Eesti uudised

Eesti annab viiele riigile miljonite eest arenguabi  (57)

Ohtuleht.ee, 25. juuni 2018, 15:09
Välisminister Sven Mikser. Foto: Alar Truu
Välisministeerium otsustas eraldada 3,4 miljoni eurot kokku 39 hariduse, kaasamise, IT-arenduse ja ettevõtlusalase arenguprojekti jaoks Ukrainas, Afganistanis, Gruusias, Moldovas ja Valgevenes. Projektid viiakse ellu ajavahemikus 2018-2020.

Välisminister Sven Mikseri sõnul on näha, et Eesti jaoks olulistes arengukoostöö partnerriikides oodatakse abi väga ja seda hinnatakse kõrgelt. Tänavu olevat erinevate projekti vastu varasemast suurem huvi.

„ Mul on hea meel, et saame aidata Ukrainas, Afganistanis, Gruusias, Moldovas ja Valgevenes kaasa haridusvaldkonna arengule, toetada naiste ja noorte kaasamist ettevõtlusesse, arendada IT-võimekust ja teisi e-teenuseid ning pakkuda meie teadmisi ja kogemusi,“ sõnas välisminister Mikser.

Ukrainas toetatakse 15 projekti 1,5 miljoni euroga, Gruusias toetatakse 10 projekti 800 tuhande euroga, Moldovas toetatakse 9 projekti kokku 700 tuhande euroga, Valgevenes toetatakse 4 projekti 200 tuhande euroga ning Afganistanis ühte projekti 90 tuhande euroga.

Valdkondlikult saavad toetust 15 haridusprojekti, 6 naiste ja noorte kaasamisprojekti ettevõtlusesse ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia arenguprojekti, kolm maapiirkonna ja põllumajanduse arendamise projekti, kaks ettevõtluse arendamise projekti ning lisaks veel ka tervishoiu ja sellega seonduvate e-teenuste edendamisega seonduvat projekti.

Välisministeerium rahastab projekte arengukoostöö- ja humanitaarabi vahenditest. Eesti arengukoostöö eesmärgiks aidata kaasa demokraatia ja majanduse arengule, vaesuse vähendamisele maailmas ning üleilmsete kestliku arengu eesmärkide saavutamisele pakkudes abivajajatele Eesti kogemusi ja teadmisi reformide elluviimisel.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee