Juhtkiri

Juhtkiri | Ministri vilkurid ja kopterisõit kui vihakõne rahva vastu (32)

Ohtuleht.ee, 24. juuni 2018, 20:09
Foto: MATI HIIS
Riigiminister Janek Mäggi visiit Ruhnu saarele helikopteriga on negatiivse PRi musternäide, mis võimendus omakorda veel ka ministri varasemate sõnade ja tegude kaasabil – alates põllul sünnitamisest kuni vilkuritega Lõuna-Eestisse visiidile kihutamiseni. Osanuks minister ja tema meeskond aga õhust nuusutada varasemaid signaale ja neid arvesse võtta, olnuks nii mõnigi jama olemata.

Kui Andrus Ansipi puhul on korduvalt rõhutatud, et ta pole peaministripõlve ajal kasutanud alarmsõidu õigust, siis on siililegi selge, et alarmsõidu uuesti ausse tõstmine saab edaspidi vaid kriitika osaliseks nagu oli see ka vilkuritest hoolimata avariisse sattunud peaminister Jüri Ratase puhul.

Samal teemal

Arvestades, et ühendus mandriga on ruhnlaste jaoks niigi õrn teema, eriti aga pärast sellekevadisi probleeme laevaühendusega, siis on selge seegi, et ministrihärra üleolev saabumine kopteril saab vaid pahameelt tekitada. Ja mitte ainult ruhnlaste hulgas, vaid üle kogu Eesti.

Nii nagu vilkuritega kihutavast autost ei näe kohalikke probleeme, nii jätab ka kopterivisiit hinge kindlasti romantilise mälestuse üle mere sõidust, kuid ei anna aimugi kohalike kannatustest laevasõitu oodates ega muudest probleemidest. Müriseva võimsa kopteri aknast võib tekkida põhjendamatu klantspilt nii Eestimaast kui Eesti riigi võimekusest. Kohalike oludega tegelikult kurssi viimiseks oleks tark minna äärealadele külla sügisel või talvel, ja mitte ainult valimiste eel tervelt nädalaks ajaks.      

Põhjendamatut arrogantsi ei anta andeks ning hea maitse piiridest üleastumine võib kujuneda suisa julgeolekuriskiks. President rääkis Võidupüha kõnes küll Eesti julgeolekudilemmadest ja kaitsekulutustest, kuid kõige hullem variant oleks usu kaotamine oma riiki.

Mis on sellel pildil valesti, kui need, kes pole veel Soome inimväärsemat palka ja pensioni välja teenima läinud, ostavad mitte üksnes alkoholi Lätist, samal ajal kui riik ootab, et välisvaenlast heidutaksid üha rohkem kaitseliidu vabatahtlikud ning suurpõlenguid käiksid kustutamas ja tänavail patrullimas vabatahtlikud, sest kutseliste ülalpidamiseks ei jätku raha? Bojaari kombel käituv minister teeb riigile rohkem kahju kui on tema tööst tõusev võimalik kasu.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee