(TAIRO LUTTER)

Nii päästeamet kui ka meedia hoiatavad väga tihti metsas lõkke tegemise eest. Kuid arvestades meie mugavusele suunatud eluviiside, on minu elukogemuste põhjal ootamatute põlengute peamine põhjus ikkagi suitsetamine.

Hõõguv suitsukoni kustutatakse pealeastumisega sageli kiirustades, autos suitsetades sokutakse koni aknast välja kindlas teadmises, et kruusatee ja kõvakattega tee ometi põlema lähe. Samuti võivad mõelda ka jalakäijad, ratturid, ATVga sõitjad ja teised teedel liiklejad, rääkimata joobes inimestest.

Hiljuti märkasin, et eessõitvast sõiduautost lendas välja pisiobjekt. Peatusin ja avastasin tee kõrval alles hõõguva sigaretikoni. Kui selline koni puhutakse tuulega teekõrval asuvale kulu-või samblaalale, siis soodsa tuule korral on 5-10 minuti pärast leek väljas. Metsatulekahjud algavadki just tuuliste ilmadega. Autode poolt tekitatud tuulekeerised aitavad samuti hõõguvat koni lõkkele puhuda.

Olge see meeldetuletuseks kõigile liiklejatele, ka jalakäijatele, kes liiguvad maastikel, metsades ja asulates.

Jaga artiklit

18 kommentaari

D
daval  /   23:43, 25. juuni 2018
Pagana militarid. mida oli neil minna suitsetama Aegviidu metsadesse.
J
Juku  /   13:03, 25. juuni 2018
Euroliidu direktiivide järgi tohib Eestis alates 2011. a. novembrist müüa ainult isekustuvaid sigarette, seega ei saa suitsukonist metsatulekahju tulla

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis