Üksi elavad pensionärid saavad tänavu jälle toetust (Pixabay.com)

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe Helmen Küti kinnitusel maksab riik ka tänavu oktoobris üksi elava pensionäri toetust, millele on õigus neil vanaduspensionäridel, kelle pension jääb alla 492 euro. Mullu oli see piirsumma väiksem.

„Minu poole on pöördunud mitmed murelikud inimesed, kes tunnevad huvi üksi elava pensionäri toetuse ja selle saamise tingimuste vastu. Tahan kõigile rahustuseks öelda, et eelmise aastaga võrreldes on kasvanud pensionisumma, mis tagab toetuse maksmise. Selle saamiseks peab kättesaadav vanaduspension jääma 2018. aastal alla 492 euro. 2017. aastal oli vastavaks piiriks 470 euro suurune pension. Toetuse enda suuruseks on ka tänavu 115 eurot,” ütles Kütt.

Sotsiaalkindlustusamet maksab oktoobri alguses seda toetust neile inimestele, kes on vanaduspensionieas ja elavad rahvastikuregistri andmetel üksi. Andmeid kontrollitakse 1. aprillist kuni 30. septembrini. Toetust ei pea ise taotlema, see makstakse välja registriandmete põhjal.

Küti sõnul on üksi elava pensionäri toetus nähtud ette ka töötavatele pensionäridele, et soodustada eakate inimeste töötamist. Seega palgatulu toetuse määramisel arvesse ei võeta. Samuti saavad seda hooldekodus elavad vanaduspensioniealised inimesed.

Üksikpensionäri toetust ei maksustata tulumaksuga ega arvata toimetulekutoetuse arvestamisel sissetulekute hulka. 

Jaga artiklit

31 kommentaari

S
svetlana  /   15:28, 28. juuni 2018
Lugesin head uudist kuni summani 492 eurot. Minu pens on 492,52 eurot.
Nii et rõõm oli lühike.
S
siga laudas  /   12:57, 28. juuni 2018
Sigadele antakse ka mitu korda putru ette,inimesele aga üks kord aastas 115.- on ainult häälte püüdmise magnet.Kui valimised ära olnud võivad nad selle maksmise iga kell lõpetada RB võtab kõik raha ära.Valitsus ei näe kaugemale kui oma palga päev ja neli kabineti seina ja see on riigi õnnetus.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis