Eesti uudised

Kurb tõsiasi: kolmandik eestimaalasi ei vea palgaga kuu lõpuni välja (43)

Toimetas Silja Ratt, 27. juuni 2018, 13:41
VaesusFoto: TAIRO LUTTER
Faktum-Ariko värske uuringu järgi saab 36 protsendil Eesti elanikest palk enne järgmist palgapäeva otsa. Enim on neid, kel jagub sissetulekut vaid kuu esimeseks kolmeks nädalaks. Rahalisi varusid on 42 protsendil elanikest ja nendest vaid 15 protsenti ei pea sealt kuu lõpus finantse juurde näpistama. 

Raha24 juhatuse liikme Urmo Kokmanni sõnul võib oodata selle trendi muutumist. „Seoses tänavuste maksumuudatustega on üldiselt inimeste sissetulekud paranenud, seda näitab võimekus planeerida suuremaid väljaminekuid kuu esimeselt nädalalt kuu teise poolde,” ütles Kokmann, kelle sõnul mõjutavad laenamisaktiivsust enim aga pühad, mil on kingituste tegemise aeg ja inimeste väljaminekud on tavapärasest suuremad.

Samal teemal

Uuringu järgi ei vea oma palgaga kuu lõpuni välja 36 protsenti eestimaalastest. Kuufinantse oskavad naised aga meestest pisut paremini planeerida – raha mustemateks päevadeks, seda nii lühema- kui pikemaajaliste varudena, on kõrvale pannud 45 protsenti naistest, meeste seas on sama indikaator 41 protsenti.

Kõige raskemas olukorras on vanuses 30-45 eluaastat linnast väljas elavad inimesed. Selles vanusegrupis 58 protsenti inimestest ei tule kuu lõpuni oma sissetulekutega toime. Kõige ebakindlamalt oma sissetulekute suhtes tunnevad end kuni 399 eurot kuus ühe pereliikme kohta kuus teenivad leibkonnad. Pikaajalisi varusid on suutnud koguda üle 1200 euro kuus ühe pereliikme kohta teenivad leibkonnad.

Eestlaste tarbimisharjumusi ja rahalisi kulutusi käsitleva uuringu viis läbi uuringufirma Faktum-Ariko. Juunis kahe nädala vältel läbiviidud uuringus osales 501 inimest üle kogu Eesti vanuses 20-60 eluaastat.

43 KOMMENTAARI

e
Eks see sõltub ikka majandamisoskusest 28. juuni 2018, 15:07
Enamik neist ei veaks ka siis välja kui homsest oleks kolm korda kõrgem sissetulek
n
noorem pensionär 28. juuni 2018, 09:39
Eilne küsitlus kanal 2
17 % elanikkonnast tuleb rahadega välja kuu lõpuni,
83 % ei tule, nad elavad õhust ja armastusest. mina kuulun viimaste hulka, kuigi tööaastaid 46 ja peaks rahulikult vanaduspõlve veetma sh. käima teatris ja kontsertidel, reisimas ja maailma nautimas.
Loe kõiki (43)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee