Eesti uudised

Tänavu saavad ka suuremat pensioni teenivad eakad üksi elava pensionäri toetust (36)

Toimetas Silja Ratt, 27. juuni 2018 09:51
Üksi elavad pensionärid saavad tänavu jälle toetustFoto: Pixabay.com
Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe Helmen Küti kinnitusel maksab riik ka tänavu oktoobris üksi elava pensionäri toetust, millele on õigus neil vanaduspensionäridel, kelle pension jääb alla 492 euro. Mullu oli see piirsumma väiksem.

„Minu poole on pöördunud mitmed murelikud inimesed, kes tunnevad huvi üksi elava pensionäri toetuse ja selle saamise tingimuste vastu. Tahan kõigile rahustuseks öelda, et eelmise aastaga võrreldes on kasvanud pensionisumma, mis tagab toetuse maksmise. Selle saamiseks peab kättesaadav vanaduspension jääma 2018. aastal alla 492 euro. 2017. aastal oli vastavaks piiriks 470 euro suurune pension. Toetuse enda suuruseks on ka tänavu 115 eurot,” ütles Kütt.

Sotsiaalkindlustusamet maksab oktoobri alguses seda toetust neile inimestele, kes on vanaduspensionieas ja elavad rahvastikuregistri andmetel üksi. Andmeid kontrollitakse 1. aprillist kuni 30. septembrini. Toetust ei pea ise taotlema, see makstakse välja registriandmete põhjal.

Küti sõnul on üksi elava pensionäri toetus nähtud ette ka töötavatele pensionäridele, et soodustada eakate inimeste töötamist. Seega palgatulu toetuse määramisel arvesse ei võeta. Samuti saavad seda hooldekodus elavad vanaduspensioniealised inimesed.

Üksikpensionäri toetust ei maksustata tulumaksuga ega arvata toimetulekutoetuse arvestamisel sissetulekute hulka. 

Samal teemal

10.01.2019
Kiviõli tervisekeskus jättis hoolealused riigi poolt määratud lisatoetusest ilma
10.10.2018
EBASEADUSLIK: kohalikud omavalitsused kasseerivad eakatelt üksi elava pensionäri toetust sisse
02.10.2018
Üksi elava pensionäri toetust saab 79 370 inimest
28.06.2018
Viimane aeg: 15 122 inimest peavad esmaspäevaks puudu jäänud tulumaksu ära maksma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee