Eesti uudised

Omal soovil ametist lahkuvale riigikogu liikmele on ette nähtud kopsakas hüvitis  (26)

Liina Hallik, 27. juuni 2018, 12:06
Riigikogu istungFoto: Teet Malsroos
Riigikogu liikmetele makstakse ka omal soovil ametist lahkudes hüvitist kolme kuu töötasu ulatuses. Kopsakas kompensatsioon on riigikogu liikmele ette nähtud üleminekuperioodi kindlustamiseks. Tavakodanikud sellisest privileegist unistada ei saa – omal soovil töölt lahkumise korral ei ole hüvitist ette nähtud ei riigi- ega erasektori töötajatele.

XIII riigikogu koosseisust on vabatahtlikult lahkunud Deniss Boroditš, Martin Repinski,  Eerik-Niiles Kros, Mihkel Raud, Martin Kukk, Juhan Parts, Ken-Marti Vaher, Jaak Aaviksoo, Andrei Novikov ja Remo Holsmer.

Teoreetiliselt võib riigikogu liige lahkuda ka vahetult enne valimisi, kasseerida sisse kolme kuu hüvitise ja siis valimisedu korral uue mandaadiga jätkata.

Riigikogu kantselei põhjendab riigikogu liikmete eelisõigust seadusandja tahtega. "Riigikogu liikmetele on volituste lõppemise ja erinevatel põhjustel riigikogust lahkumise korral ette nähtud hüvitiste maksmise kord, mis tuleneb riigikogu liikme staatuse seadusest," kirjutab riigikogu avalike suhete osakonna pressiesindaja vastuseks küsimusele, miks selline kord on tehtud ja kas see on õiglane. 

Mida arvad sellisest korraldusest sina? Kirjuta oma seisukoht kommentaaridesse!

Samal teemal

1. august 2018, 10:10
Boroditš saab linnatranspordi juhina palka 6500 eurot
31. juuli 2018, 13:37
Selgus, kes läheb Boroditši asemel riigikogusse
23. juuli 2018, 21:32
KAS MÄLETAD? Miks viimase kahe aastaga kaheksa ministrit vahetunud on?
2. juuli 2018, 12:45
OH KUI NUNNU! Repinskite pesamuna õpib valitsuses poliitikutööd

26 KOMMENTAARI

y
yy 28. juuni 2018, 08:28
ja varsti jälle päev, kui seisame valimiskasti juures ja valime sellist järgmist .... seltskonda.
Nüüd juba vallad kõik paika pandud küsime õige, kui palju lõpuks maksis riik kõigile tegelastele, kes endise töökoha uue ametinimetuse vastu vahetasid. Millised olid need summad riigi ulatuses.
r
rahast 28. juuni 2018, 08:22
Aga üksikule pensionärile visatakse 115.- ühes aastas nagu koerale nina ette,see on naeruväärne,seega 5 aastaga kingib riik suurest heldusest ,et hääl...
(loe edasi)
Loe kõiki (26)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee