Noura Hussein (19).Foto: Amnesty International
Toimetas Aadu Hiietamm 27. juuni 2018 17:50
Sudaanis tühistas apellatsioonikohus Noura Husseinile varem määratud surmanuhtluse ja asendas selle viieaastase vanglakaristusega, vahendab BBC.

Noura Hussein pandi vastu tema tahtmist 16aastaselt mehele. Abikaasa Abdulrahman Mohamed Hammad oli temast siis täpselt kaks korda vanem. Mullu 3. mail pussitas Noura mehe surnuks. Oma sõnul tegi ta seda enesekaitseks, sest mees oli teda kolme sugulase abil vägistanud ning üritas sama tegu korrata. 

 Šariaadikohus mõistis Noura Husseini tänavu 10. mail mehe tapmise eest surma. Naise kaitseks andis veebi vahendusel allkirja üle 1,4 miljoni inimese. Ka ÜROs mõisteti surmanuhtlus karmilt hukka, sest Noura Hussein oli enne mõrva toime panekut ise ohver.  Tema kaitseks astusid välja paljud tuntud inimesed, nagu näiteks Naomi Campbell ja Emma Watson. 

Inimõigusorganisatsioon Amnesty International tervitas surmanuhtluse tühistamist, kuid peab viieaastast vanglakaristust ebaproportsionaalselt rangeks karistuseks  

Samal teemal

Kommentaarid  (10)

Jamaloogia 29. juuni 2018 02:51
Noh, seal on üldse nii, et iga mees võib proovida teise mehe naist röövida.
!!! 27. juuni 2018 21:34
Igal maal on oma kultuur, tavad, traditsioonid ning kombed. Meile tunduvad need aga ülimalt võõrastavad ning vastikud. Neil aga just ainuõiged. Meie omad näivad neile aga kummalused ja taunitavad. No kuidas me siis sellistega ühtse multikulti saame moodustada? Paratamatult meenub üks vanasõna, et iga r0ju oma koju!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS