Kaev Pärnus, kuhu kukkus kuueaastane tüdrukFoto: Kaspar Pokk
Annika Erg 27. juuni 2018 18:23
Pärnus kukkus teisipäeva õhtul Rohelise tänava mänguväljakul asuvasse kaevu kuueaastane tüdruk, kes aidati august välja enne päästjate kohalejõudmist.

Ohtlik kaev asub otse mänguväljaku platsil, pingpongilauast umbes 15 meetri kaugusel.

"Raudplaat oli tõenäoliselt kehvasti pandud, sest see kuueaastane laps kangutas selle ise pealt ära," rääkis allikas Õhtulehele.

Tüdruk ise oli pärast ehmatavat juhtumit rõõmsameelne ja möllas järgmisel päeval sealsamas sõpradega ringi. Tüdruku käsi jääb aga mõneks ajaks kipsi, sest kukkumise tagajärjel on tema küünarnukis mõra sees.

"See on üks maru tugev tüdruk! Käib maadlustrennis ja on vanaema viimaste päevade jooksul kaks korda üles tõstnud," seletas allikas. "Ma proovisin ise seda umbes sentimeetripaksust metallplaati tõsta, see ei olnud ületamatu takistus, aga ma pidin ikkagi pingutama. Ja selle tõstis sealt ära kuueaastane tüdruk!"

Tõenäoliselt kergitas tüdruk metallplaadi üles ja tahtis seda eemale lükata, teadmata, et selle all haigutab suur auk. "Ilmselt pani ta jala nii kehva koha peale, et kukkus, plöraki, alla," sõnas allikas.

Õnneks ei kukkunud tüdruk päris augu põhja, vaid lapse püüdis kinni paari meetri sügavusel asuv väike tasapind. Sealt aitasid lapse maa peale tagasi kohale tõtanud täiskasvanud.

Lääne päästekeskuse pressiesindaja Kristi Kais ütles Õhtulehele, et häirekeskusele tehti hädaabikõne teisipäeval kell 20.23.

Enne, kui päästjad kohale jõudsid, oli laps umbes nelja ja poole meetri sügavusest kaevust kenasti välja aidatud ning talle oli kutsutud ka kiirabi.

"Plekk, mis augu peale oli pandud, oli õhemat sorti. Päästjad panid selle sinna peale tagasi, kivid peale, torkasid oksad ümber ja panid päästelindi," kirjeldas Kais.

Kommentaarid  (29)

Marika 30. juuni 2018 15:42
Lastega peaks mänguväljakul kaasas olema ka ema,isa või vanaema,vanaisa või vanemad vennad,õed.Siis võime loota,et ei juhtu midagi halba.Õnnetusi juhtub ikka,ka kiikudes.Hea,et keegi oli vähemalt ligidal ja tüdruk,sai abi.Minu lapsed on juba suured,aga mitte kunagi ei saatnud ma neid üksi välja,ikka kellegagi koos ja silm oli peal.Miks vanemad üldse saadavad oma lapsi üksinda mänguväljakule?Kui,ise ei taha välja minna,või ei viitsi,siis tuleb lapsele võtta hoidja,kes viib lapse mõneks tunniks värske õhu kätte õue või mänguväljakule.Kuue aastane laps ei ole veel nii tark,et võiks õues üksi tegutseda ja üldjuhul käib,see laps veel lasteaias,kus tema järele vaatavad õpetajad või õpetajaabid.Ülejäänud aja eest,väljaspool lasteaeda,vastutavad oma lapse turvalisuse eest ikkagi vanemad,lähtudes eesti vabariigi seadustest.Kui laps saab kooliealiseks,tagab talle ohutuse ja turvatunde päevasel ajal kool,kus laps õpib,aga ka siis tuleb vanematel endil,leida aega,et tegeleda oma lapse või lastega 24+7 tundi ja hoida oma võsudel,silm peal.Meie maailm,ei ole enam,nii turvaline,kui arvame ja linnas on lapsel ohtusid palju rohkem,kui maal elaval lapsel.Meie ühiskonnas on palju narkomaane ja kurjategijaid,nii,et valvsust ei tohi,ega saa kaotada.Aga,no eks igaüks tea ise paremini,kuidas oma lapsi kasvatab,iseseisvus on hea,aga ükskõiksus on halb.Parem,karta,kui hiljem kahetseda.Mänguväljakute korrashoiu eest,vastutab omanik,aga kas ,see vastab turva-ja ohutusnõutele,mis olukorras on kiiged,ronimispuud või on seal lahtised kanalisatsioonikaevud,seda kontrollib linnavalitsuse vastav ametnik ja koostab,protokolli.Kui, ei ole korras,saab omanikule või korteriühistu esimehele määrata rahaline trahv ja panna valdaja vastutama või sulgeda antud territoorium.Antud juhul,peab,seda tegema vastav ametnik Pärnu Linnavalitsusest ja linnavalitsuse tegemistel hoiab omakorda silma peal Pärnu Linna Politseiamet.
Jauram 28. juuni 2018 09:33
Mida te t.i.b.i.d kirjutate küll- kord on raske raudplaat, mida annab tõstagi ja siis samas plekk, millele kive kuhjati !?
Ja nüüd ruttu need kirjaread tsenseerimisele-modereerimisele !
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS