Eesti uudised

Teadlaste kliimaanalüüs: põllumehe töö läheb Eestis raskemaks (5)

LISA KOMMENTAAR

Arvamus 25. juuni 2018 21:22
Olen seda meelt et ahnus ajabgi auku. Vanasti toitis üks majapidamine nii ennast kui linnainimest. Tehnikaks oli kas mõni vene traktor või paremaljuhul neljajalgne abimees hobune. Kasvatati kõiki põllukultuure ja laudad olid loomi ja linde täis. Nüüd on sellest ainult järgi ajalugu ja võlgades suurtalud. Nüüd on ärkamise aeg kui ilmataat tembutab ja nälg hakkab vägisi ligi tikkuma. Kuid nagu ühes ilusas filmis öeldi väga ilusad sõnad siis kordan neid minagi: Hilja peremees,hilja.
Mh 25. juuni 2018 16:09
Milleks muretseda küll euroopa liit aitab.
AJ 25. juuni 2018 15:31
Probleemiks muutuvad kuivad suved. Mujal maailmas on ka põldude kastmine korraldatud, töötlev tööstus ei sõlmi lepingutki ilma kastmissüsteemita (eriti kartul). Meil töötlemist eriti ei ole, aga siiski tuleb sellele mõtelda. Põld peab olema veekogule lähedal. Ja ka üleliigse vee vastu sügiseti tuleb mõtelda.
ilmavaatleja 25. juuni 2018 15:24
No vaatasin ka, siis natuke tulevikku: seesinane sügis tuleb pikk ja detsembri viimasest nädalast algab karge külm, jälle ohtralt lund ning terve järgmine aasta jahe, sest nõrgad sajuhood kestavad läbi kogu järgmise aasta. Järgnevatel aastatel on lisasoojus jaotunud kevadetele ja sügisetele, kuid suved on samasugused külmad, nagu praegu. Tuleb maha panna külmakindlamaid kultuure. Ja kasvuhoone on omal kohal!
põld ja põllumees 25. juuni 2018 13:08
Eestis ja globaliseeruvas maailmas - sõltumatus, iseseisvus, ettevõtlus, järjepidevus, riigi vundament ... Kas ka õiglus võrdse kohtlemisena hinnapoliitikas suurriikide suurtootmise ja lobitöö tulemusena nn Euroopa pealinnas või rahastajate jaoks - pangad, fondid. Konkurents kütuseturul - põld toodab kas toitu või mootorikütust? Vaesus vs rikkus, ka leibkondade igas vanuses liikmete jaoks. Aina kasvav linna - maa vastandamine. Kui kõht tühi, kus pärispõhjus... Tagajärjed siinmail vananeva-kahaneva, mujal kiiresti kasvava ja rändava rahvastiku puhul. Põllumehed on aga ühed suurimad võlgnikud pankade ees, laenutingimused ja masinatootjate huvid... Kas tervis vastu peab ja abi saab... Põllupidamine on alati raske olnud, "mäe" otsa jõudnud ei mäleta, ei saa aru või pole huvigi. Eks digi toidab...