Eesti uudised

VIDEO JA GALERII | Malevasuvi algas: noored vandusid kasvõi oma viimase nutellasaia ära anda (5)

Sille Võsaste, Video | Tiit Tamme, 25. juuni 2018, 14:50
Foto: Tiit Tamme
Esmaspäeva südapäeval kogunesid kümned õpilasmaleva rühmad Vabaduse väljakule, et kolmveerand tundi hiljem puhkpillimuusika saatel Raekoja platsi suunas rongkäiku alustada. Noored olid entusiastlikud ja algavast malevast väga elevil.

Vabaduse väljak on südapäeval puupüsti rõõmsaid noori täis. 19-aastane Kristofer räägib, et see on tema esimene malevakogemus. Kristofer kuulis malevast oma koolikaaslastelt ja arvas, et kui kõik on ikka käinud, siis peab ise ka proovima. "Miks ka mitte, eksole!” Töö tegemise kohta ütleb ta nii palju, et seda ta ootab – käed juba kibelevad ja tahaks midagi asjalikku teha. 

Samal teemal

15-aastased Mart ja Karel said malevas tuttavaks eelmisel aastal ja ütlevad, et neile meeldib malevas seltskonna pärast käia. Seni on noored linnasiseses malevas käinud, aga järgmisel aastal plaanivad nad ka linnavälisesse malevasse saada.

Maleva avatseremoonial Raekoja platsis said muuhulgas sõna Tallinna linnapea Taavi Aas, kes õnnitles malevasse tulnud noori. “Omaltpoolt soovin seda, et te võtaksite sellest suvest kaasa mäletsusi. Mälestusi, mida te saate jagada oma sõpradega, mälestusi, mida saate tulevikus rääkida oma peikadele või pruutidele ja võibolla isegi kunagi oma lastele,” lisab ta.

Õpilasmaleva juhataja Ott Väli kutsus oma kõnes üles tubli ja kraps olema ning innustab noori oma kaasmalevlasi hoidma ja austama. “Hoidke kindlasti suure au sees töö tegemist. Samamoodi hoidke au sees ka rühma ühistegevusi”.

Pikas malevavandes lubasid noored, et nad teevad usinalt tööd, laulavad Maasika Klaarikat ja vajadusel lubati kaaslastele ära anda ka oma viimane nutellasai. Lisaks kõigele lubas kolmeks nädalaks iga malevlane ära unustada väljendid "ma ei viitsi", "ma ei taha", "ei oska" ja "ei meeldi".

Sel suvel saab üle Eesti õpilasmaleva kaudu töökogemuse umbes 4500 koolinoort. Tallinnas malevakorraldust koordineeriv Sihtasutus Õpilasmalev organiseerib ligi 1000 malevakohta. Neist umbes pooled on Tallinna linnas ja teine osa väljaspool.

Viimastel aastatel on kujunenud tavaks, et n-ö klassikalisele malevaformaadile lisatakse mingi tegevus või teema. Näiteks on sel aastal lisaks riigikaitsele tulemas sotsiaalmeedia teemalised malevarühmad.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee