Krimi

Allilmaliidri võitlus trellide taga: Viru vangla püüab murda Assar Pauluse autoriteeti

Eesti Ekspress, 27. juuni 2018 07:50

113 KOMMENTAARI

v
vanajube/ 12. august 2018 15:32
Kõik kes siin pikemalt sõna võtnud on endised-
Teie meelsus on valvasa pilgu all. Ise arvan et Paulus on kõva mees.
p
Pärnakas / 1. juuli 2018 09:41
Esiteks on inimesel oma teo eest karistus käes. Mis ta seal orjab 2-3 eurot kuus koristamisel kui inimesel on väljast toetajad olemas? See on debiilsus täielikult mis need ametnikud oma tagumikkudega mõtlevad. Neile tuleks endile harjad sinna samusesse toppida. Sp ei hakka kogu vangla tööle. See on inimese tervise rikkumine täielikult. Sealt tuleb viha mitte inimene ei muutu heldeks ega hakka tööle.
o
oioioi/ 4. juuli 2018 16:47
Noo mida. Oma ülevalpidamise peab ikka igaüks väljateenima. Seda ka vanglas. Karistus on piirang, aga mina ei ole nõus vange ülevalpidama. Seepärast tuleb neil tööd teha. Eranditult kõigil töövõimelistel isikutel. Mis see tähendab ,et tema eest peab keegi hakkama koristama või? Ega ta hotellis ei ole, ta on vanglas!
t
Tavaline inimene/ 28. juuni 2018 10:15
Ma ei ole vanglasüsteemiga kursis ja kui ma artiklit lugesin,siis ma tõesti imestasin,et vanglas võib tööd valida. Koristajatöö peaks ka kergema terviserikke puhul igaühele jõukohane olema.
See ei ole ju ehitus- ega metsatöö.
Artiklis kirjutatakse: " Küsimus on Pauluse murdmises." Mis murdmises? Nõukogude korra ajal pidid vabaduseski kõik inimesed töötama ja keegi ei arvanud ,et teda murtakse.
Ma olen vanglakorra leebuse üle varemgi imestanud. Pöördelistel üheksakümnendatel kaotasid paljud inimesed töö, lastel ei olnud süüa jne. Ja siis ma lugesin lehest ,et vangid alustasid näljastreiki!
Mina mõtlesin siis küll,et las retsid nälgivad end vabatahtlikult teise ilma. Siis jääd korralikele vabaduses hädasolijaile rohkem süüa,kui ei pea enam seda pätibandet ülal pidama.
Aga kus sa sellega! Nemad nõuavad ikka mingisuguseid õigusi. Kui pätt tegi kuritegusid, siis tuleb tal nüüd teha seda,mida vanglas kästakse.
Ah et töötegemine alandab süüdimõistetu autoriteeti kinnipeetute seas? Kas see pole ükskõik ,mis
üks kurjategija teisest arvab?!
Ei oleks vaja olnud kuritegelikule teele minna ja oleks võinud vabaduses ausalt töötada.Vabaduses on töö ( vähemalt varem oli) auasi.
Mis seal kartseriski viga,kui vang soovib usuteadust studeerima minna.Kirjutatakse,et kartseris saab lugeda usukirjandust ja selleks antakse vangile piibel . Kartseris saabki sellega segamatult tutvuda.
k
Kättemaksuga on nii, et eeldada/ 28. juuni 2018 13:57
kurjategijast selle ahela lõpetamist on naiivne. Maksab ühiskonnale veel valusamalt kätte, sest tunneb end sinusuguste suhtumise tõttu siin elades zitasti, suhtumine väikekodanlusse muutub lausa põlguseks, nagu sul nn "kurjategijate" vastu ( mõni seadus iseenesest on kuritegelik ja rikkumine loomupärane normaalsele inimesele, näiteks tooks pearätikandmise kohustuse naistele ). Kui vangla peaks olema kättemaksuasutus, mitte ümberkasvamise/ajamahavõtmise/järelemõtlemise/õppimiseasutus, siis võiks ju teha nagu Saudi Araabias: kui alkoholi või kanepitootmisega vahele jääd ( seal on kanep leebem ), siis saad kas 2 aastat vanglat, või kolmsada piitsahoopi. Eestis saad paari taime eest miinimum 3 aastat. Saudi Araabia on inimlikum, sest laseb valida, kas aastad elust või rooska.
m
mis dilemma/ 27. juuni 2018 23:26
Kas päti kriminaalne au või demokraatlik riik?!!!
See ei ole enam isegi mitte kollane ajakirjandus, vaid pruun p a s k.
Sellist asja pole ammu lugenud, et "demokraatlik" eesti ajakirjandus kaitseb vene blatnoi laagrikultuuri ...
Paulus pole lumehelbekeste põlvkond, et vangla reegite peale "solvuda" - ei allu distsipliinile - loomulikult kartsa! Ei austa reegleid - loomulikult ei saa ühiskonda (võruga vanglast välja) lasta!
Minu arust vangla poolt väga normaalne käitumine!
Ma ei tööta "katust vajavas" tsoonis, mistõttu minu jaoks tundub maffia poolt katuse pakkumine inimväärikuse alandamisena - ei vaja ega tolereeri sellist maffiabossi …
Sellised peaksid "vanglas mädanema" …, aga tänu ühiskonna liberaalsusele (ringkäendusele?!!!) on asi ikka päris hapu - enda arvates kvaliteetajakirjandus asub lihtlabaseid pätte ja organiseeritud kaabakaid kaitsma …
Vaadake Peeglisse (küllap asjaosalised teavad, miks peegel suure tähega kirjutatud) …
Miks peab kaitsma "päti au" nõukogude laagrite blatnoi kultuuris lähtuvalt???
k
kiuslik riik?/ 27. juuni 2018 22:23
Riik on rumal ja naiivne kui arvab, et Paulus muutub sellest paremaks inimeseks või seaduskuulekamaks kui teda karistusaja lõpuni kartseris hoida. Selle koha pealt peaks keegi selle Kama ja vangla juhtkonna korrale kutsuma. Sellega nad vaid suurendavad uue kuriteo riski tema puhul.
n
No/ 28. juuni 2018 11:16
eks ta võib siis kauemakski jääda.
t
targutus/ 27. juuni 2018 21:58
Kui riik tahab hirmsat inimest ümber kasvatada, siis riik ei tohi ise käituda nagu kurjategija. Kas Kama või Madise ise koristaks heameelega seal pedofiilide ja muude selliste tagant? Miks Paulus peaks, kui seal leidub vange, kes seda vabatahtlikult teeks? Karistus ei tohi olla alandav.
Kui paulus läks prokuratuuriga kokkuleppele, siis pani see mind hämmelduma, sest ta ei paistnud nii naiivse ja rumalana välja, et seda teha. Ometigi tegi ja survestas ka kaaskohtualuseid seda tegema. Nüüd sai oma õppetunni, mis pidanuks tal teoorias ammu selge olema aga ikka arvas, et on teistest targem. Veidi irooniat appi võttes võiks lisada, et ta ei taibanud sõprade prokuröridega töötingimusi kokku leppida. Ehk tuleks nüüd hakata vangla administratsiooniga mingeid leppeid tegema?
k
Kama Vissarionovitš/ 27. juuni 2018 21:41
See, et teda välja ei lasta on arusaadav ja mõistetav aga vägisi koristajaks sundimine on küll liiast. Isegi vene ajal polnud sellist asja, et vange oleks sunnitud mingit konkreetset tööd tegema. Laagrisse saabudes tavaliselt uuriti järgi, et kuhu salka tahad minna ja mida teha. Võis juhtuda ka, et määrati näiteks sööklasse või kuskile mujale ebapopulaarsesse kohta aga kui saatsid pikalt ja keeldusid minemast, siis vägisi keegi sind sinna ei pannud ja selle eest kartsa ei pandud.Erandiks olid vargad Venemaal, keda prooviti ka igasuguste nippidega murda ja tihtipeale isegi tapeti ära kui murda ei õnnestunud. Vargaga võis juhtuda, et juba laagrisse jõudes pandi ta kohe kartsa või БУР-i ilma, et ta midagi teinud oleks. Me peaksime aga olema Stalinlikest meetoditest tänaseks lahti öelnud.
k
,,A,,/ 27. juuni 2018 20:24
kama sugused molkused ja oma seaduste tegijad, ei kao siit ilmast muidu, kui...

u
Uunu/ 27. juuni 2018 20:20
On ta vanglas või sanatooriumis?
a
Auhsvitsis/ 27. juuni 2018 20:50
on hoopis, või Gulaagis. Gulagis Madissoni või Arakase järgi olla lausa päris hea elu olnud.
m
27. juuni 2018 21:21
Mis see sinu asi on, tont?
t
tolgus/ 27. juuni 2018 22:20
kas vangis või sunnitööl, taastada galeeriorjus ja tinakaevandused
S
??/ 27. juuni 2018 17:40
Selles maailmas esineb pigem hirmuvalitsemine.Ega see ometi autoriteet ole.Autoriteet teenitakse ära ausa tööga .Voh! Inimväärikus on teine asi.Peaks laskme inimväärselt oma aja ära isuda? Aga kes siis peldikuid küürima peaks.See nagu riivaks kõigi inimväärikust.Oleks nagu naiste töö....
a
Aus töö/ 27. juuni 2018 20:55
olgu ka motiveeriva palgaga, mitte peale surutud, nagu nõukaajal, kui töö mittetegija pandi selle eest vangi kui tööpõlgur. Kui vangidest tahetakse kasvatada "korralikke ja ausaid kodanikke", siis võiks töösüsteem peegeldada ühiskonda ennast, ehk palk olgu konkurentsivõimeline. See tähendab, et vangide seas tekiks konkurents töökohtade peale, mitte et neid sunnitakse tööle ( sunnitöö ). Praegune vangla kod peegeldab selles vallas ju puhtalt nõukogude ühiskonda, ning kas sedasi kasvatatakse vaba turumajanduse tingimustesse inimesi ringi?
m
Minuteada/ 27. juuni 2018 17:37
Pole Paulus kunagi OMA kambrit siitaseks jätnud, ning kambrikaaslast alandanud, pannes tema snõrriks ( ta ei istuks koos snõrridega ). Asi Euroopa vanglates on nii, et koristatakse kambrit korda-mööda. Mis siin aga küsimus on, on sisuline sunnitöö seaduslikkus, ning selle ettekäändel inimeste Euroopa inimõiguste kohtulahendite vastaselt piinamine, sest nii pikka üksikvangistust loetakse piinamiseks. Isegi lastemassimõrtsuk Breivikil on paremad tingimused. Asi, kui sind sunnitakse töötama, makstes alla alampalga, ning võttes sellest 75% maha ( vabanemisfond ja kohtutäiturid ), ehk sa saad reaalis ca 10 euri igaks poe korraks ( pood 2 nädala tagant ), kus asjad on kallimad, kui ükskõik millises Eesti poes, on inimväärikust alandav igaühele. See pull on seal pikalt kestnud, ning palju on neid olnud, kes sedasi kartsas on aastaid veetnud. Lihtsalt nüüd satuti õige mehe peale, et ühiskonnale see mädapaise justiitsüsteemis ette kerkiks. Me ei ole ju Põhja Korea või Saudi Araabia?
Mis ma ennustan, on see, et vangid orgunnivad varsti, kui seaduslikult mingit muutust ei tule, Assari toetuseks streigi, ning keelduvad vangide-ametiühingu üksmeelsel otsusel ühehäälselt töötamast. See tähendab, et kogu vanglasüsteem muutub varsti räpaseks, keegi ei tee süüa, ei pese pesu jne. See toob kaasa selle, et riik, ehk valitseva klassi repressiivaparaat eneste võimu kindlustamiseks ( Pauluse süüdistuses oli, et "ta lõi riigi taolise moodustise riigis" ) peab tellima geteringiteenuse, koristusfirma, ning pesupesemisteenuse. Sest inimesi ilma toiduta trellide taga Euroopa kohus hoida ei lase.
m
Muideks, miks reinsalu vanglas suitsetamise keelas???/ 27. juuni 2018 20:58
Sest 10 euriga ei saa piisavalt suitsu osta. Enne piirtati suitsetamist jalutuse ajaks, sest hädapärast vangid teenisid see kolm suitsu päevas välja, mis jalutusboksi lubati, aga enam mitte.
m
Mees/ 27. juuni 2018 15:13
Ülle Madise võik ise sinna koristama minna. See ei ole ju alandav.
s
sunnitööd/ 27. juuni 2018 15:04
ei peaks nagu meie vanglates enam olema?
m
Mida kurjamit?/ 27. juuni 2018 14:49
Hea maksumaksja raha eest teil eksperimenteerida. Las istub, 7 aastat jutti kartsas vee ja leiva peal.
m
mina arvan, et/ 27. juuni 2018 14:34
sellega ei suudeta murda Assari autoriteeti, Kama ja prokurörid kõigutavad oma autoriteeti. See käitumine tundub juba vägivallana. Kas siis selline on tänapäeva Eesti? Minu arvates on Assar vaoshoitud ja viisakas. Pole kuulnud ega lugenud, et Assar oleks midagi halba teinud. Lehes olid ainult vanad lood, millest on karistused juba kantud.
t
ta sirge seljaga ja isegi kõige ausam eesti kodanik/ 27. juuni 2018 14:39
püütakse teda suruda põlvitama kurikaelte ees , ei õnnestu ausat inimest nöökida
m
Maamees./ 27. juuni 2018 14:16
Tänapäeva vangla on nagu lasteaed ja kartser kui odavama hotelli sviit.
l
Lennart Meri/ 27. juuni 2018 14:33
antud autasuga mehed lähevad järjest türmi-see näitab,mida Eesti rahva paremate poegadega tehakse....

x
Xxx/ 27. juuni 2018 13:56
a
27. juuni 2018 14:40
annaks Jumal sellele jõudu juurde
p
pensionil jurist / 27. juuni 2018 13:51
Kas kahestes kambrites istudes on ka mingit autoriteeti ? Ehk kambrikaaslase üle ??
t
to jurist/ 27. juuni 2018 16:35
kambris jah kahekesi, aga sektoris on 50 igasugust nägu ja kõik lastakse korraga koridori peale jalutama, mis siis kostad.
j
jm/ 27. juuni 2018 13:03
ta ei läinud sinna vabatahtlikult ja ta ei pea ka seal mingeid töid tegema
p
27. juuni 2018 14:41
pange tööle need jamad ja salud sinna
s
savisaar/ 27. juuni 2018 12:50
kinni läheb murtakse jala ja käeluud et tööle saada?
m
27. juuni 2018 15:08
mida ei ole, seda ei saa murda ka
o
Optimist/ 27. juuni 2018 12:46
Asja hea külg on see, et tal on jäänud kartsas istuda alla kolme aasta.
p
peeter L/ 27. juuni 2018 13:54
Tänapäeva kartsades on voodid koos madratsi ja tekiga. Ma istusin kunagi laagri kartsades,kus olid ainult puunarid ja päevaks võeti isegi puhvaika ära. Ja nii 10 päeva.
p
peeter-peeter-/ 27. juuni 2018 14:27
millises veneaegses kartsas puhvaika ööseks anti?
a
27. juuni 2018 14:42
v
vahendeid valimata eesmärgile/ 27. juuni 2018 12:42
Siit on riigil üks väga väikene samm Venemaal kasutusel olevate press-kambriteni kus autoriteedi murdmiseks kasutatakse muuhulgas näiteks vägistamist. Kama võiks mõelda seda kasutada kui kartser ei mõju. Arutagu seda press-kambri asja prokuröridega. Stalini ajal oli see täiesti seaduslik.
v
valge luik/ 27. juuni 2018 14:29
oli selle laagri nimi ja asub siiani permi oblastis,solikamskis
s
27. juuni 2018 14:43
see oli päris mõnus koht , ei laida
m
Mis luik?/ 27. juuni 2018 15:01
Need press-hatad on igal pool kinnipidamiskohtades kus kuritegelik kinnipidamiskoha administratsioon üksi või koos prokuratuuriga need on loonud. Valges Luiges ehk ЕПКТ-s kestis see eksperiment 1980-1999. Siis muudeti see eluaegsete vanglaks (ИК-2). Eeluurimisisolaatorites on see tava eriti levinud.
t
te ei murra teda,/ 27. juuni 2018 12:24
vaid lisate autoriteetsust, välja tulles võib teda ministri autoriteediga võrrelda ja kui ta ei jookse lapp käes ringi, siis seda ei saa ka sundida, aga kuidas nüüd saab vangla alla jääda.
t
Tjah/ 27. juuni 2018 11:58
Kuidagi inetuks kisub see asi, inimsus ja väärikus pole eestlastel enam au asi, sotside ja andrusvaarikute tank ronib üha edasi, igasugu anveltid ja lauristinid eesotsas.

n
Niisamuti taheti murda Rummu laagris/ 27. juuni 2018 11:49
Eestimeelseid mehi....Kahju,et Eesti Äbariigil nõuka-aja kogemustega valvurid.
s
sõbrad ütlesid/ 27. juuni 2018 12:17
et sobiks ausaks aateliseks presidendiks , lootus jääb
a
Anveltite dünastia/ 27. juuni 2018 11:44
jätkab kommunistlikke karistusmeetmetega....kas kartseris on inimesel ettenähtud ruutmeetrid elamiseks?Anvelti isiklik vaen Assar Pauluse vastu on kandnud vilja-sai "õmmelda" inimese mingite orjapidajatega punti,tehti mafioosoks ja suruti vangi.Palju õnne,Eesti!
t
Tallinna Sadama / 27. juuni 2018 11:53
Kiilid-Miilid saavad ka samasuguse saatuse osaliseks?Neil ju ka grupis organiseeritud kuritegevus....
n
Neil seljatagune isegi Prüsselis/ 27. juuni 2018 12:18
"sidrunid" kuluvad nüüd marjaks ära.
n
27. juuni 2018 12:20
need võivad kõike teha .... isegi maksti peale vargust vist neile veel kompensatsiooni sadu tuhandeid EUROSID ja neli milli panid lisaks tasku ...
t
to kui anda/ 27. juuni 2018 11:36
Kui see nii lihtne oleks siis mässaksid need vangid juba ammu. Kohtu poolt juba on mõistetud erinevad vangis´istumise määrad. Kas põhjus mässuks? isegi nõuka armees kartseris ei olnud lubatud hoida kauem kui mingi aeg, ei mäleta kui palju aga oli. Kama paistab omavat suuremaid õigusi.
k
kama kõik/ 27. juuni 2018 12:21
k
karma/ 27. juuni 2018 14:24
nõuka aeg üle 6 kuu ei hoitud,sest siis muutus inimene kollakas halliks,seega toodi teiste seltsi tagasi
h
hoiti rohkem/ 27. juuni 2018 14:46
minu onu 5 aastat üksikambrit , kuskil 1956
k
Kama2/ 27. juuni 2018 11:27
Vanglates vist rakendatakse jàtkuvalt nòukogudelikku karistusmeetodit. Need Kamad ja Reinsalud on jàanukid ja tuleks ammu vàljavajetada.
d
DJ-de ühest esinemisest jäi meelde/ 27. juuni 2018 12:23
tõuseks tormi - tõuseks tuuli . lükkaks ümber ... torni - siis saaksid vallale ja l.ol.l.i.d.e.l.e kallale
k
kui/ 27. juuni 2018 11:23
nari lukustatakse seina külge siis kas tool istumiseks kambris on?
v
27. juuni 2018 12:24
võetakse 12 tunniks ära päevasel ajal
k
karma/ 27. juuni 2018 14:30
e...ei mingit tooli ,ainult betoonil saad istuda ,kui külma ei karda.
e
endine/ 27. juuni 2018 14:47
a
Avo/ 27. juuni 2018 09:25
kohus.ee leheküljelt: "Harju Maakohus tunnistas Assar Pauluse (54) süüdi kuritegeliku ühenduse organiseerimises, ühendusega korduvas väljapressimises, dokumendi, pitsati ja plangi võltsimises ning kasutamises". Veider, aga poliitikute poolsed korruptsioonikuriteod omavalitsustes sisaldavad enamasti suuremat osa kui mitte kõiki eelnimetatud tegudest. Ajakirjandusest on viimasel ajal läbi käinud äärmiselt jõledaid kuritegusid, mis on toime pandud laste ja naiste kallal, aga karistused on sageli leebemad kui "kuritegeliku ühenduse juhtimise" eest saadav.
Ainsa õpetunnina saab siin käsitleda riigi soovi, läbi P. Kama (või siis vastupidi), näidata, et tõe ja jõu monopol jätkuvalt riigi käes. Kasutamise proportsioonist on keeruline rääkida - kui luuda kätte ei võta, siis kartsa; kui putru ei söö, siis kartsa; kui ei tee, nagu härrad käsivad, siis kartsa. Oehh...
m
murueit/ 27. juuni 2018 11:23
Ta "ei tohi" luuda kätte võtta, sest tema allmaailm ei pea temast siis enam lugu...Aga Paulusest mäletan ma lugu,kus ta leidis maantee äärest väikese paljasjalgse külmunud poisikese ja viis selle politseisse, sest laps oli läinud "kodu poole"...
m
27. juuni 2018 09:23
Mis L-Ameerika meisse puutub? Hea, et veel Põhja-Koread näiteks ei toonud.
e
Endel/ 27. juuni 2018 09:15
on arusaamatu kuidas saab Kama seal vanglas kamandada kui mees peab ametikoha järgi kõigi kolme Eesti vangla tegevust juhtima. Paraku see vanglasüsteem on selline sibula moodi värk, läikiva koore all on peidus midagi teisemat.

k
Kogan/ 27. juuni 2018 09:03
Vanglas oleks ju muid töid ka, näiteks pesumaja või toidujagamine. Tegelikult peaks see tüüp küll peldikuid pesema, nagu vanasti
s
Sinu IP/ 27. juuni 2018 12:22
Sikutame nüüd õl-ist välja.
n
no/ 27. juuni 2018 08:48
kas ülistame pätusid siin leheveerul?
m
27. juuni 2018 08:52
Mis on pätud ja mis see sinu asi on kes mida ülistab. Sõnavabadus peaks hetkel veel kehtima või on sul Kamalt uut infot?
v
Vanamees/ 27. juuni 2018 12:20
Nali naljaks ,varsti ju teeme kõik ,mida boss käsib ! Ime ei ole ,kui mõnel aitab sellest orjamisest !
a
Arvan, et.../ 27. juuni 2018 08:47
Koristustööd vanglas, nii nagu seda kinnipeetavatele pakutakse ja tööks nimetatakse mõne sendi eest töötunni eest, ongi Eesti vanglates lisakaristus ja piinamisvahend. Koristama peaksid vangid tasuta, nagu seda koduski tehakse. Vangidele tuleb pakkuda tööd, millega nad saaksid ka tegelikult raha teenida ja oma võlad nii riigile kui kahjukannatajatele tasuda ja oma perekonda toetada. Ja kes siis tõrgub, tuleks juba uurida, miks? Kuidas Eesti riik vanglas töötamist "organiseerib" ja üldsusele serveerib, on vale ja kasvatab kinnipeetavates ja nende lähedastes, kes asjaga lähemalt kursis, vaid viha riigi vastu. Vangistus on ise juba karistus, aga Eesti riik mõtleb selle sees veel kõikvõimalikke karistusviise nii kinnipeetavatele kui nende lähedastele. Kahju. Need mõtted ei ole õigustuseks kuritegevusele.
e
Eino Taruk/ 27. juuni 2018 10:50
See on lihtsalt kokkuhoid, aga sellest on kujunenud osa vangide hierarhilisest süsteemist. Samas näiteks kommunistidest poliitvangid, kui oled lugenud (huvitav kirjandus. kõike peab lugema), ei öelnud ära ei nõudepesust ega peldikupuhastamisest, see nii sai edasi anda keelatud esemeid ehk tonkse.
r
Room/ 27. juuni 2018 12:51
Tundub, et sa ei tea asjast suurt midagi. Ega minulgi vanglakogemust pole, aga üht-teist tean siiski rohkem. Esiteks on meil olemas vanglatööstus, mis toodab Stoveman kaubamärgi all grille, suitsu- ja saunaahje. Ei tea, kas on veel midagi, aga asi seegi. Muide, Stovemanil valmis sel aastal Tabasalus uus tootmishoone...
Mis puutub konkreetselt Paulust, siis tema on vene keeli "vor v zakonje" ehk seaduslik varas." Vor v zakonje" on kuritegeliku allilma kõrgeim tipp, kes reeglina ise kuritegevust ainult juhib ja oma käsi ei määri. Selle positsiooni hoidmiseks on aga oma nõuded. Kõiki ma ei tea, aga 2 on sellised: 1. nad ei tee kunagi koostööd uurimis- ja korrakaitseorganitega; 2. NAD EI TEE ÜLDSE KUNAGI TÖÖD (seda meie mõistes)! Kui Paulus võtaks kätte luua, loobuks ta vabatahtlikult oma positsioonist, ses ta ei täida neid nõudeid, mis on seatud positsioonile "vor v zakonje" ja ta satuks põlu alla.
Kummaline on selle loo juures aga prokuratuuri suhtumine, kui ta mõni aega tagasi soovitas (vastupidiselt vanglale) kohtul Pauluse ennetähtaegselt vabastada. Just Pauluse tänane käitumine näitab väga selgelt, et ta ei loobu oma tiitlist ja positsioonist kuritegeliku maailma liidrina. Vabadusse sattudes luuda ta kätte ei võta ja porgandeid kasvatama ei hakka!
u
Uunu/ 27. juuni 2018 14:37
Mis puutub konkreetselt Paulust, siis tema on vene keeli "vor v zakonje".
Ei ole,sest Rummus oli tal terve päev lapp ja hari käes ,seda mitte halvas mõttes aga inimene töötas ja ausalt ,sest Rummus tegidki kõik tööd ,isegi autoriteedid. Seega nimetet kodanik nende kahe punkti alla kuidagi ei mahu.
p
Paul/ 27. juuni 2018 15:09
Eestis ei ole mitte ühtegi ametlikku "seaduslikku varast", selleks saamiseks peab teiste varaste tunnustus olema ning vaevalt et ta on käinud Moskvas seda taotlemas. Politsei andmetel käib üks "seaduslik varas" Eestis aeg-ajalt, aga tema ka ei ela siin püsivalt. Aga tõsi on see, et igasugused autoriteedid vanglas töötada ei taha, see ei ole neile sobilik. Oli ka vene ajal nii, autoriteedid lasid end küll tööle registreerida, aga teised töötasid nende eest ka. Nimetatud vorid ei teinud üldse tööd mitte kunagi, neil on see otseselt keelatud oma reeglite järgi.
v
võhik/ 27. juuni 2018 15:10
Aga kas vargad prokuratuuriga kokkuleppeid võivad teha või alluvaid mõjutada selliseid kokkuleppeid tegema? Nalja oskad sa vähemalt teha kuigi sa "kõiki ei tea".
v
valed meetodid/ 27. juuni 2018 08:44
jutuubis on isegi videoid venemaa pättide samalaadsete vastupanu murdmisest.
esimene asi: ta peab iga oma leivakääru välja teenima ausa tööga, mitte tasuta saama(ei tööta, surgu või nälga, karistaja P.E.A.B. peale jääma) , ja kes tasuta annab või üritab temaga sõber olla, saab veel rangemini karistada
i
igatahes/ 27. juuni 2018 09:22
see mees ausam kõigist eesti poliitikutest , seda ei saa temalt kunagi ära võtta
k
kantpea/ 27. juuni 2018 09:29
võib olla väga aus ja õiglane ja lisaks ka väga hea lapsevanem - aga teda ei karistata mitte nende isikuomaduste, vaid tema tegude eest ülejäänute vastu
t
Teadagi/ 27. juuni 2018 11:03
Kõik mittepoliitikud on poliitikutest ausamad. Leidsid ka, kellega võrrelda.
o
ops/ 27. juuni 2018 12:26
riigi vastu ssa tahtsid öelda
ü
ülejäänud/ 27. juuni 2018 14:49
said mis nad tahtsid ...
e
Eino Taruk/ 27. juuni 2018 11:43
Selliseid võtteid kasutatakse eelvangistuses selleks, et kahtlustatav üles tunnistaks. Moodne piinamine.
k
Kratt/ 27. juuni 2018 08:41
Ei saa hästi aru kes on siin kurjategija? Viru vanglas lokkab sadism.
.
;););)/ 27. juuni 2018 08:53
k
kuule kratt/ 27. juuni 2018 09:23
see ongi demokraatia kapitalismuses
u
uku/ 27. juuni 2018 16:22
Vähe lokkab. Võiks rohkem ...
r
Raamat/ 27. juuni 2018 08:36
Kui Paulus Rummu vanglas 80-datel istus ,siis oli ta küll tsooni kõige stabiilsem koristaja haigla osakonnas.See oli tema põhitöö 4 aastat. Ei näe mingit probleemi ,kui ta uuesti koristab .Ehk nagu ütlevad vanad vangid ; kui oled korra koristanud ,siis jäädki koristama.
ü
ütleme ikka viisakalt/ 27. juuni 2018 09:25
mis likvideerida tuleb see tuleb , ei mingit kaksik mõtlemist
r
raamatule/ 27. juuni 2018 09:26
Paulus oli 3. tsoonis laadija. Laadis vaguneid.
r
Raamat/ 27. juuni 2018 14:43
Ei olnud laadija,koristaja oli. Laadijad olid Kurg,Vendik,Võsa paks jt. Ei taha kedagi laimata aga mälu on mul hea,Paulus oli san.tsasti snõrr. ,Eesti keeli öeldes koristaja.Samas oli see hea töökoht ja igaüks oleks sinna kohe mõtlemata tööle läinud, sest põrandad olid puhtad ja linoleumiga kaetud ja tööd vähe.Vene aeg oli töötamine ok asi.
r
Raamat/ 27. juuni 2018 15:27
Veel täiustuseks;
Staabi snõrr Sevostjanov,elukoht USA autojuht
San.tsasti snõrr Paulus , viibib vangistuses EE
Kartseri snõrr Zelenski,kes töötab hetkel Kopli Maximas
andmed siseministeerium
r
Raamatule/ 27. juuni 2018 17:05
Sul on sel paberites midagi segamini läinud, ment.
r
Raamat/ 27. juuni 2018 18:53
Ma saan aru ,et oled kurb ja asjalood sellised mitte head, aga see on tõde,valus aga tõsi. Kui hästi järgi mõelda ,siis nii mõnigi omaarust autoriteet on Rummus tööline olnud. Ment ka ei juhtu olema,lihtsalt andmed on sisemisest ministeeriumist ,otse andmekandjalt ja see juba alt ei vea. Võin vastata veel mõne kodaniku kohta Rummust , kui huvitab.
r
Raamatule/ 27. juuni 2018 21:07
Ühelgi andmekandjal ei seisa sõna "snõrr".
.
.../ 27. juuni 2018 22:10
v
Viljandlane/ 27. juuni 2018 08:31
Paulus tuleks viivitamatult välja lasta,mitte mingitele koristustalgutele saata!
s
saab välja/ 27. juuni 2018 12:30
e
Enn/ 27. juuni 2018 08:21
Kui ei soovi koristada, siis peaks hakkama paekivilahmakaid killustikuks purustama. Peaasi, et ikkagi töötaks.

n
no/ 27. juuni 2018 08:18
Kes keda kõigepealt piinas?
k
27. juuni 2018 08:03
Kas see murdmine oli kohtuotsuses kirjas, et kui tööle ei hakka, siis võib piinata? Millal ükskord nõukogulik mõtteviis riigiasutustest ära kaob? Kas vangla kaplan on rahul, et piiblist on tehtud karistusvahend? Jne. Selline tegevus suurendab Reinsalu ning Kama pisi-pisikest egot, mis asub kuskil selja ja jalgade kokkupuute kohas..
t
Tavarahvale/ 27. juuni 2018 08:47
ei ole vaja kahte isandat (kes makse koguvad), ka kui kuntpäid riik maha ei tambi, siis tambitakse maha riik.
Nii lihtne see loodusseadustik on.
t
27. juuni 2018 08:53
a
Alamrahvale 08:47/ 27. juuni 2018 08:56
Nii et Eestis otsustab Kama, keda on vaja maha tampida ja keda mitte, samuti on Kama otsustad vahendid. Kui hari ja kartser ei aita, saab kasutama uputamist, elektrit ja miks mitte lihtsalt maha lüüa põgenemiskatsel. Sul kupli all on ikka kõik korras?
v
vaata/ 27. juuni 2018 09:01
mis näiteks ladina-ameerikas toimub
a
aga siin riigis/ 27. juuni 2018 09:26
T
@ alamrahvas8:56/ 27. juuni 2018 09:57
Tutiplutitamisega riiki üleval ei hoia, pehmik!
v
Viplala / 27. juuni 2018 12:03
Ladina- Ameerikas olek temasugus kaliibriga mees vanglas kunn tal oleks seal oma häärber ja õukondlased ja päris suured privileegid
s
27. juuni 2018 12:32
siin peaks ka ausal vangil olema
p
27. juuni 2018 14:51
praegune või ikka endine reform
e
enne mõtle/ 27. juuni 2018 12:33
V
...ei juhtu midagi hirmsat./ 27. juuni 2018 22:18
Vanglas tahaks enamus töötada ja piisavat leidub neidki, kes tahaks koristajana töötada. Pauluse juhtum on kõige ehtsam riigi ülekohus ja tegelikult ka kuritegu. Paulus on ilmselt selle asja kaevanud ka Euroopa Inimõiguste Kohtusse ja usutavasti peaks seal võitma.