Pühajärv (pilt on illustreeriv)Foto: Martin Dremljuga
Ohtuleht.ee 24. juuni 2018 18:13
Jaanilaupäev tõi Pühajärve randa tavapärasest rohkem inimesi ja nende sekka kahjuks ka alkoholi tarvitajaid, kes napsise peaga vette kippusid.

Rohkem inimesi tuli randa hommikul ja lõuna paiku, mil Pühajärve Jaanitule külastajad asusid rannakohvikust hommikusööki ja „peaparandust“ otsima. Pärast kõhutäit võeti ühes alkohol ja tuldi randa.

G4S rannavalvurite sõnul oligi suurimaks probleemiks avalikus kohas alkoholi tarvitajad, kes peale napsitamist ujuma tahtsid minna.

Vetelpäästjad tegid sel päeval palju selgitustööd, et purjus peaga ujuma minna on ohtlik. Samuti jälgisid nad, kas vette minejad on ikka suplemiseks piisavalt kained. Vetelpäästjate sõnul inimesed küll teavad, et pärast alkoholi tarvitamist ujuma minna ei tohiks, aga läksid ikka.

Kahel korral tuli takistada raskes joobes meest ujuma minemast. Mõlemad purjutajad olid 20ndates eluaastates mehed. Õnneks tulid vetelpäästjatele appi purjus meeste sõbrad. Üheskoos suudeti vette tüürivad mehed ümber veenda ja kuival maal hoida.

Üheksal korral tuletasid rannavalvurid inimestele meelde, et klaastaaraga randa tulla ei tohi.

G4S rannavalvurid tuletavad meelde, et alkoholijoobes vette minek on ohtlik. Ohtlik on ujuda ka nõrgas joobes ja pohmellis.