Maailm

Eestlased ei maksa Soomes parkimistrahve ära (31)

Toimetas Greete Kõrvits, 26. juuni 2018 16:49
Helsingi tänavadFoto: AFP/Scanpix
Kauppalehti kirjutab, et Soomel on jäänud välismaalastelt saamata miljoneid eurosid parkimisrahasid. Kõige kuulekamad parkimistrahvide maksjad on venelased, eestlased aga ei maksa neid väidetavalt praktiliselt üldse.

EasyParki hinnangul jääb Helsingi linnas saamata suisa 80 protsenti välismaalaste parkimistrahvidest. Helsingi kannatab tasumata jäänud parkimiskuludest kõige rohkem.

Kõige tublimad trahvide maksjad on linnavõimude andmeil venelased ja itaallased, kõige hooletumad aga eestlased. Eestlased on ka need, kellele parkimiskontrolörid trahve kõige rohkem välja kirjutavad. Helsingis saab aastas üle 10 000 eesti numbrimärgiga auto omanikku valesti parkimise eest trahvi. Eestlased maksavad vaid umbes 17 protsenti saadud trahvidest ära. Itaallased - ehkki kuulekamate trahvimaksjate seas - maksavad ära vaid ligi pooled ehk 44 protsenti trahvidest.

Probleemi on keeruline lahendada, sest kõik sõltub vaid trahvi saanud välismaalase enda südametunnistusest. Välismaa auto puhul on kontrolöridel võimalik kindlaks teha vaid sõiduki päritolumaa, kuid ei midagi enamat. Parkimistrahv ei ole piisavalt tõsine kuritegu, et nõuda ligipääsu trahvisaaja kodumaa andmebaasidele, kust auto omaniku kohta infot küsida.

Linnavõimude sõnul on üks lahendusi, mis töötab ning mida ka järjest enam rakendatakse, mobiilse parkimise teenus.

Samal teemal

27.05.2018
Võlgnikud pääsevad kohtutäiturite üüratust tasust