28. juuni 2018, 08:00

4 KOMMENTAARI

n
Nii ja naa/ 28. juuni 2018, 09:07
Kuidas siis kohtus kompromisslepinguid sõlmitakse?
Antud juhul jäävat tervisekahju ei ole - hüvitati teenindusveaga tekitatud moraalne kahju. Uut kahju ei saa tekkida, st pole ka põhjust uuesti kaevata - järelikult pole mingisugustest õigustest loobutud.
i
Ilmselt ikka saaks/ 28. juuni 2018, 14:15
ka uus kahju tekkida, kui keegi peadpidi sinna sisse jääks ja hommikuks kas vaimselt või füüsiliselt ruineeritud inimene tekkinud on. Nagu nüüd selle loo valguses tuttavatelt kuulnud olen, on neil seda üle aja masinasse jätmisi ikka päris sageli juhtunud.
ä
ära spekuleeri/ 28. juuni 2018, 14:23
Ma olen ka turul kuulnud igasuguseid jutte.
Aga on olemas ka faktid ja kohtupraktika.
Täna fakt, et antud juhtumil uut kahju tekkimas ei ole. Isegi, kui asjaosaline arvab teisiti, siis sellisel juhul on võimalik ka käesolev leping üle vaadata (riigikohtu lahend analoogilise olukorra kohta on olemas), st kaebeõigus on jätkuvalt olemas ja mingisugust põhiõiguste riivet pole.
a
28. juuni 2018, 09:04
Aga mis siis kui riik oma seadustega jätab teatud elanikkonna grupid ilma põhiõigustest? Kas see ka õigustühine on? Elatusvahenditest ilma jätmine on meil ju seadustega täiesti võimalik, sama moodi on tasuta õigusabi tegelikult tasuline jne. Haigla sõlmib juba haiget vastu võttes haigega lepingu, et haigla ei vastuta millegi eest. Näiteid on palju.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee