Maailm

Saksa prokuratuur: vahistatud eestlasel ja leedukal on juhtunust teine arusaam

Saksamaal tapeti 46aastane eestlane (25)

Maarit Stepanov, Marvel Riik, 25. juuni 2018, 08:42
Foto: Tiina Kõrtsini
Saksamaal Schwabmünchenis leiti laupäeva hommikul 46aastase eestlase surnukeha. Kuriteos kahtlustatavatena peeti sündmuspaigal kinni 29aastane Leedust pärit mees ja 57aastane Eestist pärit mees.

Politsei ja kiirabi said Wertachwegis asuvast külalistemajast teate peavigastustega mehe kohta umbes kella seitsme ajal hommikul, vahendas Augsburger Allgemeine. Väljaande andmeil leiti mees esimese korruse  koridorist.

Wertachwegis asuv külalistemaja.Foto: Tripadvisor / Ekraanitõmmis

Samal päeval viidi läbi lahkamine, mis kinnitas, et Eestist pärit kodanik suri talle tekitatud massiivsete peavigastuste tagajärjel.

Mõlemad kahtlusalused, kes otsustati vahi alla jätta, olid ajalehe andmeil kinnipidamise hetkel märkimisväärses joobes.

Õhtulehel õnnestus ühendust saada pansioni töötajaga, kes kinnitas, et laupäeval juhtus nende juures traagiline intsident, mis nõudis eestlase elu, kuid keeldus mehi ja nende omavahelist läbisaamist lähemalt kommenteerimast. „Ei, ma ei saa. Palun vabandust,“ ütles pansioni meestöötajata küsimust kuuldes.

Küsides lisaks, miks ta ei saa kommenteerida, hakkas pansioni töötaja otsima vabandusi, et kõne lõpetada. „Ma ei saa teist aru. Vabandust, ma ei tea. Vabandust,“ ning pani toru hargile.

Augsburger Allgemeine sõnul töötasid kõik kolm meest ühes Lechfeldis asuvas logistikafirmas. Mehed saabusid pansioni teisipäeval ning pidid lahkuma laupäeval.

Saksa prokuratuur: vahistatutel on juhtunust teine arusaam

Kriminaalmenetlust juhtiva prokuröri Matthias Nickolai sõnul ei ole ajakirjandusele võimalik anda rohkem detaile kui seda on siiani tehtud. „Esmalt on vaja läbi viia juurdlus, mida me ei taha ohtu seada. Politsei peab tegema oma tööd ning enamik juhtumite puhul ei ole kasulik, kui ajakirjanikele ja avalikkusele räägitakse detailidest,“ ütles Nickolai Õhtulehele.

Nickolai keeldus lehele kommenteerimast, kus asusid tapetu kaaslased surnukeha leidmise ajal ega seda, kui palju oli Balti meeste veres alkoholi. Küll aga täpsustas Nickolai, et eestlaste puhul ei olnud tegu sugulastega. Ühtlasi ütles Nickolai, et kahtlustatavatel, kes on kohtu otsusega vahi alla võetud, on juhtunust teine arusaam. „Me peame tõestama seda, mida nad ütlesid. Nagu iga juurdluse puhul, tuleb kõigepealt vaadata, millised on inimeste motiivid ja kas nende antud ütlused vastavad tõele või mitte. Antud juhtumit on raske kommenteerida ka seetõttu, et see on komplitseeritum kui paistab. Nad ütlesid midagi [st rääkisid oma versiooni juhtunust], kuid mitte detailideni välja. Selle tõttu me ei taha me juhtumist lähemalt rääkida, kuna see võib mõjutada juurdluse käiku.“

Külalistemajas, kus veretöö toime pandi, on üheksa tuba ning seda kirjeldatakse kui idüllilist peatumispaika. Ajalehetoimetusega kõnelnud hotelliomaniku sõnul olnud juhtunuga seotud mehed täiesti normaalsed kliendid, kelle kohta kaebusi polnud. Nad läinud hommikuti tööle ja naasnud õhtul.

Eesti välisministeerium Eesti kodaniku surmast Saksamaal teadlik ning olnud ühenduses hukkunud lähedastega, kellele oldakse valmis pakkuma igakülgset konsulaarabi. „Kuna konsulaarabi juhtumid on delikaatsed, ei saa me jagada infot juhtumiga seotud detailide kohta,“ ütles välisministeeriumi meedianõunik Liisa Toots.

Samal teemal

29. juuni 2018, 11:15
Saksamaal tapetud eestlane oli pärit Võrust

25 KOMMENTAARI

c
CV 29. juuni 2018, 11:26
Tapetud mees oli Võrust pärit Vitali Mihailenko
n
Neitsi 26. juuni 2018, 23:08
Jumal küll inimene on surnud,mis te siin arutlete oli ta eestlane või venelane.Keegi ei tea millal teie viimne päev käes on ja kuidas te surete
Loe kõiki (25)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee