Eesti uudised

Eesti riik haarab toidukorvist suure tüki (21)

Äripäev, 26. juuni 2018, 16:01
Foto: ARNO SAAR
PRFoodsi juht ja investor Indrek Kasela soovitas eelmisel nädalal Eestil alandada 20protsendist toidule kehtestatud käibemaksu, sest peab ebanormaalseks olukorda, kus riik sööb iga inimese toidukorvist ära veerandi.

„Kui riik tahab võrdsust saavutada, siis Eesti on üks väheseid riike, kel on toiduainete käibemaks kakskümmend protsenti.“ Tema hinnangul aitaks käibemaksu langetamine ka võrdsust suurendada, sest kallis toidukorv lööb valusalt just vaesemat elanikkonda, kirjutab Äripäev
 

Euroopa Liidu statistika näitab, et Eesti on tõepoolest toiduaineid keskmiselt kõrgemalt maksustanud. Euroopa maksuraport, mis koondas kokku olukorra liidus tänavu aasta 1. jaanuari seisuga, toob esile, et sarnaselt Eestiga on 20protsendise ühetaolise käibemaks toidule kehtestanud veel vaid Bulgaaria. Meist kallimad on vaid Leedu (21%) ning Taani (25%).

Refereeritud artikli täisteksti loe Äripäevast.

Samal teemal

28. juuni 2018, 21:58
EESTLASTEST SUUREM OSTUJÕUD: leedukatele tuli nende hea elu üllatusena!

21 KOMMENTAARI

s
27. juuni 2018, 10:04
see kopitanud riik oskabki ainult rahva seljas sõita ja teda kõikvõimalike maksudega pookida.kui riik ainult võtab ja midagi vastu ei anna,siis milleks mulle seda riigiräbalat üldse vaja on?brüsseli nuumamiseks ja naato palgasõdurite ülalpidamiseks?ei,tänan.
M
A 26. juuni 2018, 23:24
Mis kohustab kaupmeest, näiteks 5% hindu langetama? Vastus: mitte miski.
Loe kõiki (21)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee