Elu

Vaata saadet „Puuduta mind!“ igal neljapäeval kell 18 Õhtulehe veebist ja Facebookist!

VIDEO | „Puuduta mind!“ 31. saade: oleme külas indiaaninaisel, kes käib öösiti libarebast jooksmas (35)

Anu Saagim, 28. juuni 2018, 23:11
"PUUDUTA MIND!"; Anu Saagim; Reti Toriella; Sirje Presnal 
Igal neljapäeval kell 18 kostitame sind põneva veebisaatega "Puuduta mind!", kus külalisteks on nõiad, šamaanid, ravitsejad, ufoloogid, haldjad, elukunstnikud, teadlased, koolitajad, hüpnotisöörid ja paljud teised põnevad persoonid. Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi 31. saade toimub Ranna Rantšos, külaliseks on Reti Toriella ja tema rebane Reebus. Koos teeme väeasju, mida varem pole nähtud.

Reti Toriella indiaanlastega Taevas ja Maa

Reti juhindub indiaanirahvaste põhitõdedest ning jagab kogemusi ja teadmisi šamaanimaailma võimalustest. Hariduse poolest on ta kunstiõpetaja ning kasutab värve ja kujundeid, kui tervendavaid ja vabastavaid abilisi töös iseendaga ja oma kaaslastega.

Ise on ta öelnud enda kohta nõnda: "Olen looduseõpilane, kes õpib lindudelt ja loomadelt, puudelt ja kividelt, taevalt ja veelt. Usun, et vaid puhtas looduses on tervise lätted. Olen nagu indiaaninaine, kes saab kõik eluks vajaliku loodusest."

PUUDUTA MIND Tags: puuduta mind Tiit Tamme

Samal teemal

Seekord räägime suhtlemisest vaimumaailmaga, sellest, kudias kutsuda hinge- või väeloomi, koostöö nendega. Õpime sulgede abil tulevikku vaatama jms.

"Jagan oma teadmisi ja õpetusi igal suvel lastele ka indiaanilaagrites, viin läbi töötubasid täiskasvanutele. Tegelen kunstiteraapiaga, loovusinspiratsiooni  ja tervendava maalimisega, juhendan ja julgustan," räägib Reti.

Reti oma oskustest ja kogemustest: "Kogu minu senine elu on olnud seotud muusika ja kunstiga. Kord on rõhuasetus muusikal, kord kunstil. Alates hetkest, mil otsustasin alustada kunstiteraapia õpinguid Tallinna Ülikoolis, olen neid kahte omavahel ühendades saavutanud tasakaalu ja iseenda parema mõistmise. Mõlemad, nii kunst kui muusika on tekkinud inimeste tunnete ja elamuste väljendamise vajadusest aastatuhandeid tagasi. See vajadus elab ka minus ja aeg-ajalt tahab kaasa haarata ümbritsevaid inimesi."

"Andes edasi oma oskusi ja kogemusi tunnen rõõmu, et suudan olla abiks imeliste helide ja kaunite piltide loomisel, mis väljendavad kõiki inimlikke tundeid ja meeleolusid. Minu süda tuksub indiaani trummi rütmis ja minu vaim hõljub lõkke suitsus. Indiaani rahvaste tarkused ja uskumused on mulle hingelähedased ning oma teadmisi olen jaganud kõigile kuulda soovijatele."

PUUDUTA MIND Tags: puuduta mind Tiit Tamme

Kes on Reti ja mis seob teda rebastega? 

Pärnumaal elav Reti tunnetas juba lapsena, et miski seletamatu seob teda rebastega. Küpse naisena oskab ta sellele seletuse anda, sest tema kodus elabki mõistatuslik farmirebaste järeltulija kuld- ehk suitsjaspunane rebane. Reti suur sõber ja hingesugulane.

Reti sõnul ulatub loo algus umbes 30 aasta taha, kui talle kingiti koos uue talvemantliga rebaseboa. See oli silmade ja sabaga ja need olid toona väga moes. Sõbrad-tuttavad hakkasidki naist rebaseks kutsuma. "Möödus aastaid. Vahel võtsin boa kaissu ja silitasin seda, ning kui 90ndatel hakati Eestis korraldama indiaani rituaale, käis rebaseboa ka neil minuga kaasas," räägib naine. "Tipis ehk preeriakojas kuulsin tihti kõneldavat väe- või tootemiloomast – indiaani kultuur on läbi põimunud looma- ja taimevaimudest, aga ka kogu maailm, taevas, maa ja mäed on hingestatud. Just sel ajal hakkasin taipama iseenese seost rebasega. Meditatsiooni käigus, täpsemalt rännakul Allmaailma minnakse üht oma hingeosa leidma, kohtuma oma väeloomaga. Mina kohtusin Rebase Vaimuga."

 
PUUDUTA MIND Tags: puuduta mind Tiit Tamme

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee