Maailm

USA kosmoselegend Buzz Aldrin kaebas oma lapsed kohtusse (4)

Ohtuleht.ee, 26. juuni 2018 09:46
Buzz Aldrin tänavu juunisFoto: Reuters/Scanpix
1969. aastal Kuul käinud USA astronaut Buzz Aldrin kaebas kohtusse oma kaks järeltulijat ning endise mänedžeri, süüdistades neid tema varanduse vääras kasutamises.

Esmaspäeval avalikuks tulnud kohtuasi sai alguse nädal pärast seda, mil Aldrini poeg ja tütar olid esitanud avalduse oma isa rahaasjade kontrollimiseks, kirjutab BBC. Lapsed teatanud kohtunikule, et nende 88aastane isa vajab seaduslikku eestkostjat, kuna kannatab kognitiivse languse ehk vaimse allakäigu käes.

Endine astronaut sõnas eelmisel nädalal Wall Street Journalile antud usutluses, et mitte keegi ärgu arvaku, et ta peaks olema eestkoste all. 

Oma hagis väidab kosmoselegend, et tema poeg ja tütar ning endine rahaasjade korraldaja Christina Korp õõnestasid ka tema isiklikke romantilisi suhteid, keelates tal abielluda. 

Kohtuasi on seotud Aldrini eraettevõttega Buzz Aldrin Enterprises ning mittetulundusühinguga ShareSpace Foundation.

Buzz Aldrinist sai 1969. aasta 20. juulil Neil Armstrongi järel teine inimene maailmas, kes Kuu pinnale oli astunudFoto: Reuters/Scanpix
Buzz Aldrinist sai 1969. aasta 20. juulil Neil Armstrongi järel teine inimene maailmas, kes Kuu pinnale oli astunudFoto: Reuters/Scanpix

Samal teemal

19.03.2018
Kosmonaut Buzz Aldrin pole siiski kuutulnukaid näinud
12.03.2018
TEADLASED: astronaut Aldrini jutt tulnukatest Kuul on tõene
17.00.2017
Kosmoselegend Buzz Aldrinist saab moešõu modell
02.11.2016
86-aastane Kuul käinud astronaut jäi lõunanabal tervisega kimpu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee