(Alar Truu)

Kes oskaks ära seletada, miks selle ajaga, mil hiinlased jõuavad valmis ehitada järjekordsele miljonile elanikule uuslinnaosa, kohmitseb Tallinn mitu aastat ühtainust ristmikku remontides või kesklinna pargikest kõpitsedes?

Praegu ja eelmise majandustõusu ajal räägiti suureliselt küll ehitusbuumist, kui aga kõik need uued korterelamud ritta seada, siis kui pika rivi me saaksime? Taustaks tasuks meenutada ehk praegu uskumatuna tunduvat tõsiasja, et nii Lasna- kui ka Mustamäe massiivid rajati mõlemad nõukaajal kõigest kümmekonna aastaga. Ühes elab 120 tuhat, teises 70 tuhat elanikku. Ehituskvaliteedist parem ei räägi, kuid samas ka maha pole vist ühtki neist majadest veel lammutatud.

Kuid nii nagu keskaegse Tallinna vanalinna päästis tänapäeva jaoks sajanditepikkune vaesus, mis ei lubanud uhkemaid maju asemele ehitada, nii valitseb Tallinnas senini popsimentaliteet. Mitukümmend aastat me üheainsa linnahalli kordategemisest räägime?

Ei osata mõelda suurelt, kõik tehtav on põlve otsas nikerdamine ja enesega rahulolu: paarisajameetrisele tänavajupile uus asfalt peale siin, paarisajale seal. Paremat ühistransporti? See on meil niigi hea! Tänavaremont kestab liiga kaua? Ära vingu!

Jaga artiklit

14 kommentaari

N
Njahh  /   19:58, 27. juuni 2018
Popsid tahavad rauast teed teha, aga ennem läheb kahjuks suur rahvaste solidaarsus visinal lõhki.
M
Mõtleks vaid!  /   20:25, 25. juuni 2018
Artikkel on kõikpuha üks kiusuajamine - Hiina ja Eesti mastaabid ei ole üleüldse võrreldavad. Arvatagu kokku mitu ruutu mingit pinda ehitatakse ühe elaniku kohta Hiinas, mitu Eestis ja asi saab klaariks - pole me siin maamuna peal kehvemad midagist. Venelased ehitasid silla Krimmi, neil ka ressursid taga, ikkagi suurriik - eestlaste Saaremaa sild oleks meie jaoks vast suhteliselt suurem ettevõtmine.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis