Kommentaar

Heli Künnapas | Keda aitab kohustuslik lasteaed?

Heli Künnapas, kirjanik ja kirjastaja, 4 lapse ema, 27. juuni 2018 18:38

6 KOMMENTAARI

e
Eemalseisja/ 28. juuni 2018 09:26
Oma artiklis märgib autor mitut olulist valdkonda, miks peaksid lapsed lasteaias käima. Erialainimesena tooksin välja minu meelest olulisemad: laste kooliks ettevalmistus on äärmiselt ebaühtlane. Ja nii ongi - peenmotoorika on nõrk, ei osata joont mööda lõigata, paberit pooleks voltida (lapsed patsutavad), paela sisse sõlme teha jne. Ärme üldse räägi süvenemisoskusest, suur osa ei suuda üle 3-5 minuti paigal olla ja k u u l a t a! Ma arvan, et haridusminister soovikski ühtlustada kooli tulevate laste o s k u s t e taset. Pole ju 1. klassi õpetajal koheselt klassi appi võtta ei tugiõpetajat, rääkimata eripedagoogide abist. Aga tuge ja abi peavad lapsed saama õ i g e l ajal!
Praegu ongi juhtunud nii, et kriitikat teevad need, kes olukorda vaatavad kõrvalt. Asjatundjad teavad niigi, et mõte on õige, aga ilmselt nende arvamused ei pääse meediakajastusse!
l
Lähtuvalt kirjutatust/ 28. juuni 2018 07:51
me ei tea tegelikke tagamaid miks on lasteaedades pensionäre nii palju tööl. Ja lõpuks lähevadki korraga ära. Järsku hoiab mõni raha pärast kohast kinni? Tegelikult olekski vaja põhjalikumalt uurida mis tegelikkuses toimub. Kirja autor on väga aus, et ütlebki kohe tema ei tahaks olla õpetaja lasteaias.
Edasi räägitakse, et pole haridust aga tööl hoitakse neid kinni ikkagi. Nooremaid sellepärast ei võetagi, et siis jäävad haridusteta sõbrannad ja muidu tuttavad tööta kui noor tuleb ja on haridusega. Keegi ei vaidle, et neil haridusteta töötajatel on aastatega juba kogemused omandatud ja noorel esialgu niipalju pole praktilisi oskusi. Samas ei ole see mõtteviis üldse jätkusuutlik, et nüüd läheb korraga üks generatsioon minema ja pärast meid tulgu veeuputus.
Lapsede võiksid tõesti olla kodus niipalju kui võimalik ja siis lasteaias kui saavad. Kodune keskkond on paljudele lastele positiivse mõjuga igal juhul ja kõigil teada ka lastreaia plussid.
Erakond kuhu keegi kuulub pole selles kirjatükis küll oluline.
m
Meelis/ 1. juuli 2018 21:36
Siin on kommenteerijal üks ebatäpsus või siis totaalne lugemisoskuse puudumine, nagu enamikul eestlastest. Kirja autor ei soovi kodus oma last kasvatada, kuigi on vastava ettevalmistuse saanud, sest ei pea ennast siiski kompetentseks. Jutt ei käi lasteaias õpetamisest.
Õigus on aga selles, et lasteaias töötab hulgaliselt isikuid, kes isegi vastavale haridusele vaatamata, selleks ei kõlba. Näiteks need pensionieelikud sõimavad oma lapselapsi ja ähvardavad ei tea millega, mida nad tegelikkuses täide viia ei tohigi. Aga kui laps näeb, et karistust ei järgne, siis... . Karistus peab olema reaalselt teostatav ja ka kui on ähvardatud, siis ka täide viidud. Näiteks millestki ilmajätmine. Aga mitte nii, et oma ema juurde ei saagi (Kirsti Timmer tõi sellise näite ja ka mina olen sellist kuulnud) või löödakse maha või saab kõvasti vitsa jne.
k
Kohustuslik riigikogu/ 28. juuni 2018 06:01
on olulisem
Oled valitud, saad palkju pappi, ära ole varas, käi istungitel ja muidu tööl
j
Jaa jaa/ 28. juuni 2018 00:48
Tegelikult on praegune valitsus lühikese ajaga rohkem head teinud meie inimeste heaks kui eelmised pika aja jooksul. Võiks neid häid tegemisi rohkem valgustada.
e
Eve/ 28. juuni 2018 00:45
Kuigi olen Keskerakonna pooldaja leian, et see seisukoht pole õige. Ma ei varja, et oleksin haridusministri rollis näinud koolipapa Sultsi. Tubli ja õiglane mees.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee