Riigikogu istung (Teet Malsroos)

Riigikogu liikmetele makstakse ka omal soovil ametist lahkudes hüvitist kolme kuu töötasu ulatuses. Kopsakas kompensatsioon on riigikogu liikmele ette nähtud üleminekuperioodi kindlustamiseks. Tavakodanikud sellisest privileegist unistada ei saa – omal soovil töölt lahkumise korral ei ole hüvitist ette nähtud ei riigi- ega erasektori töötajatele.

XIII riigikogu koosseisust on vabatahtlikult lahkunud Deniss Boroditš, Martin Repinski,  Eerik-Niiles Kros, Mihkel Raud, Martin Kukk, Juhan Parts, Ken-Marti Vaher, Jaak Aaviksoo, Andrei Novikov ja Remo Holsmer.

Teoreetiliselt võib riigikogu liige lahkuda ka vahetult enne valimisi, kasseerida sisse kolme kuu hüvitise ja siis valimisedu korral uue mandaadiga jätkata.

Riigikogu kantselei põhjendab riigikogu liikmete eelisõigust seadusandja tahtega. "Riigikogu liikmetele on volituste lõppemise ja erinevatel põhjustel riigikogust lahkumise korral ette nähtud hüvitiste maksmise kord, mis tuleneb riigikogu liikme staatuse seadusest," kirjutab riigikogu avalike suhete osakonna pressiesindaja vastuseks küsimusele, miks selline kord on tehtud ja kas see on õiglane. 

Mida arvad sellisest korraldusest sina? Kirjuta oma seisukoht kommentaaridesse!

Jaga artiklit

27 kommentaari

Y
yy  /   08:28, 28. juuni 2018
ja varsti jälle päev, kui seisame valimiskasti juures ja valime sellist järgmist .... seltskonda.
Nüüd juba vallad kõik paika pandud küsime õige, kui palju lõpuks maksis riik kõigile tegelastele, kes endise töökoha uue ametinimetuse vastu vahetasid. Millised olid need summad riigi ulatuses.
R
rahast  /   08:22, 28. juuni 2018
Aga üksikule pensionärile visatakse 115.- ühes aastas nagu koerale nina ette,see on naeruväärne,seega 5 aastaga kingib riik suurest heldusest ,et hääli saada ainult 575.-.Sellega ei saa 5 aasta jooksul isegi mitte kirstu raha kokku koguda,kui ta veel elab.Ülekohus on kohutav,saksad aga Toompeal ainult rikastuvad ja ahnitsevad.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis