Eesti uudised

Veerand Eesti lastest vaevleb depressiooni käes: jagamata mure võib viia enesetapuni

Liina Hallik , 26. juuni 2018, 19:49

111 KOMMENTAARI

s
Samuel/ 28. juuni 2018, 09:50
Stress, depressioon jne - moodsa aja haigused mille on tinginud ühiskond ja riik. Ei ole see ainult noorukite haigus vaid kogu ühiskonna. Meil on aina kiire, me töötame mitme koha peal, et ära elatuda, me jätame oma lähedased ja pere unarusse - eelkõige muidugi lapsed. "Ah, mine mängi oma toas"; "Mul ei ole hetkel aega"; "Mine tee midagi muud" - need on vaid vähesed näited lausetest mida meie lapsed iga päev kuulevad. Ja nad lähevadki, sukelduvad üha rohkem nutimaailma, äppidesse, foorumitesse - ebarealsusesse. Maailma kus on raske välja tulla. Iga uus asi ongi huvitav, kuid need on ka neeluaugud mis hoiavad kinni ja ei lase enam tulema. Tean isiklikest kogemustest, et lapse väljatirimine sellest on väga keeruline. Kui laps on valmis ärkama öösel iga 2-3 tunni järelt, et teha mingis virtuaalmaailmas klikk, et mitte kaotada oma positsiooni - see on juba liiast. Lapsed vedelevadki nii päevi voodites kus ainsaks kaaslaseks on telefon. Mis sest, et kõrvalmajas on parim sõbranna, eelistatakse suhelda läbi telefoni ja mitte kõneldes, vaid toksides sõnumeid. Ja kui püüad piirata telefonikasutust, oled paha, oled türann, oled inimõiguste rikkuja jne. Kui pakud võimalust välja minna koos või perega teha midagi koos, see ei paku neile huvi. Lauamängud - mis need veel on. See on ju juuraajastu. Ühiskond dikteerib, et me "peame" kõik omama nutiseadmeid, meil "on vaja" iga päev surfata internetis jne jne. Ma saan aru, et ajastud ongi erinevad ja nn nõukaaja lapsed ning tänapäeva lapsed on erinevad. Kuid kui eelistada lapsepõlve osas, siis mina valiks alati selle eelmainitu, siis mil lapsed veel suhtlesid omavahel silmast silma ja veetsid aega koos, väljas, õues - mitte aga virtuaalmaailmas". Lülitage suveks telefonidelt internet välja, las jääb vaid helistamisfunktsioon. Leidke õhtul töölt tulles aega kasvõi 30 min oma lapsega reaalselt tegelemiseks. Ja uskude mind, stress kaob peatselt.
j
Jah, Samuel./ 28. juuni 2018, 10:24
Mina aga väidan, et nutikad on juba rikkunud inimeste elud. Enam seda tagasi pöörata ei õnnestu. Olen jah nõukaaegne, aga tahan öelda, et olen elanud ilusal ajal. Praegu tervise juures penskar, hobiks on harrastuskalastamine. Loodust ja õhku kui palju!
t
Teisitimotleja/ 28. juuni 2018, 05:50
Lapse psüühika vajab karastamist juba väikesest peale. Vatis kasvatatud lastest saavadki haiged inimesed kes on nõrgad nii vaimselt kui füüsiliselt. Tanased vaarastunud laste kasvatuse seisukohad vajavad umber tegemist.
k
Kahjuks/ 27. juuni 2018, 21:45
Samuti on ka vanemad depressioonis. Midagi on siin Eestis juba ammu väga valesti.
j
joh/ 27. juuni 2018, 20:18
Mingit depressiooni ei oleks kui need "lapsed" teeks pool tundi päevas füüsilist tööd või tund aega sporti. Samas kui "laps" aeleb koos telefoniga päev läbi voodis, siis muidugi.
Sama arvan ka täiskasvanute depressiooni kohta. Liiguta ennast ja rumalus on ajust kadunud.
j
Jah/ 27. juuni 2018, 22:56
Appi kui tark sa oled! Miks keegi ei ole selle peale tulnud, et sport on depressiooni ravim? Imeline avastus, palun teavita ruttu teadlaseid sellest. Sa oled avastanud meditsiinilise imersvimi depreka vastu! Respekt respekt, andke medal!
j
jojoh/ 28. juuni 2018, 00:40
Isegi tippsportlased teevad enesetappe, liigutavad vist vähe?
e
Eino Taruk/ 28. juuni 2018, 01:04
Psühholoogid ja eneseabi "spetsialistid" teevad kah enesetappe
m
Mart/ 27. juuni 2018, 20:14
Minu vara lahkunud ema(olgu muld talle kerge)kasvatas meid vennaga vene aja ,,rasketes"(nüüd isegi president räägib nii) tingimustes üles ja polnud häda midagi.Polnud depressiooni lastel ega muid moodsaid hädasid.Kodune eetiline ja esteetiline kasvatus olid paigas.Rumalusi tegime muidugi ja olime emale parajaks peavaluks.Aga et lapsed oleks olnud sellised pehmod,aga samas nii kasvatamatud kui praegu - sellist asja polnud.Jah,ka - omasoo iharatest ja tolerastidest ka ei teatud midagi.
j
Ja/ 27. juuni 2018, 22:57
Moodsad hädad tõesti. Kakssada aastat tagasi ei olnud inimestel alsheimerit ka, aga nüüd on noh moodsa aja haigus.
e
Eino Taruk/ 28. juuni 2018, 01:06
Ka vene ajal oli lastel depressioon. Siis pandi nad hullarisse, hiljem sanatoorsesse kooli, edasi elasid depressiooni ja avaliku hullumärgistuse, ning sellega kaasnevate piirangutega.
l
Lasteaiaõpetaja./ 27. juuni 2018, 20:06
Jah, õige varakult hakkab laps juba stressi koguma.Kõigepealt varakult ära lasteaeda, sest koju tuuakse uus beebi ega ema oma mugavusest ei saa ju kahe lapsega hakkama.Oleks siis lühem päevgi aga ei, need lapsed tuuakse esimestena ja lähevad koju siis kui lasteaed suletakse.
Isegi enam ei üllata kui laps ütleb, et ma tulen sinu koju elama.
See aeg on üürike kui laps vajab lapsevanemate abi.
j
Jah/ 27. juuni 2018, 20:15
Mis stress see lasteaias olemine on? Nii ingi, pole vaja lapsi poputada täiskasvanuks saamiseni. Las õpivad varakult milline tegelik seis on
k
kass/ 27. juuni 2018, 18:10
Lihtsalt üks idee Õhtulehele mõtlemiseks. Ajakirjandusliku tegevuse üks peamiseid eesmärke peaks olema lisaks müügiedule ka ühiskonda paremaks muuta. Kas selles valguses (isegi kui tegemist on Õhtulehega!) ei peaks niisugune artikkel olema tasuta lugemiseks? Ei, ma ei pea silmas enda uudishimu selle artikli kohta. Mul on erialase hariduse tõttu ilmselt väga palju infot niigi, mis selles artiklis ilmselt kirjas on. Aga ajalehe lugejaskonnas võib vabalt olla inimesi, kes tõesti võiksid kasu saada ja mingeidki ohumärke oma lastes märgata. Kas see tõesti on koht, mille pealt teenida??
t
27. juuni 2018, 19:41
Teenivad teiste hädade pealt. Kui vaadelda mis toimub ümberringi, siis depressiooni tagajärjel tabavad haigused just nooremaid põlvkondi, mida eelmised põlvkonnad selles vanuses ei tundnudki. Kui vanematel tekivad terviseprobleemid, võib seda veel võtta kui keha kulumist ja elu jooksul kogutud "jääke". Aga noorematel?
k
27. juuni 2018, 20:00
Kui on häda, ära loe Õhtulehte, otsi abi
m
27. juuni 2018, 20:18
Mis häda sul nüüd hakkas teisele ninna kargasid? Toetati kassi ideed et meedia peaks ühiskonda teenima, mitte ühiskond meediat.
m
27. juuni 2018, 20:43
Mul ei ole mingit häda ja ka artikkel on läbi loetud. Toetan kassi ideed et meedia peaks ühiskonda teenima mitte ühiskond meediat.
s
Saksamaalt/ 27. juuni 2018, 19:59
Mismoodi paremaks muudab tapmiste uudistega?
t
To kass/ 27. juuni 2018, 20:00
Pangu jah kõik huvitavad artiklid tasuta lugemiseks ja liblikaliikide tundmise ABC Tasuliseks. Ei peaks olema tasuta. Kas arst peaks ka oma tööd tasuta heast tahtest tegema? Ei. Ja kui leitakse üles õhtuleht siis suudetakse leida ka üles teave ja ohumärgid depressiooni kohta, google on ju tasuta. Ajakirjanik on ka elukutse.
s
27. juuni 2018, 22:13
a
ainult lapsed?/ 27. juuni 2018, 18:07
Ise ka piiri peal. Lihtsalt ei jõua. 2 kõrgharidust aga praegu võtan pudeli, sest ei suuda enam. Neetud riik ja elu. Abi pole.
a
27. juuni 2018, 18:26
Ajalehe artikkel oli väga hea. Inimestel puudub kuulamisoskus ja seetõttu paljud ei saa isegi parimatele sõpradele oma muredest ja sisemistest pingetest rääkida, sest nood lülitavad oma turvalisuse kaitsereaktsiooniks ennast momentaalselt välja, kuna ka neil on mured. Nagu artiklis mainiti, ei ole õige öelda ainult: "Võta ennast kokku, sa ju suudad." Neil on vaja eelkõige see mure endast välja saada, et midagi paremat asemele tuleks.
k
Kallis inimene!/ 27. juuni 2018, 19:55
Olen oma elus korduvalt samuti mõelnud aga alati on minu ellu tulnud midagi väga ilusat. Mina mõtlen kartuseta kòik oma halvad mõtted ära, lähen teadlikult kohe päris põhja... Ja siis märkan, et jamad kaovad.

s
see on tõsine asi,/ 27. juuni 2018, 14:48
eriti, kui nad on teismelised. Ka minu tütar hiljem tunnistas, et olid sellised mõtted ja ma pidin šoki saama, kuigi kodus oli kõik korras ja olemas ja veelgi enam. Rääkige oma lastega, jäävad nad alles, ärge rabage ainult seda tööd teha, pärast kahetsete surmani.
k
27. juuni 2018, 15:58
Ka peale kooli lõpetamist ei ole vaja püüelda mingisse olematusse tippu ning koos sellega otsida koguaeg tunnustust, et oled midagi väärt, panna selle alla oma energia, tervis, suhted jne. Kõik inimesed on väärtuslikud, kaasaarvatud tagasihoidlikemate võimetega inimesed. See on meie koolides pähetaotud programm et koguaeg peab midagi saavutama, olema eesrindlik, edukas jne. See kõik ju tuleb oma tervise ja ületöötamise arvelt.
k
27. juuni 2018, 16:24
Kas sa oled koolilaps või niisama lahmid?
v
väga nõus/ 27. juuni 2018, 16:40
mitte 1 inimene ei pea maailma ega ühiskonna ega mitte kellegi ees mitte midagi tõestama. töö on elatus-vahend. raha vahend. mitte eesmärk. eesmärk peaks ikka olema HINGERAHU.
t
t0 16:24/ 27. juuni 2018, 17:02
Ei ole koolilaps, vaid täiskasvanud inimene. Kui te tulevikus ise oma lapsi näete ennast ogaraks ületöötamas ja tehes seda oma tervise arvelt, küll te siis teist juttu ajate. Siiani aga utsitate neid koguaeg mingit sinilindu püüdma ja "eneseteostust" leidma. Nagu 16:40 mainis - eesmärk peaks olema hingerahu, mitte kusagil pidevas tipus olija.
t
To 17:02/ 27. juuni 2018, 20:03
Sa ikka saad aru, kui paljudel on need kaks asja koos? Rahulilu saabub siis kui on enda,e oma väärtus tõestatud. Oma eesmärkide saavutamine.
M
/ 17:02, / 27. juuni 2018, 20:03
Minu lapsed suured ja ei ole ükski neist ogaraks ületöötanud, prioriteedid peab paigas olema, ja nende paikka panemiseks peretugi on vitaalse tähtsusega. Haridus - inimsuhted- väärtushinnangud
m
27. juuni 2018, 20:20
Mis su väärtus siis on? Palju see maksab?
p
pole õige/ 27. juuni 2018, 21:03
need, kes ei viitsi midagi teha, ei tee kunagi ja nad ei tunne ka sellepärast end halvasti. Osa inimesi rabab kogu aeg, töötab end surnuks ja ise sellest aru ka ei saa. Siis on veel vahepealne seltskond, kes oskab tõesti oma aega väärtustada ja teha nii tööd kui ka puhata.
k
kui/ 27. juuni 2018, 21:04
neid tippude ihalejaid ei oleks, siis oleks maailm kindlasti turvalisem, aga samas ka igavam.
k
Kriipsule 20.20/ 27. juuni 2018, 21:36
Väärtus ehk väärtushinnang on eetikas ja filosoofias püsiv hinnang, mis mingile entiteedile on antud või selle juurde muul viisil kuulub.
Väärtuseks nimetatakse ka väärtustatavat entiteeti ennast.
t
To 20:03/ 27. juuni 2018, 22:59
Imestaks tõesti, kui emme/issi on kommenteerija ja lapsed on tööloomad. Midagi ei klapiks seljuhul.
d
27. juuni 2018, 14:22
Depressioon tekib sõjamängude sõltuvusest ja koledatest vägivalda, verd tarretavates filmidest ja nendega seotult magamata öödest, mida ei taheta tunnistada. Ühiskonna ükskõiksus antud teemal on masendav. Võimatu on sellest sõltuvusest jagu saada niikaua, kui midagi ei muutu, ainult hullemaks läheb?
r
relikt ->14.22/ 27. juuni 2018, 16:27
Olen lapsepõlves sõda mänginud, mul õudukad meeldivad, aga ei ole küll märganud, et nendest depressioon tuleks, pigem kurjad ja sallimatud inimesed on need, keda oma elus naha ei tahaks, ängistavad kogemused
t
To 14:22/ 27. juuni 2018, 20:04
See on müüt. Kas ajalooraamatuid ja õpikuid lugedes tekib kohe tervel põhikoolil depressioon? Uudistes samuti kajastub igapäevane maailmaolukord ja see ei ole mäng ega väljamõeldud film, ometi kõigil ei ole depressiooni. Sa ikka ei taju päris ära mis see depressioon on.
j
jumala eest/ 27. juuni 2018, 21:07
isegi 9-aastane kardab pimedat tuba. Arvutimängud, mida lapsevanemad mängivad on nii jubedad. Zombid möllavad ja veri lendab. Täiskasvanul suht savi, see on vaid mäng. Lapsed aga näevad ju ja kusagil aju tagatoas hakkab idanema mõte, et äkki need jubedused on ka tegelikult olemas.
k
Kurb/ 27. juuni 2018, 14:10
Ei ole Jumala kartust, mis on tarkuse algus. Austus vanemate vastu-see on minevikutermin. Lapsed on vabakasvatuse ja jubedate filmide ja muu räpase meedia viljad.
v
Vanaema/ 27. juuni 2018, 13:49
Tuleb kahjuks tõdeda, et tänapäeva ùhiskond ja riigikorraldus on lastevaenulik. Alustuseks tuleks riiklikult korraldada koolilastele tasuta või KOV- i toetusel suvelaagrid, kus alaealised saaksid oma suvevaheaega turvaliselt veeta , kasvõi paar nädalatki kuus....tänapäeva vanavanemad ei saa lapselapsi hoida, nemad peavad nüüd tööd rügama kuni surmani.
t
Tänud meediae !/ 27. juuni 2018, 12:28
See on küll teema mille lugemist peab raha eest ostma !
t
To 12:28/ 27. juuni 2018, 20:05
Ja poes on ka leib ja piim raha eest. Milline jultumus eksole. Toit on siiski hädavajalik ja peaks olema tasuta.
l
27. juuni 2018, 11:29
lapsevanemad ja nende käitumine ongi enamjaolt need põhjused. õnnelikus, stabiilses ja turvalises kodus ei ole õnnetuid ja depressioonis lapsi. üksikemade arv räägib enda eest, kes kõik alimente nõuavad ja mees ainult rahakoti ül täitma peaks ja lapse elus muud rolli olema ei saagi, kuna tihtipeale ema veel ei lase ka.
u
urr/ 27. juuni 2018, 15:59
Üks põhjus on see, et ka lapsevanemad on tugevas stressis või depressioonis.
n
27. juuni 2018, 16:28
nemad on need esimesed vabakasvatuse viljad
l
27. juuni 2018, 17:53
p
Psühholoog/ 27. juuni 2018, 11:12
häbi,et Õhtuleht paneb sellise artikli lugemise tasuliseks. See teema puudutab kõiki.Ma ei vaevle rahahädas,aga selle artikli eest ma ei ole nõus maksma. Võtke tasuta lahti internetis depressiooni puudutavad teemad ja saate palju teadlikumaks kui selle raha nõudva st artiklist. Meie hoolivus -- maksa ja loe !
õ
27. juuni 2018, 11:19
Õhtuleht ei ole nõuandja, selleks on vastavad asutused ja erialad
m
mõtlik/ 27. juuni 2018, 12:06
Kui ei maksa , siis tead isegi...
Vaid raha paneb r atta käima ja teeb m usta valgeks.
i
irw/ 27. juuni 2018, 12:42
Ja nüüd loodad Õhtulehest abi saada?
m
27. juuni 2018, 23:40
Mis on siis selle jutu mõte?
t
To 11:12/ 27. juuni 2018, 20:07
Sa võiks ise nii üllas olla ja tasuta artikleid kirjutada kuhugi. Seepärast ongi tasuline, et selle vastu tuntakse huvi. Ebahuvitavate teemade lugemise eest ei maksaks ju keegi. Tulevad need vaesed siia vinguma, kuidas see on ebaeetiline. Naer
e
Ehh/ 27. juuni 2018, 11:06
Depressioon on hea elu haigus, hakkab tihti sellest, et näe teisel on paremad asjad kui minul. Kui puudub vastutus ja muudud kohustused, eks siis hakkab aju asendus pingeid välja mõtlema.
t
to Ehh/ 27. juuni 2018, 15:59
e
Ehhile/ 27. juuni 2018, 20:08
Palun ära nii lolli juttu küll rohkem räägi.

j
Jan/ 27. juuni 2018, 10:37
Olge rahulikud, see on alles algus.
Inimesed suhtlevad omavahel üha vähem ja vähem.
Masinad ei suuda paraku inimesele pakkuda hingelist tuge ja tulemus ongi haigestumine.
e
Ei usu/ 27. juuni 2018, 10:18
kas raha ja iga kuu uued värvipliiatsid ei olegi lapsi õnnelikuks teinud? Igale lapsele ju ettenähtud 550 eur kuus! See õnnetute jutt on küll puhas pläma, või mida emmed?
m
mitte/ 27. juuni 2018, 12:50
raha, vaid arvutid ja mobiilid ja varsti ei osata enam kõneledagi
s
sanitar/ 27. juuni 2018, 09:39
Ja mis me nüüd sellest artiklist siis teada saime on see, et üks suurepärane kontor on olemas, kuhu nüüd kõik lapsevanemad peaks oma raha viima, sest äkki on neil ka see depressioon. Kindlasti see ka seal kontoris leitakse ja nii saate veel aasta - paar oma raha ikka neile viia. Kõik rahul, kas pole? Turundus toimib: tekita probleem ja paku ennast selda raha eest lahendama!
o
otsi abi mujal/ 27. juuni 2018, 11:22
Ja mida sina sellest artiklist veel oleks tahtnud teada saama? Sellised bla - bla- bla artklid on lihtsalt vihje mitte lahendus sinu probleemidele.
k
27. juuni 2018, 17:07
Keegi ei jaksagi seal mööda psühholooge ja terapeute joosta, sest iga tund maksab ja mitte palju. Ühe korraga aga asju ei lahendata. Sõpradest aga pole kuulajaid ega mõistjaid ja nii nad ongi üksi jäetud.
k
Kriipsule/ 27. juuni 2018, 21:38
Ja nüüd loodad leevendust õhtulehe kaudu kätte saada?
r
rein/ 27. juuni 2018, 09:27
aga ilm on täna super. nautige
j
jüri/ 27. juuni 2018, 11:16
meie kandis on ilm natuke pilvine ja tuult on ka!
k
kadri/ 27. juuni 2018, 12:08
puhu tuul ja lükka paati Kihnumaa randa. !
r
rein/ 27. juuni 2018, 13:13
õppige nautima ka sellist ilma
v
Vana Hõbe/ 27. juuni 2018, 04:24
Rahaküllus ei tee kedagi õnnelikuks, aga rahapuudus teeb paljud õnnetuks.
e
Eh/ 27. juuni 2018, 20:10
Täitsa vale see esimene pool lausest.
m
27. juuni 2018, 00:19
mida see Aeg siia puutub ? Aeg ju tiksub,kui laps abi vajab.Või peab väärkoheldud laps lihtsalt oma Aega ootama ?
e
ema/ 27. juuni 2018, 00:10
laps ei ole keegi juba ei lasteaias ega koolis, köik järgivad systeemi ja on hirmul, julgus ise tunda ja möelda puudub meie riigis, nii kahju sellest. Lapsed pannakse juba lasteaias mööda nööri käima, last tuleb kuulata ja möista, julgustada avaldama om tundeid ja mötteid. Eesti haridussysteem on väga mäda, tähtustatakse hoopis teisi asju, mis pole elus pooltki nii tähtsad.
ä
27. juuni 2018, 01:04
l
27. juuni 2018, 11:23
lapsed meie ajal ei karda kedagi ega midagi, irvitavad näkku hoopis, lastekaitse ju neid poputab
v
vale/ 27. juuni 2018, 12:51
minu arvates laps on just ainus ja keegi ning ülejäänud ei ole.
h
27. juuni 2018, 00:04
Hallooo ! miks minu saadetud elust enesest appihüüet ei ilmunud ja saadeti modereerimisele ?

m
26. juuni 2018, 23:48
Minul üks sugulane,kes on oma elu ja lapse elu põrguks teinud. Lastekaitse ei reageeri,sest proua suudab pool päeva kaine olla enne lastekaitse külastust.Peale seda,aga kakub ennast täis nagu siga ja peksab last.Sundravile ei saa sata,kuna seda tehakse kohtuotsusega.Ehk keegi lugejatest oskab nõu anda !???
k
kutsuda/ 27. juuni 2018, 12:52
politsei ajal, kui on päeva teine pool
t
To 23:48/ 27. juuni 2018, 20:11
Anna neile vihje ja teevad äkki paar spontaanset külastust neile?
a
Arvamus/ 26. juuni 2018, 23:22
Selle põhjus on moraalitus ja lahkuminekud, isa puudumine, kärgpered jms. Lapsele on vaja normaalset peret isa ja emaga. stabiilsust peresuhetes. Saage sellest ükskord aru..
k
26. juuni 2018, 23:32
Kust võtta normaalset vanemat, kui teda ei ole?
e
Ei nõustu/ 26. juuni 2018, 23:45
Kasvasin emaga, kuna isa ei soovinud meid. Minul pole mingit depressiooni olnud, kuna mu ema oskas mind kasvatada. Me rääkisime alati palju ja oleme tänaseni nagu head sõbrad, kes lihtsalt suhtlevad omavahel. Asjadest tuleb rääkida, ja hoopis selles on tänapäeva suurim probleem. Vanemad ei viitsi kuulata ja lapsed ei oska ennast väljendada, või siis kardavad oma probleemidest rääkida karistamise hirmus.
n
no/ 26. juuni 2018, 23:52
Mingid koosalemised ja kärgpered. Osa aferistidest kooselajatest ei vormista ka kahe-kolme lapse sigitamise järel abielu. Aetakse räpast äri ja kui läheb äravõtmisesks, siis kõik teise poole nimele kanditud. Petis mängib varatut. Moraalitus, labasus, inimeste allakäik on võiduteel. Kaks viimast Eesti presidenti on haledad "näited", elatakse kõlavtut elu ja topitakse hüvesid taskusse, saasis hingedega lapsed kaetakse küll rahaga, agaa julmuritest egoistidel pole südant ei oma ihuviljale ega teistele kodakondstele.. lamedus ja lodevus oleks justkui trendikas. Kuhjaga näiteid, meespool teeb mingit ärai, tema partner on talle võltsimistel raamatupidajaks abiliseks. Need on vastikumad kooslused, ja neid on hulgi. Sarnane otsib sarnast, suli liitub õhinal suliga
m
mõistev/ 26. juuni 2018, 23:13
see eest 3/4 aga naudib elu ! Nii ongi hooliva valitsuse puhul normaalne.
i
27. juuni 2018, 04:36
Ikka valitsus süüdi, muidugi.
r
Riho Nahkor/ 26. juuni 2018, 22:31
Eesti ametnikel on sellest sügavalt pohh, peaasi et saaks ilma tööd tegematta palga kätte!
m
Mädanik / 26. juuni 2018, 22:51
Mis need ametnikud siis sinu arust tegema peavad.Kas lapsed ja ametnikud on süüdi kui vanemad ei tule oma eluga toime.
r
Riho Nahkor/ 26. juuni 2018, 23:22
Kas sa tead, et ka minister on ametnik! Mida nad tegema peavad? Tööd, et lapsed ei oleks depressioonis. Lapsevanem võib ju üritada oma last kasvatada, kuid üldiselt on enamik Eesti lapsevanemaid ka stressis või depressioonis.
t
To Riho/ 27. juuni 2018, 01:08
St minister peab sinu kodus järgima kuidas sina oma last kasvatad? Ministrid tulevad ja lähevad, pere jääb, aga kui seal ei ole turvaline, kui valitseb ükskõiksus ...
m
27. juuni 2018, 01:45
Minister on poliitik ja nemad oma poliitikatega määravadki paljuski seda, mis riigi siseselt toimub. Seadused ei kuku taevast pähe, neid teevad inimesed ja mitte kõige paremete kavatsustega inimesed.
e
/ 01:45,/ 27. juuni 2018, 11:24
ei määra nad midagi kellega sa magad, kellega last teed ja kuidas sinu laps oma peres ennast tunneb
t
27. juuni 2018, 23:46
r
raas/ 26. juuni 2018, 22:26
Vanemate raske orjaelu kandub lastele depressioonina..
m
Mädanik / 26. juuni 2018, 22:52
Kui issi tahab oma jeebuga olla üle küla mees siis peavad lapsed kannatama et kodus pole söögiraha.
a
26. juuni 2018, 23:35
Aga peavadki, pole vahet kas raha kulub jeebule, korterilaenu tasumiseks, üüri maksmiseks või alkoholi ja muude mõnuainete peale, raha pole kunagi ja laste jaoks aega ei ole ka neil vanematel kunagi, et mingeid laste muresid kuulata.
t
to // 27. juuni 2018, 11:29
Koolis kuulatakse muresid. Klassijuhatajaks olemine on nagu emaks olemine kahekümnele ja rohkemale lapsele. Õpetajad põlevad läbi. Töö tasuks on 50 eurot kuus ning pidevad lapsevanemate poolsed kaebused ja koolidirektori uued nõudmised. Nüüd nõutakse, et klassijuhataja peab organiseerima klassile lõbusõite aasta jooksul ideaalis 2-3 korda. See tähendab rahade korjamist (ning suure tõenäosusega oma palgast paari lapse sõidu kinnimaksmist), bussi tellimist, ööbimiskoha broneerimist, laste valvamist 24H ning tagasitulles kaebuste lahendamist, mis pretensioonikatel vanematel kindlasti varrukast on võtta.
Äkki tulekski lastel ka juba pisikesest peale õppida, et elu pole meelakkumine ning elatise teenimine on raske töö oma tervise ja närvide arvelt.
Aga reaalsuses on minu meelest kool see viimane koht tänapäeval, kus lastest veel hoolitakse. Kodud on meil muutunud ainult arvutiga mängimise ja magamise kohtadeks. Mingit normaalset suhtlust lapse ja vanema vahel enam ei eksisteeri. Koos ei sööda ei hommikust ega õhtust. Suheldakse Facebooki teel. Pole normaalne.
_
27. juuni 2018, 17:12
_(ning suure tõenäosusega oma palgast paari lapse sõidu kinnimaksmist),_
Ära valeta. Täiesti julmalt jäetakse need lapsed eksursioonidest välja, kelle vanematel selleks raha ei ole. Ja eksursioonideks on juba varakult igasugused välismaareisid, eriti kooli lõpu järel.
t
To 11:29/ 27. juuni 2018, 20:13
Ei tea kedagi sellist kes ainukt facebooki vahendusek suhtleks oma vanematega. Milleks helistada ja sõnumeid saata. Raha kulutada kui saab tasyta sõnumi facebooki saata? Pole see facebook nii halb midagi
e
eks/ 27. juuni 2018, 21:13
see ikka oleneb õpetajast.
o
27. juuni 2018, 01:08
Orjaelu erinevate ekukaaslastefa?
m
27. juuni 2018, 07:41
Mis abi on neist elukaaslastest, kui neil on täpselt samasugune elustiil, elatise võlad ja laenud seljas ja otsivad ainult pehmet kohta ennast veel üheks lapseks kaela sättida.
<
27. juuni 2018, 11:25
[Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele.]
m
miinustele/ 27. juuni 2018, 16:31
Kas teie asemel keegi teine otsustas, mida te oma eluga peale hakkate? Sel juhul täitsa saamatud ja valimas käia selliseid ei tohiks lubada.
l
lapsed peavad õppima/ 26. juuni 2018, 22:05
et jagatud mure on topelt mure.
e
ema/ 26. juuni 2018, 21:26
Kõik mida lapsed vajavad, on Aeg ja Armastus.
j
27. juuni 2018, 04:39
Ja seda ametnikelt ja valitsuselt nõuda on naeruväärne.
h
28. juuni 2018, 22:53
Hakkame vähemalt pooltele lastele antidepressante sisse söötma, siis läheme pika puuga soomlastest ette, kellest peaks teoreetiliselt tervekt üks kolmandik tarbima psühhotroopseid ravimeid. Väga ilus elu küll, kui vaimuhaigustest saab uus moevool. Pange , naised, märatsege täiega, küll eesti rahvas hakkab alles tablette armastama.
k
26. juuni 2018, 20:07
Kui täiskasvanud usuvad, et depressioon on inimese enda valk siis polegi lapsel muud teha kui ennast üles puua. Keegi teda nagunii ei kuule, ega märka.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee